Krimi

Uimastivedu: eestlased vahendasid Soome motoklubile narkootikume (12)

Toimetas Karoliina Vasli, 17. detsember 2013 14:52
Täna leidis aset Riigiprokuratuuri ning Eesti ja Soome Keskkriminaalpolitsei ühine pressikonverents, kus tutvustati koostööoperatisooni Sprite tulemusi.Foto: Stanislav Moškov
Soome ja Eesti koostööoperatisooni Sprite käigus paljastati eestlaste poolt juhitud kuritegelik organisatsioon, mida kahtlustatakse narkootikumide Hollandist Soome toimetamises.

Üks Soomes narkootikume vastu võtnud organisatsioone on motoklubi Bandidos ja selle allüksused. Kahtlusaluseid on kokku 25, kellest viis on soomlased ning kuuluvad MC Bandidos motoklubisse ja selle allüksustesse. Ülejäänud 20 on eestlased.

Samal teemal

Soome ja Eesti ühise uurimisrühma tähelepanu all oli neli maaletoodud narkootikumide lasti. Teadaolevalt oli lastis 76 kg amfetamiini, 6 kg hašišit ning 1 kg MDMA-d (ecstasy pulbrit). Tänavu mais tõi kuritegelik organisatsioon Soome 30 kg amfetamiini, mis peideti Espoo ja Kirkkonummi lähistele metsadesse. Sellest kogusest on politsei kätte saanud 20 kg. Viimane uurimise all olev narkolast toodi Soome oktoobris 2013, kasutades kullerteenust ning sellest on konfiskeeritud 10 kg amfetamiini ja 5 kg hašišit.

Teadaolevalt koordineeriti narkootikumide maaletoomist, vastuvõtmist ja levitamist Helsingi vanglast. Kuritegeliku organisatsiooni liikmed hoidsid üksteisega ühendust telefoni ja interneti teel. Ühel juhul toimetati mobiiltelefon vanglasse ambu kasutades.

Operatsioon kandis nime Sprite. Alles mõni aeg tagasi viidi kahe riigi koostöös läbi operatsioon Fanta. Mõlema puhul olid soomlaste poolt asja segatud motoklubid.

Samal teemal

08.12.2015
Soome motoklubi Bandidost kahtlustatakse taas uimastite smugeldamises
12.05.2015
Soome politsei "puistas" Bandidose motojõuku
17.06.2014
Eestlased koos soomlastega narkoärikambas
04.06.2014
FOTOD: Valgas kinni peetud autos oli peidus üle 100 kilo hašišit