Eesti uudised

Õde ahastab: mine tea, mis vennaga südamevalus juhtus (47)

Teele Talve, 19. detsember 2013 07:00
ÕDE LOODAB: «Me tõesti loodame, et ta on kuskil – võib-olla siis peidus,» räägib õde Darja. Foto: Arno Saar
15aastane Timofei on juba nädal aega kadunud.

Nädal tagasi Tallinnas kaduma läinud 15aastase nooruki õel on pisarad silmis: tüdruk jättis poisi maha ja nüüd on ta kadunud. "Me ei oska aimatagi, kus ta olla võib…"

Samal teemal

"See oli 10. detsembri hommikul. Ta tuli 61. liibi bussi peale, hakkas meie poole liikuma, rääkis veel sõpradega sotsiaalvõrgustikus, et ta jõuab kohe. Aga rohkem teda ei nähtud," ohkab ühes Tallinna gümnaasiumis õppiv Darja, kelle sõnul ei võtnud vend Timofei kodust lahkudes kaasa ühtegi asja.

Darja kinnitab, et vend on korralik noormees. "Ta ei pruugi narkootikume, ta on tubli poiss. Ta on väga hea suhtleja ning tal on palju sõpru. Ta on tõesti hea poiss..." valguvad Darja silmi pisarad.

Venna kadumise põhjuseks peab õde murtud südant. "Tal olid tüdrukuga keerulised suhted. Oli selge, et neiu ei tahtnud temaga koos olla, aga otse ta Timofeile seda välja ei öelnud, mistõttu see suhtedraama ketras neil mõnda aega," teab Darja.

Seda, kus vend viibida võib, ei oska ta aimatagi.

"Praegu võib ta olla kus iganes. Saime isegi infot, justkui oleks teda eelmisel teisipäeval ja kolmapäeval nähtud, aga kui turvakaamerate abil seda infot kontrollisime, siis tuli välja, et see on vale," ohkab õde.

Kuigi Õismäel elaval Timofeil õe sõnutsi väljaspool Tallinna sõpru pole, loodab Darja, et ehk on vend just linnast ära sõitnud. "Äkki tahab ta tüdrukule midagi tõestada? Teate ju küll, millised need puberteedieas noored on – tundlikud ja mitte just nii väga mõistlikud," märgib õde, kelle sõnul oli vend viimasel ajal just murtud südame pärast masenduses.

Siiski ei välista Darja ka võimalust, et Timofei võis sattuda mõnda sekeldusse. "Uurime seda praegu. Vaatasime ta pangakaardi logimisi, selgus, et ta pole pangakaarti pärast kadumist kasutanud, sama on IDga. Telefoni me kontrollida ei saa, sest see kadus tal juba varem. Me tõesti loodame, et ta on kuskil – võib-olla siis peidus," räägib õde, pisaraid vaevu tagasi hoides.

Timofei on 190 cm pikk, kõhna kehaehitusega. Ta kandis halli mantlit, jalas olid beežid püksid ja mustad nahast Lacoste tossud.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Ilmar Kahro sõnul on politsei saanud mõned teated Timofeist või temale sarnasest inimesest. "Politsei on neid kõiki ka kontrollinud, kuid noormehe leidmiseni ei ole need paraku viinud. Kutsume kõiki, kes on Timofeid pärast kadumist näinud, sellest politseile teatama numbritel 612 5410 või 110," palub Kahro.

Teisipäeval otsis Timofeid 15 vabatahtlikku, eile lausa 40. "Kõik otsivad," sõnab Darja ning lisab, et endast on parima andnud ka politsei. "Nad on kaasanud isegi koerad, kuid siiani on kõik olnud tulutu," sõnab neiu ning kutsub inimesi, kel Timofei kohta mingitki informatsiooni, sellest teavitama.

"Soovime vaid, et ta koju jõuaks!" palub õde ahastuses.

Samal teemal

16.04.2014
Perekonna piin sai kurva lõpu: kadunud nooruki surnukeha leiti metsast
15.04.2014
Kadunud Timofei surnukeha leiti metsast