Foto: AFP/Scanpix
Õhtuleht.ee 20. detsember 2013 15:06
Uganda parlament võttis täna vastu seaduse, millega karmistatakse sanktsioone homode vastu ning nüüdsest ähvardab sealseid homosid isegi eluaegne vanglakaristus.

Ugandas võib nüüdsest seksi eest samasoolise inimesega sattuda kuni eluks ajaks vangi, edatas Iltalehti.

Seadus kriminaliseeris samuti ka homopropaganda, kusjuures homopropagandaks peetakse isegi näitkeks koolides toimuvaid väitlusi, kui selle teemaks on homosuhted.

Sealjuures oli seaduse varasem versioon praegu vastuvõetust veelgi karmim, kuna juba 2009. aastast parlamendi menetluses oleva dokument nägi algselt seksi eest samasoolise inimesega karistusena surmanuhtlust.

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

JUHAN 21. detsember 2013 01:19
Mis m neile küll kaasa ei tunne? Olin varem üsna tolerantne inimene. Aga nüüd "tänu " tobedatele paraadidele, pikaajalisele ülepaisutatud geipropagandale ja igasugusele taolisele pealetükkivale pläkutamisele olen lõpuks muutunud üsna hellaks ning geivaenulikuks.
Mitte enne 20. detsember 2013 15:43
järgmisi Riigikogu valimisi, kui üldse. Ja siis ka alles juhul, kui võimule valitakse rahvuslikud ja konservatiivsed jõud (kahjuks ebatõenäoline). Uganda võib meile paista mingi põrgunurgana Aafrikas, kuid kui midagi laastavat ebanormaalsust on võimalik tõrjuda, siis seda ka tehakse. See, et homosid alati olnud on, ei tee seda tõsiasja ometi normaalsuseks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS