Eesti uudised

Eesti saadab Kesk-Aafrikasse ja Prantsusmaale info kogumiseks eksperdid (3)

Toimetas Kristin Aasma, 23. detsember 2013 19:45
Eesti Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras Foto: Mihkel Maripuu / Postimees
Eesti Kaitsevägi saadab lähipäevil eksperdid nii Kesk-Aafrika Vabariiki kui ka Prantsusmaale, et koguda infot, mille põhjal tehakse otsus, kas ja kuidas saaks Eesti aidata prantslasi kodusõja lävele jõudnud Kesk-Aafrika Vabariigis olukorra stabiliseerimisel, ütles kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras intervjuus "Aktuaalsele kaamerale.

See, millist abi on Eesti valmis Kesk-Aafrika Vabariiki saatma, on lahtine, sest hoolimata prantslaste reedel esitatud abipalvest pole Eestil piisavalt informatsiooni selle kohta, millist abi vajatakse, edastas ERR-i uudisteportaal.

Ehkki meedias on kõneldud ka n-ö põllul teenivate maaväelaste saatmisest, ütles Terras, et midagi otsustatud ei ole ja esmalt saadetakse eksperdid infot hankima.

"Üldiselt Aafrika on näidanud, et kiire sekkumine, õigeaegne sekkumine hoiab ära väga suure genotsiidi. Olukord Kesk-Aafrika Vabariigis on hetkel selline, et seal tuleb seista vaenupoolte vahele lihtsalt jõuga ja öelda, et minge nüüd igaüks oma koju, sest muidu võib see lõppeda väga suure veretööga," selgitas Terras.

Samal teemal

13.02.2014
Kesk-Aafrika Vabariik vajub üha enam vägivallakeerisesse
20.12.2013
Eesti kaalub Kesk-Aafrika Vabariiki sõdurite saatmist
07.12.2013
Kesk-Aafrikas algab suur rahuoperatsioon