Meedia

Kuldmikrofoni sai tänavu legendaarne raadiohääl ja Õhtulehe reporter Tõnis Erilaid  (5)

Õhtuleht.ee, 18. detsember 2013, 15:18
18. detsember 2013: Tallinnas Pika tänava majas läks eetrisse otsesaade Eesti ringhäälingu sünnipäeva puhul. Aastapreemia Kuldmikrofon pälvis legendaarne raadiohääl Tõnis Erilaid.Foto: TAIRO LUTTER
Täna Eesti Ringhäälingute Liit, Eesti Ringhäälingumuuseum ja Eesti Rahvusringhääling Eesti ringhäälingu sünnipäeva: selle loomisest möödub 87 aastat. Traditsioonilise aastapreemia Kuldmikrofon omanikuks sai tänavu legendaarne raadiohääl Tõnis Erilaid.

Erilaiu igapäevaseid ja põnevaid lehekirjutisi saate lugeda siit.

18. detsembril 1926 algasid Eestis regulaarsed raadiosaated. Seda ajaloolist tähtpäeva tähistas Eesti Ringhäälingute Liit koos Eesti Rahvusringhäälinguga ka täpselt 87 aastat hiljem traditsioonilise ühisraadio­saate eetrisseandmisega.

Saade läks otsesaatena eetrisse Tallinnast Pikk tänav 43, mis on maja, kus ringhääling oma regulaarseid saateid 1926. aastal alustas. aasta hiljem kolis ringhääling Estonia teatrisse.

Samal teemal

Saadet kandsid täna samaaegselt üle Kuku, ERR-i jaamadest Vikerraadios ning kohalikes ja ka kristlikes raadiotes.

Traditsiooniks on saanud, et Eesti Ringhäälingute annab otsesaates üle ka aastapreemia, Kuldmikrofoni. Õhtulehel on rõõm teatada, et seekord pälvis kauaaegse ja mitmekülgse töö eest ringhäälingus Kuldmikrofoni meie ajakirjanik, legendaarne raadiohääl Tõnis Erilaid. 

Otsesaate külalisteks olid armastatud raadiohääl, Tõnis Erilaiu abikaasa Helgi Erilaid ("Kuldmikrofon" aastal 2003), Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg ning tuntud meedia- ja reklaamitegelane Olav Osolin, kes meenutasid kuldmikrofoni laureaadiga seotud lugusid, aga juttu tuleb ka ringhäälingu olevikust ja tulevikust.

Eelmisel aastal oli Kuldmikrofoni saajaks spordiajakirjanik Lembitu Kuuse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee