2
fotot

Pokkeris purjetan pärituult. Reede õhtuse seisuga olen mänginud 24 tundi ehk 4,8 tundi päevas ning kontole lisandunud 1318 taala (960 eurot). Võib olukorraga rahule jääda. Lisaks plaanin mängida täna (kirjutan laupäeval) ning pühapäeval.

Kokku see kuu võitnud 4354 taala (3170 eurot). Vanarahvaski teadis öelda, et ära hõiska enne õhtut ning pokkeris on tihtilugu see, et kui algul ei saa vedama, siis lõpus ei saa pidama. Samuti vastupidi.

Eks näib, kui hea laps olen olnud ja mida täpselt päkapikud ning näärivana jõulukuul pokkerikontole toovad või hoopis ära viivad.

Esmaspäeva varahommikul põrutame Laosesse Vientiani uue Tai viisa järgi. Kui kõik läheb plaanipäraselt on tempel passis ja tagasi Bangkokis juba teisipäeva pärastlõunal.

Nädala keskel suutsin telefoni ära kaotada. Helistasin koheselt oma telefonile - kutsus, aga keegi ei vastanud.

Õhtul pika kutsumise peale võttis telefoni Tai kutt, kelle inka oli koolis kaks. Aga siiski suutsime kokku leppida aadressi ning vaevatasu. Kohale lubas ilmuda koheselt.

Ootan siis 20 minutit ja helistan uuesti ning vastuseks: ok, ok, 5 minutes, don't worry.

Ootan veel 20 mintsa ja teen uue kõne. Saan sarnase vastuse ning nii korduvalt.

Juba kaks pudelit vett lipsu taga ja oodanud poolteist tundi nagu loll, saan viimase kõne vastuseks rahvusvahelise saadetise: fuck you, fuck you, fuck you (vahele pritsis veel taikeelset väljendit, mis peaks olema guay vms, et ma siis ikka tulevikus teaksin, kuidas sarnases olukorras kohalikke p**se saata).

Ei hakanudki pärima, mis härral viga. Lõpetasin kõne, veepudel näppu ja jalutasin tagasi üles.

Muidugi endale jäi küsimuseks, et miks on nii vaja teha?

Kui ma lolli peaga kaotan telefoni, siis s**ta sellega. Võta omale vaevatasuks ja oleme kõik õnnelikud. Aga nii veel lubada ja üle lasta, see mulle pähe ei mahu.

Hiljem lasin helistada veel Tai sõbrannal, kes rääkis temaga kodukeelt, ning mees selge sõnaga keeldus telefoni tagastamast.

Numbrit hoidis sees veel päev-paar ja siiani müstika, et miks ta seda tegi. Tundlikku infot peale Skype ja FB logini ei olnud. Las imetleb siis mu Runtasticu jooksuaegu ja trajektoore või mängigu Bubbletowni.

Tulevased plaanid on ka muutunud. 15. jaanuaril lõppeb korterileping ning tõenäoliselt rändan mujale riiki. See, mis riiki, selgub lähiajal.

Endal on tegelikult ideed ja plaanid olemas, aga kuna lennupiletit taskus veel ei ole, siis ei ole mõtet ka pikemalt rääkida.

Jaga artiklit

6 kommentaari

L
ladekhun  /   15:43, 8. jaan 2014
"kwai" on tai keeles m_nn ja "hoi" v_tt
M
Marten   /   01:14, 19. dets 2013
Jälgin ka huviga su artikleid. Proovisin ka ise kunagi pokkeriga õnne kuid jagasin ära, et nii helget pead mul ei ole.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis