Õpetajablogi

Lapsevanemad, kas ikka teate, kellele õpivad teie lapsed?

Hille Kõrgesaar, 15. detsember 2013, 17:20

24 KOMMENTAARI

t
to Valev 23.11/ 18. detsember 2013, 15:09
Miks pangis ? See õpetaja on küll psüühiliselt haige. Kui närvid läbi, ei tohi koolis töötada.
Kord peab olema, aga see on juba absurd.
t
Teil/ 18. detsember 2013, 14:13
XB on täielik õigus,täiest 2 plondiini.
l
lp pr KÕRGESSAAR/ 17. detsember 2013, 21:44
...KIRJUTASITE PIKA EPISTLI.....vast võtaksite vaevaks ja kirjutaksite lühidalt...kuidas panna laps õppima kui ta ei taha. Lapsed aastates 7....9a. Vitsa anda ei või. Rääkida võid tundide viisi...ei mõju. Istud lapse kõrval ja SUUNAD....PEAB VASTU CA 10 MINUTIT...SIIS PANEB LIHTSALT SILMAD KINNI JA MOTT. Millised on siis KAASAEGSED , LUBATUD mõjutusvahendid , et laps hakkaks õppima. Söögist ei saa ju ka ilma jätta. Kõrgeltharituid targutavaid pedagooge on palju aga PRAKTILISI õpetusi nendelt pole kusagil ja vastutus jääb loomulikult pedagoogilise erihariduseta lapsevanemale.
v
Valev/ 16. detsember 2013, 23:11
Tere olen 5.klassi õpilane ja minu mureks on see et meie kunstiõpetaja annab rusikaga vastu nägu kui kraanikausi juures pesed peame pesema mingis vanas vees (ämbris) kunagi läksin sain põlvega ka molli verd tuli aga õpetaja ütles et kui ära ütlen siis saan tugevamalt ja nüüd räägin ainult siin
l
Lembit/ 16. detsember 2013, 23:10
eks ta nii ole jah, mul ka iga tund tunnikontollid ja vapseaga noh kuntsi tunnis ei või kraaanikausi all käsi ka pesta peab pangis pesema
k
Kaimar/ 16. detsember 2013, 23:08
Vabandan vigade pärast Rohtude*
k
Kaimar/ 16. detsember 2013, 22:49
Kuulge, ma ei tea kas selle teemaga väga kokku aga ise õpin 9 klass ja ma ei saa aru milleks on mul vaja näitkeks keemiat? ja matemaatikas ruutjuuri ja ruutvõrrandeid jms, lihsalt see et me õpiks olen õpetaja keäst küsinud ka et milleks ma seda keemiat õpin? mu vanemad õppinud aga neil pole seda elus vaja ja õpetaja jäi mõttesse, natukese aja pärast ütles et selleks et äkki keegi läheb mingeid rohte valmistama. Kas see on normaalne? õpime selleks et lihsalt õppida? mina ei näe sellel küll vajadust et mul oleks vaja mingit naatriumkloriidi jms. Matemaatikas samamoodi kas ma lähen poodi ja hakkan arvutama palju selle alghind mingi x ja arvutan ruutjuuri ja teen ruutvõrrandeid. Õpetaja teeb ka igatund tunnikontolle et kõik maha spikkerdaksid (endal ka selline komme) ja umbes pool klassi ka veel? klassivennad küsivad et oskad? ss kõik ei oska. Pole normaalne ma loodan et keegi loeb seda ja võiks mõelda selle peale et milleks me õpime neid asju mida meil vaja ei lähe, kes tahab minna rohrude valmistamisi see õpib. Aga ma ei usu et enne 3 aastat see juhtub ja siis minul koolid läbi.
k
ka ema/ 16. detsember 2013, 11:15
võib-olla peaks lugupeetud autor arutlema ka teemal, MIKS paljud lapsed ei tee iseseisvalt koolitöid. Seepärast, et paljud ülesanded ja/või nende kogus on nii ülejõu käivad, et lapsel on eos juba võetud igasugune soov pingutada. Kui kodutöösse on juba ette sisse programmeeritud, et seda tuleb teha koos lapsevanemaga, siis ei hakkagi laps ise proovima, kuna ilmselgelt käib see üle tema jõu. Autori arvamus, et lapsevanem peab õhtuti 2-3 tundi veetma lapsega kodutöid tehes on absurd - esiteks peaksid kodutööd olema lapsele jõukohased, et vanem ei pea kõrval istuma ja teiseks ei lõpe tavainimese tööpäevad kl 14-15 ajal vaid 17-18 ajal. Tundub, et artikli autori järgi ongi lapse-vanema kvaliteetaeg õhtuti kl 19-21 vahel koolitöid tehes...

a
aga.../ 16. detsember 2013, 10:08
... antud artiklis näen küll vaid tühja targutamist. Läbi aegade on olnud igasuguseid lapsevanemaid , inimesed ongi ju erinevad. Igaüks aitab ( või siis ei aita ) oma last nii nagu oskab. Ei suutnud antud kirjurtise mõtet tabada.
l
lyyli/ 16. detsember 2013, 07:03
Ei oska öelda tütarde kohta, aga ühel oma poistest tegin koolitööd pidevalt ära. Keskkool oli ju vaja lõpetada. Puudus tal igasugune huvi ja motivatsioon. Siis käis tööl 2 aastat. Praegu on TPI-s oma kursuse parim, naudib õppimist ja seab plaane. Pole teda kunagi sundinud ega kritiseerinud. Mõni inimene küpseb hiljem, aga ühiskond nõuab ühtlast, kollektiivset arengut. Eks ta on iga lapsevanema vaba valik. Ja iga kritiseerija pärast ei maksa kohe patja nutta.
n
16. detsember 2013, 06:43
No nii lolli targutamist ma ei ole enam ammu lugenud! Huvitav, kas inimestel muud ei ole teha enam. Tundub hea teoreetik olema! Aitasin mõlemal lapsel pisikesena kodutöid teha ja tänaseks on mõlema ISE lõpetanud ülikoolid.
e
Ema/ 15. detsember 2013, 23:13
Oh te vaesed vanemad, kelledel ööpäevas vaid 24 tundi on! Veel rohkem on kahju teie lastest, et neil sellised vanemad on. Selle peale, et lapsed aega, tähelepanu ja hoolt vajavad, tasuks mõelda enne laste saamist. Kui te pole suutnud oma lapsi koolivalmiks, õpihimuliseks ja töötegijateks suunata, siis miks peaks seda tahtma teha keegi teine!?
i
Ing/ 15. detsember 2013, 22:56
ma olen vahel seda mõelnud,e t mis nipiga minu vanemad mind ja õde kasvatasid... meid ei ole kunagi ühegi kodutööga aidatud või ära tehtud meie eest. mina lõpetasin keskkooli kiitusega, õde lausa medaliga.
ei mäleta ma ka mingit sundimist, ähvardamist, karistamist vms. õppetööd olid alati tehtud, sest teadsin, et see on koju jõudes esimene kohustus.
ja nii esimesest klassist alates. peaks emalt küsima, kas ta teadlikult kasvatas meid nii või oli see lihstalt loomulik.....
7
7-lapse ema to:20:46, 15. dets 2013/ 15. detsember 2013, 22:06
Kallike ma just ütlesin et,suuremad lapsed õpivad iseseisvalt kui mõni ülesanne teeb neile raskusi siis,aitame ja teeme lapsega koos selle ära mitte mina ei tee nende eest ülesandeid.Minu suuremad lapsed on kahjuks viielised tublid õpilased mitte kahelised nagu sina arvad.
v
vastus/ 15. detsember 2013, 21:52
"Aga milline isiksus sellisest lapsest kasvab? " - aferistist parteisõdur !
k
15. detsember 2013, 20:46
Kallis Seitse-E lapse ema!
Kui Sa üritad oma laste eest koolitöid ära teha, siis võid kindel olla, et Sinu kirjaoskuse juures on nad "kahelised."

E
......../ 15. detsember 2013, 20:23
m
meil kõigil on 24 tundi.../ 15. detsember 2013, 19:31
Artiklis soovitatakse leida oma lapse jaoks 2-3 tundi õhtuti, et aidata teda kodustel töödel. Tekib küsimus, kui vanemad lõpetavad oma töö ja jõuavad koju umbes kella 18 ajal õhtul ja leiavad siis 2-3 tundi oma koolis käiva lapse jaoks, siis on kell juba 20-21. Et kas siis kogu elu peab käima ühe lapse koduste ülesannete kallal? Aga kui peres on veel lapsi, kes kõik abi vajavad? Aga kui peres on veel teisi lapsi, kes ei käi koolis, lasteaialapsed tahavad ju ka vanemate tähelepanu, samuti ka näiteks imikud ja väga pisikesed põnnid? Mis järeldused küll sellest jutust tegema peaks???
k
Kuki-muki/ 15. detsember 2013, 18:39
Kui kodune töö käib lapsele üle jõu, kirjutan päevikusse õpetajale sellekohase märkuse ja ei käsi tööd lapsel teha. Laps muidu nelja-viieline. Siiamaani on asi toiminud ja kodune töö ongi sinnapaika jäänud, midagi hiljem nõutud pole.
o
15. detsember 2013, 18:38
olen tähele pannud, et mõnikord antaksegi kodus sellised asjad teha, mida õpetaja ise ka ei oska.
ehk siis lapsevanemad oskavad kodus vastused välja mõelda
x
XB/ 15. detsember 2013, 18:37
Kas Ojuland on nime vahetanud v??
Sarnased nagu .......ja kägu-
t
Tšiki-briki/ 15. detsember 2013, 18:23
Olen 100 % autoriga nõus. Aga kui kodune töö on antudki lapsevanemale, sest lapsele käib see lihtsalt üle jõu. Olen lapsevanemana teinud kodust tööd oma 5 tundi, kasutanud kõiki oma tutvusi geograafide ja bioloogide hulgas, et lõpuks saaks kodutöö tehtud. Mida teha siis, kui antakse kodutöö, millega vahetevahel ka vanemad jänni jäävad? (peab vist lisama, et ei ole Tallinna eliitkooli lapsevanem). Lihtsalt mul on siuke tunne, et iga hinnaga on vaja kodus õppida anda, sest see on ju nii hariv. Tunnis las kott lohiseb, aga kodus laps õppigu. Ja jumala pärast, armsad lapsevanemad, ärge aidake :)
K
..../ 15. detsember 2013, 18:18
Kas teemas esinenud inimesel on ikka pedagoogilne haridus!? Kahtlen! Kirjutusstiil on tülgastavalt mõnitav. Rohkem ei soovigi antud teemat kommenteerida- tõenäoliselt peaks antud isik ametit vahetama!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee