Foto: Viljar Voog
Õhtuleht.ee 31. detsember 2013 14:00
Õhtulehe toidukool "Nämm-nämm!" lõpetab tänase retseptiga jõuluhooaja ning läheb tagasi igapäevasemate toitude juurde. See-eest on viimane retsept aga õige tuline, kui restoranide Olde Hansa ja Clazz peakokk Emmanuel Wille teeb valmis lihtsa jäätisetordi ning pistab selle siis põlema.

Manu retsepti järgmiseks vajad:
Jäätis (üks maitse, kaks maitset, kolm maitset – mida iganes soovid!)
Biskviitpõhi
Munad (9 tk)
Erinevad puuviljad
Moos
Cointreau

Alusta kõige teravamast elamusest ehk lõika puuviljad väikesteks tükkideks. Pane värske kraam kausi sisse ning kalla peale väike kogus Cointreaud.

Vali anum, mille sisse sa jäätisetordi plaanid panna ning kasuta seda šabloonina, et beseepõhjast õige suurusega tükk välja lõigata. Kui vorm pole ülevalt ja alt päris sama suurusega, siis pea meeles, et biskviit käib valmistamisel kõige peale ja alles hiljem saab temast alus.

Võta külmkapist jäätis, pane seda kihina vormi põhja, poeta peale puuvilju, siis järjekordne korrus jäätist ja nii kuni ääreni välja. Kõige lõpuks määri biskviitpõhi moosiga kokku ning pane see viimase kihi peale. Nüüd on aeg tort tahenemiseks tagasi sügavkülma panna.

Nüüd hakkab tordivalmistamise keerulisem osa: beseekatte valmistamine. Võta munad, löö nad katki ja eralda valged kollastest. Munakollaseid võib kasutada näiteks biskviidi valmistamiseks, aga üldiselt meil neid praegu vaja pole. Küll on meil vaja ühte tühja munakoort, aga sellest juba hiljem.

Hakka munavalgeid aeglaselt vahustama ning lisa ohtralt suhkrut. Kui palju täpselt, peab jääma iga koka silmamõõdu otsustada, aga supilusikaga tuleb suhkrupaki kallal käia enam kui tosin korda.

Kui sa vahustamise vahel tahad kätt puhata, siis pane ahi tööle ning maksimumkuumusele.

Kui besee korralikult vahul on, tuleb see kohe tordile peale panna, muidu kaotab ta oma õhulisuse. Selleks võta vorm külmast välja ja kummuta serveerimisalusele. Eemalda toidukile ning määri besee noa või lusikaga tordi peale.

Kui kõik on ühtlaselt valge on aeg torti kaunistada: kanna noaotsaga või tordipritsiga peale ilusamad beseemustrid ning siis tee midagi, mis jäätisetordi puhul tundub väga loomuvastane - pista see tulikuuma ahju! Ainult hetkeks, et besee endale veidi jumet peale saaks. Alternatiivina võid kasutada ka burnerit.

Ja nüüd lõppviimistlus: võta enne alles hoitud munakoor, kalla sinna sisse veidi Cointreaud ning pista vedelik põlema – nii ongi väga kuum jäätisetort valmis!