Krimi

15-aastase tüdruku sünnipäev muutus läbuks, politsei viis minema 14 joobes alaealist (103)

Õhtuleht.ee, 16. detsember 2013 16:56
Foto: Tairo Lutter
Laupäeva hilisõhtul sai politsei teate, et Harku vallas Harkujärve külas peab pidu lärmakas seltskond, kelle hulgas võib olla lapsi. Politseinikud leidsid peolt 14 alkoholi tarvitanud alaealist.

Peol osales mitukümmend inimest, kelle hulgas oli ka täisealisi. Noorte sõnul tähistasid nad üüritud pinnal 15-aastase tüdruku sünnipäeva. Kokku tuvastasid politseinikud alkoholijoobe 14 alaealisel, peamiselt oli tegu 14-16 aastastega, teatas Põhja prefektuur.

"Peol avanenud pilt oli kole. Alkoholi ja tühja taarat oli terve maja täis, noored olid tubadesse ja riietele oksendanud," rääkis Põhja prefektuuri noorsoopolitseinik Signe Nõmm.

"Kindlasti vestleme ka peokoha omanikuga ning selgitame välja, kuidas sai noorte pidu toimuda ilma järelevalveta ning kes andis alaealistele üle alkoholi," selgitas Nõmm.

Peolt viidi jaoskonda ka 20-aastane noormees, keda politsei kahtlustab samal peol kahe noormehe löömises. "Tihti ei oska alaealised ise õigesti hinnata riske, mis alkoholi tarvitamisega kaasnevad. Kahjuks näeme liiga tihti, kuidas joobes noored panevad ise toime rumalusi või satuvad süütegude ohvriks," rääkis noorsoopolitseinik.

Samal teemal

11.00.2014
PISIKE PIDU LÄKS KÄEST: politseinikud tabasid peolt 22 joobes alaealist