Tarbija

Aastavahetus toob praamiliikluses muudatusi  

Toimetas Kristin Aasma, 19. detsember 2013 16:30
Foto: Küllike Rooväli / Postimees
Väinamere Liinide teatel käivitub homsest riigi poolt tellitud nn aastavahetuse laevagraafik, mis kehtib kuni 1. jaanuarini ja on tihedam kui tavapärane sügis-talvise graafiku riigi tellimus.

Väinamere Liinide teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul tegi vedaja seni Kuivastu-Virtsu liinil kommertsreise, mis tihendasid igapäevaselt laevagraafikuid. „Kommertsreiside tegemine lõpetatakse homsest ja vähemalt jaanuaris–veebruaris neid samuti olema ei saa. Korrigeerime graafikuid vastavalt varasemale kogemusele ja prognoosidele. Aasta alguse nõudlus on kõige madalam ja siis sõidavad laevad hõredama, 1 h 10 min graafikuga. Reedeti ja pühapäeviti teostab ettevõte riigi tellimuse alusel ka 35 min sõiduplaani," rääkis Hiiuväin.

Pühade ajal, 20. detsembrist kuni 1. jaanuarini, on sõidugraafik veidi erinev seni kehtivast, päevade lõikes on erisusi vastavalt väljakujunenud nõudlusele. Täpse päeva sõiduplaani saab vaadata e-piletite ostukalendrist. 24. ja 25. detsembril ning 1. jaanuaril jääb ära esimene reis mõlemast sadamast.

Oktoobrist detsembrini on statistika kohaselt kasvanud kõige enam nädalavahetuste nõudlus võrreldes möödunud aastaga, mis on pea 30% suurem. Sellele tuginedes on aasta algusest reedeti 35 min graafik Virtsust 16:25 kuni 19:55 ja pühapäeviti Kuivastust 12:00 kuni 18:10.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee