Eesti uudised

Inimõiguste kohus uurib, miks Eestis laste elatisi kuidagi kätte ei saada

Eesti Päevaleht, 19. detsember 2013 08:31

22 KOMMENTAARI

s
See on / 20. detsember 2013 01:38
Õige uuring ja riigile karistus ning kohustus lastele elatist maksta ;) Sellega peab tegelema Lastekaitse, igal lapsel on isa,ema- kui nimi kirjas- seega Lastekaitse peab lapse eest elatist nõudma ning kui vanem ei allkirjasta, siis lapsel õigus kohtust nõuda, kui vanem vaene- maksab riik võlanõudega ja protsentidega- nagu põhjamaades(või võetakse päritus vara ära võla ulatuses hiljem), kui lapse ema ka seda pole teinud. Lapsel on õigus elatisele ...On see elatisvõlglane siis isa või ema. Emasi on kah tänapäeval palju, kes lapsed jätnud. Lapsel on õigus elatisele, hakake juba aru saama. Kui ei taha maksta, siis kasutage rasestumisvastaseid vahendeid - nii lihtne on asi. Kui laps on ilmas olemas, on tal õigus elatisele ja kõik. Eestis on vastutustundega ammu asjad paigast ära, ning riik tuntud kui üksikemade riigina, kus tänapäeval ka palju üksikisasi on. Vanaemadest, vanaisadest kasvatajatest ei räägi- seal kasvavatel oleks õigus saada mõlemalt vanemalt elatusraha. Kummaline, elatusrahasi ei saada kätte, kõik muud võlad teenuste jne eest saadakse kiiresti kätte- kummaline riik, kus lapsed pole tähtsad ega laste heaolu esmane. Proovige te EEnergiale võlgu jääda ;)
a
assooo/ 19. detsember 2013 22:31
Kohtutäituritel on tähtsam,et sms laenuandjad võla tagasi saaks,need võlad on inimestel tavaliselt ära makstud aga tohutud viivised mille tagasimaksmine on nagu mutimulla auku tampimine!!...imelik ka kui neil oleks aega veel elatis rahadega tegeleda!!!
k
kui elatusraha / 19. detsember 2013 20:33
nõue määratakse mõistusepiires siis vast saaks raha kätte ka. eestis on laste elatusrahast asi reaalselt väga kaugel. summad mis määratakse on tavaliselt sellised et jätkuks eksile, tema uuele kaaslasele muhedaks äraolemiseks. no laps saab ka sealt veel kui tal veab.
k
kes/ 19. detsember 2013 14:46
inimõigusi ihkab sel pole eestist küll mitte midagi otsida.
t
to Jüri Koduvere/ 19. detsember 2013 14:06
See asi pole nii lihtne,et kehtestame lastetusmaksu.Praegusel ajal on väga palju paare,kes ei saa lapsi,proovivad lõpuks kunstlikku viljastamist,aga teate kui kallis see kõik on!Ja siis tahetakse veel lastetusmaksu kehtestada.
h
Herbert/ 19. detsember 2013 14:04
TO GGGG
Kui saad miinimum palka,siis otsi teine töö, kui lapsi teha tahad.
g
ggg/ 19. detsember 2013 13:07
See on väga lihtne, meil on lapse elatusmiinimum sama mis soomes mida ühe lapse kohta peab maksma, 150 euri aga soomes ikka miinimum palk kordades suurem, huvitav millest peab laste isa seda maksma kui ta saab eesti miinimumi?
t
Teate/ 19. detsember 2013 13:07
Rootsis on nii,kui oled ka vaba abielus,siis synnitusmajas annab iga isa oma allkirja,et ta on selle lapse isa ja vastutab lapsest kuni täisealiseks saamiseni ja nii on jumala normaalne.Kui kokku elama hakatakse,on köik veel ilus ja aus,siis tuleb laps ja ka siis on ok,aga kui ka juhtub,et elu viib lahku,pole lapsele suurt kahju ja on täiesti selge,et isa on olnud ise nöus,et syndinud on tema laps ja hiljem pole mingeid vigureid,et hoida lapsest kaugele ja mitte aidata.Kui vaadata poodides möllu enne jöule,kyll ei saa aru,et siin oleks mingeid raskusi rahaga.Mujal on ikka nii,kui raha vähe,tehakse nagu ikka jöulude ajal väiksed kingid,rohkem yllatuse tegemiseks.

t
to Jürkale/ 19. detsember 2013 13:02
Mitte midagi ei saanud aru
j
Jürkale/ 19. detsember 2013 12:47
Miks teised peavad sinu sexilõbu kinni maksma? Kui tuleb lastetusmaks, siis pead andma oma naist sexiks ka nendele maksu maksjatele, kellel pole kellegagi sexida. Kui suur peaks see lastetusmaks olema näiteks min. palgast, või kui palju peavad tulevikus sinu lapsed neid üksikuid aitama?
t
19. detsember 2013 11:57
Teeb jaoks naine on täitsa olemas - kumminukk - ei ole nõudlik ja 100 % ei rasestu
õ
õige, Teeb/ 19. detsember 2013 11:55
Ja kirjalik kokkuleppe enne iga suguakti, mittemingusuguseid käkukaid.
Aga kukla võtab kratsima viimasel ajal levima hakkanud jabur fakt, et nn sunnivisilised isad vanaduse saabumisega otsivad ülesse oma ammu maha jäetud lapsi ja nõuavad endale elatist. Seaduse jäegi lapsed peavad nendel maksta, mis siis et isa neist aastakümneid ei teinud välja . On ju mugav, eks, issi " teeb"
e
Eestis/ 19. detsember 2013 11:44
ei saada midagi kätte - kõik on vale millest jahutakse.Eilne foorum!!! Oleks heale saatejuhile palve, et foorumis ei antaks võimalust IRL ja REfil üle poole saate ajast ajada juttu ja mis kuidagi saate teemaga kokku ei sobi.Kõik sellest kahest erakonnast, olgu ta Iva või ükskõik kes räägivad kõik ühte ja sama kätteõpitud juttu. Kuidas ikka nemad pooldavad seda ühtse lauataga istumist opositsiooniga, ja kuidas ikka kõik oleks läbinähtav ja kuidas nad hoolitsevad eesti rahva eest.Nendes juttudes pole tõde ollagi, just nemad IRL ja Ref on rahva paljaks röövinud. Opositsiooniga ei istuta mitte ainult ühe laua taha vaid ei võeta ka ühtegi ettepanekut kuulda. Kui opositsioon foorumis räägib, on iga lause selge ja meeldiv kuulata mis neil öelda on. Ja siis järgneb lõputu opositsiooni peale irvitamine mitte asja arutamine või vigade tunnistamine. See on selge et Ligi on rahva elu hävitanud. Mis õigusega teatab nüüd Rõivas, et ärme Ligist räägime. Samal ajal silmad hirmust pärani hakkab rääkima Savisaarest. Jah, Rõivasel ja Reinsalul on põhjust Savisaart karta, sest kuid Savisaar saab peaministriks siis nendel on töö leidmisega raskusi.Mis olete teie head teinud ministritena, kuhu teie olete jõudnud . Rahvas teiega rahul ei ole, aga Savisaarel on 40 000 isiklikku häält - taguge see endale pähe ja ärge hammustage inimest keda rahvas valib.Saatejuht aga võiks teie nii laialivalguvat kõnemulinat piirata. Asjalik jutt alati opositsioonil.
m
Mr Cool/ 19. detsember 2013 11:30
ensv joobnud nomenklatuura on otsustanud> NE POLOZENO!
t
Tegelikult / 19. detsember 2013 11:16
Riik lihtsalt ei ole viitsinud selle teemaga tegeleda. Nende arust on meil toimiv riik. Tegelikult on meil seadused ja riigi toimimine vildakas. Räägime rahandusest. Kas meie riigil on tõesti vähe raha (vaene) nii nagu Üleval räägitakse või siis on raha planeerimise ja paigutuse probleem? Mina näen seda viimast. Prioriteediks pole rahvas vaid fassaadi loomine välismaailmale. Miks meil sellinne poliitika on ei ole ma aru saanudki.
Nt. vabadussammas. Miks ehitati see klaasist ja tuledega mitte tavaline kivi kuju? Miks võttis riik enda peale suure hooldustasu e. siis kuutasu? Kui minul pole raha tellida endale 78 Tv kanalit siis lepin 16 kanaliga. Kuid riik otsustas teisiti - ta ei mõelnud, et selle raha oleks pidanud paigutama oma kodanikkesse. Riigi arust on see siiamaani hiilgav idee.
Vabadussamba stoori on lihtsalt kujundiks sellest kuidas riigi vale otsus on teinud kahju meile. See vabadussammas on nagu pangalaen, mida peab maksa aastaid. Kui meil saab panga laen läbi 30a pärast siis riik oma rumala otsusega võttis laenu väga pikaks.
Meil ei ole vaene riik, vaid raha planeerimine ei ole kodaniku poolne. Meie oleme jäänud viimaseks.
n
naine ja ema/ 19. detsember 2013 11:04
Lp Teeb / 08:53, 19. dets 2013,
selline lepe on võimalik vaid naistega, kes pole abordivastased või siis kui abort oleks 100% ohutu.
Seni kuni mõlemapoolse apsu tõttu peab kannatama naise keha, siis selline lepe on võimalik vaid juhul, kui naine on nõus seda hingelist ja kehalist traumat üle elama.
Kui aga tahad kohustustevaba seksi, siis kasuta kondoomi või steriliseerige ennast. Viimane variant on 100% kindel, et soovimatu laps jääb tulemata.
Ühelegi naisele ei saa peale sundida rasedusvastaste hormoonravimite tarbimist vaid selleks, kuna mees ei taha saada isaks. Ravimitel on kõrvaltoimeid, kohati väga tõsiseid.

j
Jüri Koduvere/ 19. detsember 2013 10:54
Kehtestagem lastetusmaks ja üksikvanemate lapsed saaks selle arvel üles kasvatada, sest paljudel juhtudel on isadus üldse täpselt määratlemata.
Suhtumine lastesse on üldse isegi sotsidel imelik - nõuavad, et spordirajatiste külastamist rohkem toetatama hakataks. Tegelikult läheb see "isakeste tasku", kes on ennast sättinud neid rajatisi hooldama ja määravad suvalise hinna.
Variante oleks kaks:
-- suurendada lastetoetust, laps ise valiks, kas sööb kõhu täis või teeb trenn;
- riiklikud spordirajatised ja kõigile noortele tasuta kasutamiseks, kulutusi majandamiseks saaks kontrollida.
u
uurimise tulemus/ 19. detsember 2013 10:36
Eestis on mölaklust liiga palju.
n
no kui/ 19. detsember 2013 10:15
kohtutäiturid ajaks sms laenude asemel lastele maksmata rahasid taga oleks kasu suurem.
n
no sina/ 19. detsember 2013 10:13
oled vist ise seal bordellis küll suht hästi arenenud ! aga mul on sulle üks ette-panek. sa hoia oma püksi-lukk kinni ! KOGU ELU ! vanaks saades virele hooldekodudes. aga seni - HOIA OMA SUU-MULK KINNI !!!
t
Teeb/ 19. detsember 2013 08:53
Teemale lisaks: peaks looma registri, kus mehed saavad väljendada oma selget soovi lapse saamisest hoiduda. Praegune olukord on tasakaalust väljas ja ebaõiglane - ühelt poolt on naistel õigus nö oma keha üle otsustada (saan lapse, teen aborti); teisalt puudub võimalus sõlmida lepe, et paar lapsi saada ei soovi. Kui üks pool otsustab lepet ühepoolselt rikkuda, ei oleks tal teise suhtes mingeid nõudeõigusi. Igal inimesel peab olema õigus otsustada, kas ta näeb hea meelega oma järglasi kasvamas selles ummikusse jooksnud maailmas või ei! PS. kes siin kondoomist hakkab rääkima, mingu parem bordelli arenema!