Portugali blogi

Viimane. Vastukaja kommentaatoritele (7)

Liina Laanemets, 2. jaanuar 2014, 14:21
 Liina Laanemets
Viimasest postitusest on kõvasti aega möödas. Jõulud möödusid juba Eestis, 21.detsembril õhtuse lennuga jõudsime varahommikuks Helsingisse. Kõneainet pakkus jällegi lennufirma, seekord TAP Portugal. Lennukis on ligi 170 istekohta, kuid reisijaid oli maksimaalselt 30. Ja otselend Lissaboni ja Helsingi vahel toimub iga päev, kaks korda päevas.

Tol õhtul oli Lissabonis jahe, kuus kraadi sooja. Lennukis öeldi maandumise hetkel, et ka Helsingis on kuus kraadi sooja. Kuid välja minnes oli palju tuulisem ja jahedam. Ja kõik laususid kui ühest suust: "Me tahame tagasi".

Jah, ma vingusin toidu üle, samuti kohalike hilinemiste pärast. Kord ei sobinud hispaanlaste inglise keel või liiga külm korter. Kuid mis sellest? Igapäevane päike tegi siiski meid rõõmsateks. Kui hea oli päikese käes kohvikus istuda ja teed juua, samal ajal Mari-Liisiga jutustada.

Kui mõnus oli poes käies alati kuulda rahulolevaid teenindajaid, kes tervitasid meid rõõmsalt "Boa tarde" ja tšekki kätte saades öeldi alati "Obrigada". Esimene pood, mida Eestis külastasin, oli Türil asuv kulinaariapood, müüja ütles moka otsast "Mida soovite". Ei mingit "Aitäh" või "Tere".

Praeguseks olen juba harjunud, et väljas ongi pidevalt pime. Ei oleks uskunud, et neli kuud võib jätta sügava jälje. Samas, Eestis on praktiliselt igal pool wifi ja telefonis on alati internet olemas. Sellest tundsin küll puudust.

Kuid täna lugesin ka kommentaare, mis sellele blogile kogunesid. Jah, tõesti, ma ei oska kirjutada nagu tulihingelised kirjanikud või ajakirjanikud seda teevad. Ma kirjutasin oma mõtetest, tunnetest ja arusaamast. Ma ei hakanud siin valetama ja tootma teksti, et inimestele olla meelepärane. Oma läbikogetust reisist ja koolikogemusest kirjutasin täpselt oma arusaama järgi.

Kritiseerida oskavad ju kõik, kuid kui seda peaks oma nime alt tegema? Kas ka siis oleks neid kommentaare sama palju? Mõtlesin, et võtan mõned vürtsikamad kommentaarid ja annan Teile kauaoodatud vastused. Ja siiralt, mul ei ole nende kommentaaride vastu mitte midagi, pigem ajas naerma ja meil kõigil ongi ju sõnavabadus.

Kiss  /   17:10, 18. dets 2013

Portugali minna, et vene poest Kissi "siidrit" osta...

Me ei läinud Portugali Eesti siidrit ostma, vaid olime elevil, et ka 4000 km kauguselt on võimalik Eesti toodangut leida.

noh banaanid on eestis pea 2x kallimad  /   01:07, 5. dets 2013

andmed eesti elu kohta ei päde. raske öelda, mitu aastat autor eestist juba ära on, aga tallinna kaubamaja toiduosakonnas on banaanid üle 2 euri kilo juba pikki aastaid. nii et ärgu tehku seal endale ja oma headele sloveenia sõpradesle illusioone selle "odava eesti elu" kohta.

Kõigest neli kuud olin ära. Raske uskuda, aga kõik ei külasta Tallinna Kaubamaja? Kui nurised, et seal on kallis, siis ehk leiad aega külastada Säästumarketit? Kummaline, aga mina nägin jõulude ajal Rakvere Selveris banaane hinnaga 1.40 €/kg. Ja sooduka ajal saab päris tihti euroga kilo kätte nii mõneski kaubandusketis.

xxx  /   23:32, 5. dets 2013

Ah neil käis emme poes Eestis, nüüd avastavad maailma ja banaani hinda. ei tea kas peavad elektri eest eraldi maksma seal, kui ahi kütab päevad läbi siis arve võib priske tulla...mina põikaks sinna nende tuttavasse vene poodi ja ostaks napsu ühe kõva klõmaka jaoks õhtul, teeb kondid soojaks kohe, pole vaja ahju kütta.

Emme? Nii mõnedki meist on juba aastaid üksi elanud. Ka mina, seitse aastat ilma pereta, viimased kaks aastat elukaaslasega. Rahustan sind nüüd maha, meil oli üürihinna sees ka teised kulud. Ja see tuttav Vene pood... oii me leidsime eelviimasel päeval veel ühe Vene poe kodu lähedalt jalutades. Ja milleks sealt napsu osta, Lidlist saab odavamalt.

Horros  /   05:29, 6. dets 2013

Kogemata seda üllitist lugema sattudes, pani imestama, et kas inimene on koolis ka käinud?
Tundub, et tahtmist kirjutada on tunduvalt rohkem, kui oskusi ja arukust pisikeses peakeses.
Loll on aktiivne :-D

Trammisõit...  /   10:28, 3. nov 2013

...maksab tegelikult täpselt sama palju kui metroo- ja bussipilet. Juhilt ostes on tõesti kallim aga kui oma Viva kaarti piiksutad maksab üks sõit samamoodi 1,40.

Aitäh asjaliku kommentaari eest! Tõesti, lõpuks tuligi see välja, et saab selle kaardiga odvamalt.

hiihi  /   14:16, 5. nov 2013

Miks sa kirjutad nagu 5-aastane? Lihtsalt jube on lugeda

Võib-olla ise oled viie aastane ja näed kõiki teisi samal kõrgusel. Kui on jube lugeda, siis keegi ei käsi sind selleks. Viie aastased vist tõesti oma lause lõppu punkti ei pane...

nipitiri  /   11:47, 23. okt 2013

See, et Ukraina ehitajad neile järjekorras komplimente teevad on tõesti ülimalt oluline info. Selle üle ei ole kindlasti mõtet uhkust tunda. Kuigi noh, kirjastiili ja selle põhjal mida neidised oluliseks peavad oleksite te arvatavasti match made in heaven.

Me ei ole sellega uhkustanud, pigem just see ei meeldinud meile ja miks ma ei või oma blogis rääkida kõigest nii nagu see on? Ja ega sinu kirjastiil parem pole... Mida ees käib koma.

Lissabonist  /   11:58, 23. okt 2013

Ahjaa, seda ka veel, et teinekord küsi teenindajalt galão - nn suur kohv piimaga.

Jah, tõesti see on kohv piimaga. Aga 1/3 on kohv, 2/3 on piim. See pole ikka päris kohv. Aga nüüdseks oleme harjunud kangema kohviga ja lausa igatseme seda.

Hehe  /   23:15, 3. nov 2013

Juuresolevalt pildilt on näha, et neiu ehk peaks tõepoolest oma soomisharjumusi muutma :) ma poleks iial ette kujutanud, et keegi tunneb tpuudust kartulimaitseainest, püha peetus!

Ei pea ma midagi muutma teiste meeleheaks! Ja maitseained, see on iga inimese enda asi, millest puudust tuntakse.

7 KOMMENTAARI

o
oeh 20. jaanuar 2014, 11:53
Kurb on, et Õhtulehes need odavad ja abitud blogikirjutajad üldse esinevad. Kahtlemata leiaks asjalikumaid muljeid ja kirjutisi, aga kvaliteet ka maks...
(loe edasi)
v
Vastukajad 19. jaanuar 2014, 11:14
Eks kommentaarides saabki iga inimene ennast väljendada.Oluline on minuarust see,et ei ropendataks,ega levitataks laimu mis tegelikult ei vastagi tõe...
(loe edasi)
Loe kõiki (7)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee