Maailm

Kuidas KGB tulnukaid jahtis ja nendega leppeid sõlmis (10)

Õhtuleht.ee, 19. detsember 2013 07:00
Tulnukate surnukehad.Foto: Telejaama TNT videokaader
Esimene KGB uurijate kontakt "hallide tulnukatega" olnud juba 1942. aastal. Vähemalt kuulujutu järgi sõlmitud nendega isegi mingi leping, kirjutab Voice of Russia uudisteportaal.

Võta sa kinni – naljaks või tõsiselt. Igal juhul väidab portaal, et sellest kohtumisest olevat kuuldavasti isegi dokumente säilinud. Järgmine dokument tulnukatest on 1961. aastast – nood olevat teinud etteheiteid, et varasemast lepingust hoolimata olid ühe sõjaväebaasi kolm töötajat neid saabudes pildistanud.

1969. aastal sai KGB teate kummalise lendava objekti, ufo, purunemisest Sverdlovski oblastis. Kohale sõitnud sõjaväekomisjon olevat teinud filmi, millel on näha purunenud objekti jäänused ja üks nähtavasti hukkunud tulnukas. KGB dokumentidest selguvat, et tulnukas viidi salajasse uurimisasutusse ja lahati. Ta olnud väikest kasvu.

Sellest pajatas telekanali TNT saade "Salajased ufodokumendid KGB arhiivis", kus näidati ka üsna ähmaseid fotosid purunenud lennumasinast ja hukkunud tulnukast.

Saate külaliseks oli eeskätt Bondi-filmide, aga ka mitme teise linateose ja teleseriaaliga tuntuks saanud näitleja Roger Moore.

Tuntud ajalehe Pravda (mis tänapäeval küll kaugelt vallatum kui nõukogudeaegne eelkäija) andmeil oli KGB koosseisus loodud eraldi osakond, mis kogus andmeid kõikvõimalikest kummalistest nähtustest. Pravda väidab, et peale saates näidatud videomaterjali on autentne ka toonase kaitseministri käskkiri, mis kohustas Uurali sõjaväeringkonna ülemat kindral Parhomenkot kagebešnikuid Sverdlovski oblasti nähtuse uurimisel igati abistama.

Järgmine teade ufodest KGB vaateväljas pärineb juba üsna Nõukogude Liidu lõpu aegadest, kirjutab Russia Today internetiportaal. Tundmatu lennumasin oli kas alla kukkunud või alla tulistatud Prohladnõi linna lähedal. Objekti märgati radaril ja identifitseeriti vaenulikuks. Välja lendasid püüdurhävitajad, mis ufo leidsid ja selle tõenäoliselt ka alla tulistasid. Maal kiirustasid selle juurde uurijad, kes tõdesid, et masin on tugevasti purustatud, kuid transpordikõlblik. Kopter hiivas ta üles ja viis Mozdoki lennuväebaasi. Allakukkumiskohal tuvastati nõrgalt fooni ületav radiatsioonitase. Põhjalikumal uurimisel leiti Mozdokis ufost kaks surnud tulnukat ja üks, kes ilmutas veel elumärke. Arstid püüdsid teda igati elus hoida, kuid see ei õnnestunud.

Kõik kolm tulnukat olnud meetripikkused või pisut suuremad ja kandnud halle rõivasarnaseid kostüüme. Juukseid neil polnud, suuri musti silmi kattis kaitsekile. Tulnukate surnukehad paigutati klaaskonteineritesse, nende lennumasin aga viidi Kapustin Jasri. Selle loo rääkisid kolm uurijat, kellel polnud aga ainsatki tõendit, et nende jutt on õige.