Eesti uudised

Setumaa vald andis 15 inimesele kolimistoetust ja talvekartulid (4)

Maarius Suviste, 19. detsember 2013 07:00
KÄIB VÕITLUS MAKSUMAKSJATE PÄRAST: Meremäe vald toetab raha ja talvekartuliga. Foto: Aldo Luud
Eelmisel aastal maale elama kutsumise kampaania algatanud Meremäe vald on nüüdseks maksnud kolimistoetust 15 inimesele, kes on saanud ka kaks kotti talvekartulit ning Meremäe passi. "Meie suurim konkurent on Tallinn," ütleb vallavanem.

Rohkem kui aasta tagasi algatas 1134 elanikuga Meremäe vald Setumaal kampaania "Omadega mäel", et nõndaviisi suurendada oma elanike arvu. Vald käis välja, et pakub uuele elanikule 100 eurot kolimistoetust, kaks kotti kartulit ja Meremäe passi. Pass annab õiguse minna kõigile passis toodud kultuurisündmustele aasta jooksul täiesti tasuta.

Vald on maksnud kolimistoetust 15 inimesele, kes on saanud ka Meremäe passi ja kaks kotti talvekartulit, ütleb vallavanem Rein Järvelill.

Vallavanema sõnul on valla elanike arv üldiselt pidevas muutumises ja keerukas on seetõttu välja tuua elanike rände üksikuid põhjusi.

"Meremäe vald alustas kampaaniaga "Omadega mäel" üle aasta tagasi ning õigem oleks seda nimetada pidevalt toimivaks protsessiks," lisab Järvelill.

Kuni 2012. aastani vähenes Meremäel registreeritud vallaelanike arv igal aastal paarikümne võrra. Valla loomulik iive on olnud kogu aeg negatiivne ja see pole muutunud. Samas pöördus rändesaldo 2012. aastal positiivseks ning valla elanike arv kasvas kahe inimese võrra.

Alates kampaania algusest registreeris 2012. aastal oma elukohaks Meremäe valla 15 inimest.

Tänavu on Meremäe valla oma elukohaks registreerinud 44 inimest. Elanike arv pole siiski nii hoogsalt kasvanud, sest aasta algul registreerisid paljud noored oma elukohaks Tallinna. "Põhjuseks võib pidada tasuta ühistranspordi võimalust pealinnas," ütleb Rein Järvelill.

Omavalitsused on otseselt rahaliselt sõltuvad elanike arvust ning omavalitsuse võimekus oma elanikele teenuseid pakkuda sõltub otseselt sellest, kui palju on elanikke.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee