Eesti uudised

Elering asendab vanad õhuliinid Tallinnas maakaablitega (4)

Toimetas Kristin Aasma, 1. jaanuar 2014 13:18
Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi ütles, et lähiaastatel rajab Elering Tallinnasse mitmekümne kilomeetri ulatuses uusi maakaableid, viies ühendused vastavalt õhuliinide eluea lõpule järk-järgult maakaablitesse. Foto: Tiina Kõrtsini
Elering valis välja riigihanke võitja uue maakaabelliini rajamiseks amortiseerunud Veskimetsa-Endla õhuliini asemele. Uue kaabli pikkus on ligikaudu 4,2 kilomeetrit ning tööd peavad valmima 2015. aasta oktoobri lõpuks.

Hanke võitjaks osutus kolme pakkuja hulgast Eltel Networks AS, kelle 3,1 miljoni euro suurune pakkumus oli riigihanke odavaim. Olemasolev 110 kV Veskimetsa-Endla õhuliin pärineb 1958. aastast ja on Tallinna vanim.

Ühtlasi on Eleringil praegu Tallinnas ehitamisel Järve-Endla uus maakaabel, mis vahetab välja samu alajaamu ühendava õhuliini. Lähiaastail on kavas maakaabliga asendada ka Veskimetsa-Järve õhuliin. Olemasolevad Järve-Endla, Veskimetsa-Endla ja Veskimetsa-Järve õhuliinid demonteeritakse järk-järgult vastavalt uute maakaablite valmimisele.

Lähema 10 aasta perspektiivis on kavas maakaablitega asendada veel teisi Tallinna linnas paiknevaid õhuliine, näiteks Veskimetsa alajaamast Kopli suunas väljuvad 1960. aastatel ehitatud õhuliinid.

Samal teemal

17.11.2013
Elering langetab aprillist võrgutasu
26.10.2013
Elektri hind püsib Eestis lõunanaabrite omast madalam
17.06.2012
Elektrilevi investeerib Ida-Virumaa elektrivõrku 2 miljonit eurot
20.04.2011
Inimesed hirmul: vikatimees varitseb kõrgepingeliinil!