Eesti uudised

Mobiilivõrk ei tee vahet, kas helistad emale või abiliinile

Mattias Tammet, 3. jaanuar 2014 07:00

7 KOMMENTAARI

p
praktik/ 4. jaanuar 2014 04:45
Meenub üks katse 1999. a kevadest EMT lepingulise numbri ja Simpeli kõnekaardiga. Viimaselt välja helistades võttis kõne loomine aega ja see hakkis, kuid lepinguliselt numbrilt toimis laitmatult.
t
Thomas Ermajok/ 4. jaanuar 2014 01:34
Abiks on olnud ka prügiurni lähima poe aknasse lennutamine või muu sarnane rünnak valvatavale objektile. Objekt kutsub oma kanalite kaudu politsei või turvafirma, mis edaspidise koordineerimise enda peale võtab.
s
sos/ 3. jaanuar 2014 12:04
Võib ju targutada siin, aga süsteemi see ei muuda.
Kohe artikli alguses leidub aga oluline nõuanne: telefon välja ja uuesti sisse lülitada ning ENNE PIN koodi sisestamist valida hädaabi number 112. Lihtne ja annab olulise aja kokkuhoiu. Pole tarvis aega viita SIM kaardi mehhaanilise eemaldamisega - telefon ümbrisest välja (kui on), tagakaan maha, aku välja, SIM kaart välja, aku ja kaan tagasi ja siis vali number.
j
Juhan/ 3. jaanuar 2014 11:21
AntsV jutt täitsa õige ja korrektne. Süsteem suudab tuvastada hädaabikõne ning vaikimisi on säärane teenus võrgus kõrgeima prioriteediga teenus. Kui ta nii ei ole, on operaator selle oma äranägemise järgi ära muutnud. SIM kaardi eemaldamise puhul valitakse lihtsalt tugevaima signaaliga operaatori võrk. Põhimõtteliselt lükatakse sel puhul vastutus konkurentide kaela.
t
telekom/ 3. jaanuar 2014 10:27
Pappi tuleb kokku riisuda, muu pole oluline!
a
AntsV/ 3. jaanuar 2014 08:57
Jutt vastab tegelikkuses tõele, aga selles kõiges on süüdi võrgu omanikud. TJA aga oma asjatundmatuses ei suuda midagi teha.
Kõige rohkem mõjutab mobiilivõrkude projekteerimine ja haldus. Operaatorid soovivad kulusid kokku hoida andmeside kanalite (ehk juhtkanalite Marguse sõnul) mahu arvelt. On täiesti võimalik (ja peakski nii olema!) seadistada võrk nii, et numbrile 112 helistamine on kõige kõrgema prioriteediga. Kaasaarvatud teise (tava)kõne katkestamine ühenduseks vajaliku kanali pudumisel. Kui Tele2 võrgus on tavakõne ja 112 kõne samaväärsed, siis on võrk täiesti valesti püsti pandud ja TJA peaks nõudma! võrgu seadistamist 112 kõnede prioteedile vastavalt. SIM-kaardi väljavõtmise soovitamine on lihtsama ja odavama võimaluse soovitamine, aga mitte õiglane.
Kokkuhoid inimeste turvalisuse ja tervise arvelt ei ole kuidagi õigustatud!
k
kokkuvõte/ 3. jaanuar 2014 07:41
Palju möla, aga oluline jäi ütlemata. Tehnoloogiline amokijooks ei ole inimese jaoks ohutu ega turvaline. Selle nimel, et massid saaksid ennast lõbustada ning kapitalist lõbutsemisest rikastuda, on kohati mindud sinu ja minu elunatukese kallale. Riik enam elu ei reguleeri - võidab rikkam ja lõbujanusem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee