Eesti uudised

"Tellisin autojuhi, et kingi järele sõita, ja mulle anti mõnitusena üks komm!"

Arvo Uustalu, 14. detsember 2013 08:00

274 KOMMENTAARI

k
Kylli/ 10. jaanuar 2014 13:41
Ma sooviksin anda sinule kingituse, kuigi jõulud on möödas, see tegi nii paha minule et sooviksin anda mis teeks hea meele sinule ja perele...kirjuta kasvõi minu e-posti: kylli.n@live.fi
Muideks kõik muud ei tasu saata mulle posti kuna teen testid.
Mul on tõesti paha meel kui lugesin ja ma ei soovi seda kunagi kellegile sellist...minu teada Tartu Kaubamaja võiks asja teha veelgi heaks...
Kylli
k
Kylli/ 10. jaanuar 2014 13:04
Täitsa nõme sellist kaarti saata kui ei võta kõike arvesse, järelikult mingi idikas seal kuskil "oma meelest kõrgemal kellel on vasika aju" kes otsustab ja võtab sellise süsteemi kasutusele... siis kasutab ära inimesi.....kas ei ole keegi kuulnud sellest nagu reklaamifirmast...küsige sealt, tobud
j
juhan/ 29. detsember 2013 23:45
Mõnitus missugune, marketingi tegelased ikka ei mõista kuidas inimestele kõik mõju võib avaldada.. peaset käivet oleks
t
Totakas / 29. detsember 2013 23:28
Kampaania oli oma sõnastuselt tobe: a la midagi sarnast: kui siia satute tehke meie parima kliendina suu magusaks- oleks märksa paremini sobinud !
n
no tõesti/ 29. detsember 2013 10:52
Järgmine kord telli rekka ja mine kingile järgi. No on ikka lihtsameelseid meie ümber.
v
valeri/ 29. detsember 2013 08:57
mina sain naerda. ja se on hea
o
oh/ 29. detsember 2013 08:35
kahju muidugi aga vana inimene ja ikka ei tea, et tasuta lõunaid ei ole olemas....ma tõesti ei tea,kust inimestel see komme- muidu saada....niisama ei saa midagi, niisama ei lenda vares ka, kui mõni mõtleb et ta saab pensioni muidu, siis see on aastate tehtud töö väikene tasu ja kui keegi mõtleb et tasuta linnatransport on tasuta, siis eksib, see tuleb kõik tööinimeste rahakotist. aga memmele ikkagi rõõmsat nääriaega ja ilusat aastavahetust!
r
Ronja/ 28. detsember 2013 14:18
Kui inimene on naiivne ja usub tasuta kingitust saada,siis mida mõttlevad suure kaubamaja targad juhid oma alatu trikitamisega saavutada? Arvan,et nemad olid veel lollimad,lootes,et need petta saanud inimesed kukuvad suurt käivet tegema, Isegi ühte kommi ei osta ma sellisest poest. Mida kõike inmaju ei genereeri:((((

m
mina/ 28. detsember 2013 13:59
heategu oleks nüüd see kui kauplus heastaks vanainimesele tekitatud kahju
k
KUI SAATE JÕULUKAARDI.../ 28. detsember 2013 13:50
siis pange aeg kinni juristi juures, et täpsustada oma õigused ja kohustused, mis teile tulnud jõulsoovidega kaasneda võivad. See oli nüüd minu poolt utreeritud ehk ülepaisutatud näide. Kas konkreetsel Jõulukaardil oli ka ära märgitud selle kampaanija tingimused, või see, kus need tingimused kirjas on. Näen siin kommentaaride lõpus Tartu Kaubamaja poolt koostatud kampaanija tingimusi, mis on kirjutatud nende kodulehel. Vanad inimesed, kes ei tea artvutist midagi, siis nendel on väga raske orienteeruda arvutikeskses maailmas ja sealt hakkavadki pihta sellised ebameeldivad lood. Või ongi sogases vees kala hea püüda, ehk midagi ikka näkkab, sest juriidiliselt on kõik ju OK.
j
JÕULUMUINASJUTT/ 28. detsember 2013 13:09
San ka selle kaardi oma postkasti. Ise olen ära kaugel maal ja lasen omas postkasti tühjendada naabril, et ei ummistusks see kast kõgest selles, mida saadetakse. Naaber helistas, et sulle on tulnud õnnitlused ja ka kingitus. Kuuldes seda, ostsin lennupileti ja padavai kingituse järgi ja saingi ühe kommi.
Kogu asja juures ongi see kõige trastilisem, et inimene sõitis Tartusse maalt spetsiaalselt. Küsimus ei oelgi selles, et ta lootis saada midagi suurt ja väga väärtuslikku. Ilmselt peaks sellise õnnitlukaardi juurde käima ka kampaanijat tutvustav leht. Aga Jõulukaart ei kaotaks ju ikkagi mingit väärtust, kui ta on ilus, see ilu kuskil Jõululaual kodus teiste kaartide seas oleks ju ilus. Selliste kampaanijate korraldajatel ongi ainult see mõte, et ähmaste võtetega inimene iga hinna eest kaubamajja saada, et ostaks ikka midagi. Tekibki küsimus, kas need Jõulukaardi õnnitlused on siirad, pigem on tegu omakasuga.
k
Karl Gregori Markkus Lahe/ 18. detsember 2013 19:59
Kaardi üleval servas oli näidatud pilt ka, see on sinu jõulupakk. QR-i alt oli näha ilusat kuldset pakki, kui kohale jõuad, saad kommi. Eelmine aasta oli parem. Saadeti mingi ajakiri, millest on palju rohkem kasu.
a
ARVAJA/ 16. detsember 2013 15:27
See jõulukaardiga ja ilusa käekirjaga paljuütlev kingituse lubamine on ikka häbiväärne inimeste mõnitamine. Jagage niisama kommikesi rõõmuks aga selline "SUUREPÄRANE EELMÄNG" inimeste alandamiseks...sellised asjad juhtuvad vaid vaeses Eesti Riigis kahjuks. Inimväärsemas riigis nii ei tehta tavaliselt....tean sest kogemused olemas.
t
tibu/ 16. detsember 2013 15:09
see on ju sulaselge ostjate petmine.... vanasi oli sellise tegevuse kohta kriminalkoodeksis ka vastav paragrahv olemas....aga nüüd???
a
alma/ 16. detsember 2013 12:39
Nõme lugu tõepoolest.Kui see kaubamaja niiväga tahtis oma kuld kliente meeles pidada,siis oleks võinud lihtsalt kaardi saata.Kas oli sellist tobedat loosi siis vaja.Kuidas saab olla nii suurel ja perspektiivikal kaubamajal olla nii naiivne ja vabandage väljenduse eest loll turundus juht.See ju lausa näkku sülitamine ja mina nende klientide asemel ei külastaks kaubamaja enam kunagi.Las siis otsivad omale uued kuldkliendid keda järgmisel jõulul lolliks tembeldada.

h
Hoidlik/ 16. detsember 2013 11:51
Sai ehk liiga kalli kommi,see võib vanainimese seedimise ära rikkuda, peaks hoopis antama pisikesi limonaadi maitsega hernekesi kahe vanuri kohta üks. Võtavad siis omavahel loosi,kellele herneke jääb,loosiõnn toob palgeile rõõmusära,kaotajale jääb lootus,et ehk tuleval aastal veab rohkem.
h
heh../ 16. detsember 2013 11:47
Kui enne mõtlesin,et ei hakka selle kaardiga kuskile minema, siis nüüd kohe nimme lähen sellele kommile järele! :D
kahju muidugi prouaga juhtunust!
p
põlvakale/ 16. detsember 2013 11:40
Tartu Kaubamaja Tere Ille, auhinnad on jaotatud vastavalt väärtusele kolme kategooriasse. Koodi abil saab Tartu Kaubamaja keskuse Kingikontorist oma üllatuse kätte. Lisaks on kõikidel, kellele sattus loosi tahtel Milka magus üllatus, võimalik osaleda ka kampaania lisaloosimisel 6. jaanuaril 2014, kus jagatakse välja veel 30 auhinda – osalemiseks on tarvis soovijatel jätta oma nimi ja kontaktandmed kingikontorisse. Nr. 3 ehk kolmanda taseme auhinnaks on magus amps Milkalt, II taseme auhinnaks on 200 kingitust, mille väärtus on kuni 50 eurot ning I taseme (peauhinna) kingiks on 5 üllatust mille väärtus on üle 50 euro sealhulgas ligi 800 eurot väärt Thomsoni 48“ televiisor Euronics’ist. Tänaseks on peaauhindadest õnneliku omaniku leidnud üks – neli peaauhinda, sealhulgas mainitud televiisor, ootavad veel omanikku
j
Juta / 16. detsember 2013 10:11
Usaldus Kaubamaja vastu on igatahes kadunud. Eeldasin ka , et selle kaardi saavad tõesti vähesed , kes
on palju oste sooritanud ja Kaubamajale kasumit toonud nende ülikõrged hinnad kinni makstes.
Iialgi ei tulnud mul mõttesse, et see on saadetud poolele Eesti ravale , olgugi et me ise oleme nende kõrgete hindadega kauba ostmisest kogu selle kampaania kinni maksnud. Hullemat tünga pole ma elus saanud. Nüüd on Kaubamajal järjekordselt hea pasundada, kui palju jõulumüük suurenes jne.
Minu soovitus - tehke kõik oma jõuluostud teistest kauplustest peale Kaubamaja.
j
Juba see et pensionäridel sissetulek/ 16. detsember 2013 06:00
väike samuti ka lasteperedel ja invaliididel - sellest algab inimeste monitamine.
m
MK/ 16. detsember 2013 01:33
Kergelt p***ses kampaania, või mis? Naeruväärne ettevõtmine! :). Huvitav küll, kes see geenius oli, kes siukse asjaga lagedal tuli.
Eks see kampaania peegeldab ka väikestiviisi Eesti olukorda: väike vaene riik, kus turgu pole. On nii krdi vaene, et Kaubamaja ei pea mõistlikuks väärtuslikumat investeeringut kliendisuhtesse teha, kui mingeid komme jagada. Võin myrki võtta, et need kaardid läksid rohkem maksma, kui need kommid.
1
12345/ 16. detsember 2013 00:48
nii kurb, ma kompenseeriks sellele tädile linnasõidu. väga kurb kui nüüd pole tänu sellisele mõnitavale reklaamile enam midagi jõulude ajal laualegi panna!
n
njah/ 16. detsember 2013 00:16
Vat selle parkimise võiks tõesti detsembris ja jaanuaris jälle 2 tunni peal etõsta nagu suvel oli. sai rahulikult mööda maja hängida ja vajadusel jõudis ka mujale :D

p
päkapikk/ 15. detsember 2013 23:48
Minul on ka vanem ema, kellel aastaid üle 80. Ta läheb alati väga elevile, kui Bakker või muu sama kategooria firma kirju saadab ja kingitust lubab. Muidugi ei loe ta väikest kirja, vaid usub siiralt, et kui kinki lubatakse, siis küllap ka saab. Iga kord seletan talle, et see on üks selline tänapäeva pettus aga ega tal see meeles ei seisa. Iga kord on tal rõõmus lootus. Vanemad inimesed on üles kasvanud, kui kingitus tähendas kingitust ja "marketingist" ei teatud veel midagi. Võib ju öelda, et nad on lapsemeelsed, aga võib ka öelda, et niivõrd, kui me peame selliseid marketinginippe loomulikuks, niivõrd on meie hing korrupteerunud.
a
aiku/ 15. detsember 2013 23:11
Need kaardid võiks toidupangale anda. 1 komm pole midagi, aga 70 000 kommi on suur hunnik. Paljud saaks rõõmu.
a
asi on selles/ 15. detsember 2013 22:52
et tegemist oli täieliku petmisega. Kirjutati, et olid tubli klient ja inimene arvaski, et tõepoolest, võib- olla saab mingi kingituse, seda enam, kui ta on kooperatiivi liige. Muuseas, krooni tulekul anti kooperatiivi liikmetele ka mingit pisikest n-ö osa kasumist, nüüd aga ei midagi. Kuskil polnud kirjas, et selliseid kaarte saadeti välja kümneid tuhandeid. Igatahes see, mis toimus, oli täielik mõnitamine ja kaubamaja mainele see küll hästi ei mõju. Ei usu ka, et eriti paljud neist kohale meelitatutest suure vihaga ka mingeid oste tegid. Igatahes minul oli küll neist vanainimestest kahju, kes selle käigu ette võtsid.
p
penskar/ 15. detsember 2013 22:03
turundusjuht ole hea pane meile oma pilt siia kingituseks Aitäh
t
tulge maapeale/ 15. detsember 2013 21:57
Saage aru, see klientide meelitamine Kaubamajja. Jõulukingid vajavad ju ostmist.
1
123/ 15. detsember 2013 21:41
Kaardi kirjutamine oli kordi kulukam... Naeruväärne!
k
kahju/ 15. detsember 2013 20:55
....et ihunuhtlus on eestimaal ametlikult kaotatud. See turundusjuht oleks selle igatahes täiega ära teeninud ja ega muu karistus talle mõistust pähe tooks ka. Tartu politsei peaks igatahes kasvõi mingit asenduskaristust kohandama.....
p
Proff/ 15. detsember 2013 19:38
to. TIINA 10.21
Õige arusaamine Sul, hingesugulane. Tartu Kaubamaja idee igale registreeritud kliendile Jõulukaart saata oli väga töömahukas projekt. Korraldada veel kaardisaajate vahel loterii, kus iga loos võidab .. Väga suur töö, kus pidid tõenäoliselt osalema kõik Tartu Kaubamaja tööka kollektiivi liikmed. Aitäh!
Ostan vahel LOTO pileti. Võitnud pole aga kaotaja tunnet pole ammugi mitte.. Head Jõuluootust ja kaunist küünlatuld!

a
Aimar/ 15. detsember 2013 19:28
Kampaanial oli ainult üks mõte - et nende kaardikeste abil kliente rohkem kaubamajja meelitada. Tänulikusega jõulude puhul pole siin midagi pistmist - mõni õnnelik suurema kingituse saaja ei tee kaubamajale mingit reklaami.
n
15. detsember 2013 19:03
No see on ju teada,et kui ikka midagi tasuta kingitakse siis ei saa see väärtuslik asi olla.Ja need kampaaniad on üldse üks suur petu skeem muud midagi,lollid kes usuvad.Lõpp kingitus ikka küll mingi närune komm,mida oleks saanud see memm osta poest mitu karpi selle raha eest mis ta sõiduks kulutas.Mina arvan,et kui ikka teha mingi selline kampaania siis peaks kupongil selgete sõnadega ka kirjas olema reeglid ja võiduvõimalused.Mina nende petetud klientide asemel ei külastaks seda kaubamaja enam iialgi.See on märk sellest,et kaubamaja lausa mõnitab oma kliente.
n
no issand.../ 15. detsember 2013 18:52
tunnen kaasa neile kes läksid sinna Tartu Kaubamajja lootes midagi ja tulles tagasi kommiga.. tõesti kahju kuid ei tasu tulla siia ja oma viha välja valama. paljud kommentaarid on olnud liiga karmid ja solvavad Kaubamaja suhtes.. mõned on olnud liiga naiivsed lootes endale tasuta televiisorit kõigest selle eest et ''oled olnud aasta jooksul äärmiselt tubli''. no kulla inimesed võtke aru pähe.. ja see vana daam pidi olema ikka päris ullike.. sain ka kaardi, sain kommi ja olen õnnelik kuna mul on ju võimalus midagi TASUTA võita ! no palun võtke mõistus pähe. ( tundub et mul on rohkem aru peas kui teistel kes siin närvavad ja Kaubamaja põrgusse saadavad !!! )
h
Hmm/ 15. detsember 2013 18:34
Mul ka see kaart olemas, mõtlesin isegi sealt millalgi läbi astuda. Nüüd küll kahjuks ei lähe. Ja eriti kahju on sellest ilmselt Kaubamajal, sest olen sealt ikka pikki aastaid päris palju ostnud. Seega olin samuti rõõmus, et just mulle kui heale kliendile tehakse kingitus. Oleks kohe kirjas, et tegemist reklaamikampaaniaga, mis saadetud tervele eestimaa rahvale, siis poleks isegi rohkem mõelnud selle peale. Jah, äkki olen loll ja usun üllatusi, eriti kuna siiani on kaubamaja oma häid kliente väärtustanud ja ma tõesti ei osanud oodata sellist labast mõnitamist.
m
margus/ 15. detsember 2013 16:41
tekstis mõnitab kaubamaja tädi veel edasi. soovitab vanainimesel QR koodi lugeda. Vanainimene ei saa arugi, mis see on.
d
Davis Arike/ 15. detsember 2013 16:32
Tekib tunne, et turundusjuht on söönud Antsipi seemned ära! :S
b
Braavo/ 15. detsember 2013 15:53
mulle meeldis kõige rohkem turundusjuhi kommentaar, et tema tahtis ju jõulumeeleolu luua. Väga hea! Ma arvan, et kisa poleksi tõstetud kui ta oleks otse ja omadega öelnud, et sorry rahvas, läksin pekki oma kampaaniaga, tahtsin jah rahvast kohale meelitada. Aga jõulumeeleolu luua, naljanumber! Mis mõttes naiivsed need kes kohale läksid, sõimake jah rahvast. Kes teist mõnitajatest ise pole ämbrisse astunud. On ju ikkagi jõuluaeg ja niiviisi mõnitavad kasuahned, ennasttäis ja mitte hoolivad inimesed. Eks ju oleme jah nüüd targemad! Aitäh Tartu Kaubamaja, ma olen kah targem!
a
Aivar/ 15. detsember 2013 14:36
See oli väga kasulik kingitus - mõistust andev kompvek. Nagu vitamiin ja see peabki väike olema.
Oleks selle enne alla neelanud, oleks koju jäänud.
On ju nii?

v
vanainimene Valgast/ 15. detsember 2013 14:14
Hakkasin eile jala Tartu Kaubamaja poole astuma. Pojast lakekrants ütles,et jagatakse autosid. Ülehomme loodan kohal olla. Usun,et saan kingituseks uue sõiduauto,millega siis koju oma kalli pojukese juurde tagasi sõita,et talle üllatus üle anda.
l
LUGEGE!/ 15. detsember 2013 14:10
Kellel on võimalus skännida nutitelefoni või tahvliga QR-kood ja numbriks tuleb 3 siis ilmselt saate te kõigest kommi. Muu numbri puhul võib kingitus suurem olla, kui just seda pole mõeldud lihtsalt kohale meelitamiseks.
Minu arvates on see kampaania äärmiselt solvav just nendele, kes tulevad kaugelt kohale, lootes saada midagi paremat kui üks komm. Ma saan aru, et Kaubamaja ei tahtnud kampaaniaga solvata kuid tasub ikkagi olla ettevaatlik selliste asjadega. Kel võimalus, siis soovitan seda asja uurida lähemalt teiste inimeste käest või internetist, enne kui lähete kohale suurte lootustega.
e
eela/ 15. detsember 2013 12:59
Mina sellele ei reageerinud,kaart leidis kohe koha prügikastis.Häbi kaubamajale!Oleks tuhandetes kordades armsam olnud,kui oleks piirdutud vaid kaardiga,mingi personaalne ajakiri oli ka,mis ootab teiste paberiprahi hulgas välja viimist.
o
Oh elukene/ 15. detsember 2013 12:58
Oh seda püha lihtsameelsust ning otsatut saamahimu. Nii omane eestlastele. Tasuta lõunaid ei ole olemas. Päkapiku ja jõuluvana kottides on ALATI ema-isa ostetud asjad.
q
Qr/ 15. detsember 2013 12:24
Ei tea ise scannisin ligi 30 kaarti ära ja ainuke nr mis sealt tuleb on nr 3 ja juba arvan et 3 on komm ja ei hakka oma rasvast perset isegi sellepärast liigutama ,oleks midagi muud tulnud oleks võinud huvipärast minna uurida
k
Kodanik/ 15. detsember 2013 11:56
Saadan selle loo ka Saksa televisoonile, ehk näevad ka teised maad sellest lahedast kampaaniast.
i
Intensiivravi vajalik/ 15. detsember 2013 11:43
Kuidas üldse kellelegi võiks pähe tulla sellist totakat mõnituskampaaniat jõulurõõmu valmistamiseks nimetada?
Sellise kampaania korraldajad tuleks kui mitte vanglasse, siis vähemalt kinnisesse psühhoneuroloogiahaiglasse sundravile saata, kui nad igale kaardisaajale selle näruse kommi järel käimise kulusid ning ka nende poolt igale kommisaajale tekitatud psühhotrauma ravi kulusid viivitamatult ei kompenseeri.
p
pätu/ 15. detsember 2013 11:39
PROFFILE! Oled ka loll, kui labakinnas, mida sa siin kommenteerid. Kas mitte Tartu kaubamaja pole ahnusest sellist kampaanijat alustanu???? Too vanainimene nüüd küll ahne ei olnu, vaid läks lubatud kingitusele järele, kust pidi tema teadma, et neid kaarte on tuhandeid saadetud. Muidugi oleks see vanainimene rõõmus ja tänulik, kui oleks olnud kaardil vaid jõulusoovid,aga vanainimest meelitada kaubamajja, lootuses, et ta midagi ostaks on väga alatu ja veel alatumad on need kommijad, kaes vanainimest siin sõimavad ja mõnitavad. Häbi teile kõigile eks teiegi ääte ükskord vanaks.

t
TÄPI/ 15. detsember 2013 11:16
Kas see on siis jõulurõõmu valmistamine, kui inimene sõida oma raha maha ja saab ühe kommi, kas siis ei võiks kohe kirjutada kaardile, et tulge oma ühele kommile järgi, mis peaks teile jõulurõõmu valmistama. Minu meelest on see alatu trikk, et inimesi kaubamajja meeltada, lootes, et nad siis ka midagi ostavad.Te röövite viimasegi jõulurõõmu inimestelt oma valega. KAS ÜKS KOMM ON MINGI KINGITUS VÕI??????? Turundusjuht peaks omale selgeks tegema ,mida nim. kingituseks.Muidugi inimesed peaksid teadma, et tasuta ei anta midagi, aga kust peaksitki inimesed teadma, et selliseid kaarte saadetakse tuhandeid, eriti veel vanemad inimesed. Häbi Tartu kaubamajale.
l
lavrenti/ 15. detsember 2013 11:03
vaene vanainimene,temast on kurb lugeda . Nii suur ah..... ja võimendada seda ajalehe kaudu !?
Ei see miskit head tee .
KAhju temast pole,kurb on.
l
l.l./ 15. detsember 2013 10:50
Väga alatu tegu vanu inimesi üle eesti sedasi kokku petta.Aga mina end petta ei lasksud.Mõtlesin kaardi lugemise ajal -selge mõnitamine.Ma pole eluseeski varem selles kaubamajas käinud ja üks suli leiab mulle kingituse teha.Selle sõidu raha eet saab omale teha väikese meelepärase kingituse.
Häbi,olgu teile omal- pettumisi ja ebaõnnestumisi küllaga.Meenutusi 80 aastaks saamiseni .
Iga tahes minul on küll surmani meeles teie alatu tegu!
h
Häbi TEILE!/ 15. detsember 2013 10:28
Tore on teada, et me oleme jõudnud ühiskonda, kus meile tuleb teha suuri kingitusi, KUID MEIE EI PEA SELLEKS ISE MITTE MIDAGI TEGEMA. Ütlen ausalt olen noor ja naiivne, aga isegi mina tean, et lolle ei künta ega külvata need, kasvavad ise. Halb on kuulata, kui räägitakse, et noored on hukas, ei oska nad lugeda, ei oska nad kirjutada, tööd teha ja tahavad kõike niisama saada. Aga me oleme vist oma vanemate lapsed. ELAME EESKUJUDE JÄRGI.
HÄBI, MA OLEN 17 JA ISEGI MUL ON ROHKEM MÕISTUST KUI KÕIKITEL MUIDU TAHTJATEL KOKKU. :(
t
Tiina/ 15. detsember 2013 10:21
Ma sain ka kommi. Aga ka komm on kingitus. Mitte keegi polnud lubanud, et igaüks saab midagi eriti väärtuslikku. Seda oleks ka naiivne oodata, et see on midagi enamat kui reklaam. Olen täiesti rahul oma kommiga. Ja kui arvata, et kõik saavadki kommi, ei pea see paika. Näiteks naine minu järel sai elektroonikat. Ja palju õnne talle! Me pettume mitte seepärast, et saime kommi, vaid seepärast, et tekitasime oma peas liiga suuri ootusi. Nii et tegelikult pole tarvis süüdistada kaupmehi, vaid korrastada oma mõtteid. Rahulikku ja rõõmsat pühadeaega kõigile!
r
remake/ 15. detsember 2013 09:47
Kahjuks oleme me need kommid Kaubamaja kaupade häbematult kallite hindadega kõik ise kinni maksnud. Kaubamaja võiks kaupade hinnad viia tasemele , mis vastaks nende tegelikule hinnale ja sellisel juhul oleks neil kliente kuhjaga ilma inimesi mõnitamata. Pidevalt pannakse kaupadele 100 protsenti ja rohkem otsa ning siis saab omanik oma taskuid täita mida suurema kasumiga, seda parem. Te mõelge kui allahindlus on 70 protsenti, siis saab ka omanik kaubalt veel piisava koguse kasumit. Kahju on inimestest, kes Kaubamajast üldse oste teevad. Alatu on see müügipoliitika. Lisaks mõelge, kui avalikud on meie andmed ( muidugi igaüks ise anname neid erinevatele lipikutele ) ja meile võib saata igaüks mida soovib. Mina isiklikult ei ole kaubamajale andnud kirjalikku nõusolekut, et ta võiks minu isikuandmeid kasutada, töödelda jne. Tuleks pöörduda Andmekaitse Inspektsiooni ja küsida kas see on seaduspärane. Kaardi sain ka mina.
N
_Pontu_)/ 15. detsember 2013 08:55
Ning veel see Thomsoni teler! Mine mõnda suurde kodutehnika poodi, kus tagaseinas on palju-palju telereid. Kui neile lähened, märkad mõne aja pärast paari sellist, millel teistest silmatorkavalt viletsam pilt. Veel lähemale minnes selgub põhjus: Thomson. Olen korduvalt proovinud. Kehva pildi järgi õnnestub see mark üles leida kauguselt, kus firmasilt pole veel nähtav. Tõsi küll, viimasel ajal läheb selle eksperimendiga raskeks - soliidsed poed enam Thomsoneid ei müü.
m
MM/ 15. detsember 2013 08:46
Olen Kaubamajja sel aastal kenakese summa jätnud. Kuna kaart oli personaalselt saadetud reklaami vahel, naiivne küll, aga ootasin tõesti midagi PISUTKI rohkemat. Väga imelik tunne oli seda kommi süües. Nagu ei tahakski sinna enam minna- tuletab meelde, kui loll ikka ise oled.

m
Magrathea/ 15. detsember 2013 01:10
Nonii, sedakorda on siis Tartu Kaubamaja kehvasti läbimõeldud või üldse läbimõtlemata kampaania töötanud ühe korraliku lakmuspaberina, testides inimeste reaalsustaju ja selget mõtlemist. Jõuluvana, päkapikke ja tasuta lõunaid kiputakse uskuma ka väljaspool jõuluaega - siis kui postkasti ilmub ükskõik milline esmapilgul paljulubav reklaam või pakkumine - sel juhul ratsionaalne mõistus lülitub miskipärast välja. Inimesed ei tutvu tingimustega, ei vii end asjadega kurssi ning kui soovmõtlemisest paisunud unelm kohtub reaalsusega, siis nõutakse enda puuduliku uurimistöö eest veel kompensatsiooni kah!
m
Mikk/ 15. detsember 2013 00:48
Kus selle turunduse inimese mõistus on üldse? Teeb negatiivset kampaaniat, see on tõesti alati ju....jätab negatiivse meki külge terveks eluks selle kaubamaja suhtes. Pigem on antireklaam iseendale
t
to Mees/ 15. detsember 2013 00:13
just nii see ongi - ei lähe kuigi hästi sel kaubamajal, pateetiline mis trikke kõik ära ei tehta et kliente majja meelitada...
n
N30+/ 14. detsember 2013 23:56
Tegelikult oli nii, et ka täiesti terve mõistuse juures olevad nooremad inimesed käisid ka kohal/järel, kuna siis polnud ju teada, et nii paljudele see kaart saadeti. Oleks võinud tõesti piirduda ainult kaardi saatmisega ja kutsega osaleda loosimises. Komm oli küll mage mõnitus. Õudne!!!
m
Mees/ 14. detsember 2013 23:52
lollid ei saa aru selle "kampaania" ideed. Asi nimelt selles,et kui välja saata need 70.000 ja rohkem kaarti ja igale tegelasele anda mingi kommi nätsakas siis se tasub ära,sest enamus inimesi kes sinna seda "kinki registreerima" läheb , läheb kohe kindlasti poest läbi ja raiskab just selles poes veel raha!!!
Ma ei ole kunagi mingi sellise triki peale kohale jooksnud. Selline kiri reisib prügikasti mitte kuskile mujale.
Ja huvitav miks se vana mammi just spetsiaalselt pidi selle "kingi" järgi sõitma? Kas ei suutnud oodata millal jälle poodi vaja minna on ? Või oli tõesti mammil loll lootus midagi saada?
Kas ta on ära unustanud kus maal ta elab?
n
number 3/ 14. detsember 2013 23:50
KUi teie koodiks on number kolm, siis saate kommi. ootaks järgmine aasta seda kommi postiga koju.
p
puhas mõnitus/ 14. detsember 2013 23:34
keegi tõi siin välja,et tal oli kood nr.3 ja sai kommi. aga minul oli kood nr.1 ja sain ka KOMMI!!!! kusjuures seda kommi seal järjekorras saavad ju kõik inimesed, ka need, kellel kaarti pole! säh sulle kampaaniat ja võite! tegelikult polegi mingeid muid auhindu seal, kui vaid kommid ilmselt..ülimalt nahhaalne kampaania ja täielik mõnitus..ja tõepoolest, miks ei olnud siis kaardi peal kirjas lauset võimalike auhindade üle..sõita linna 1 kommi pärast..mõnitamine kuubis!
m
Mia/ 14. detsember 2013 23:20
Kaubamaja võiks olla selliste kampaaniatega ettevaatlik. Kui nad pole veel aru saanud, siis varsti saavad seda, et üha enam inimesi ostab oma rõivad, kodukaubad jm välismaa netipoodidest. Ka need, kes arvutitest midagi ei tea. Pannakse tellimused kokku ja kaup tuleb suurte kogustena. Nii on minu ja on ka minu tuttavate töökollektiivides. Varsti ei osta kaubamaja suguste ülehinnatud rämpsu enam isegi mitte pensionärid, kui nad seda üldse teinud on.

j
Juku/ 14. detsember 2013 23:16
Ei ole muud midagi,kui vanainimesele tõmmati kott pähe,nii kui on pildil.
a
aitäh, aitäh/ 14. detsember 2013 23:14
Tartu Kaubamaja turundusjuht Piret Kull ütleb, et jõulukampaania eesmärk on tänada kliente toreda aasta ja koostöö eest..... ja tänu avaldatakse..... vanainimesele näkku sülitamise teel.
Noored vähemalt teavad kui küüniline on kaubandus ja ei lähe nii lihtsalt õnge aga nõnda vanainimesi mõnitada... täpselt nagu savikas kes ka pensionäridele kaarte saadab.
t
to mina/ 14. detsember 2013 23:02
sul polegi vaja nii kaua oodata...
n
14. detsember 2013 22:42
No ma arvan ka, et see on nõme. Ega ma ei arvanudki, et ei-tea-mida ära kingitakse kuid see pole küll ilus, et niimoodi inimeste tunnetega ei arvestata. Miks siis üks inimene saab shampooni ja teine ainult kommi, miks mina siis halvem klient olen olnud?!? Saada siis ainult ilus kaart!! Olen kaubamajas tõesti pettunud ja mõistan neid inimesi.
i
imelik lugu/ 14. detsember 2013 21:45
mina sain ka selle kutse kingi järele. kui ma hakkan mõtlema, siis mis ma kaubamajast ostnud olen.
suvel ostsin furby ja sügisel lõhnaõli ja kleidi kokku u 200 euri eest. kas see muudab mind juba tõesti kuldkliendiks?
s
suveniir/ 14. detsember 2013 21:45
Selle kommi oleks pidanud alles hoidma - üks komm maksis nii palju raha. Tehke järele, kommivabrikud!
m
maie/ 14. detsember 2013 21:23
Pariisis saab iga vâiksepalgaline ja vâikse pensioniga inimene linnavalitsuselt igal aastal SUURE karbi chokolaadi komme .
r
Rasmus/ 14. detsember 2013 21:16
Kõige suurem virin on eestlasel ikka selle üle, mida tasuta saab. God jul!

a
aitäh/ 14. detsember 2013 21:07
aitäh tartu kaubamaja! äärmiselt alatu tegu!
olen mitmeid tuhandeid teie poodi jätnud, nüüd aitab!
teie poodi ma enam ei külasta mitte kunagi!
luban seda!
Häid Jõule!
m
Mari/ 14. detsember 2013 20:25
Ja skännib see neiu sealt võiduks midagi suuremat, naeratab ja ütleb sulle, et oled võitnud kommi...ja kõnnib õhtul õnneliku ja kingi võrra rikkamana koju...Häid jõule kõigile!
s
seda/ 14. detsember 2013 20:18
märkasin juba ammu et kaubamajaga on miski mäda - aga kui nägin ühes lehes et kaubamajas saab allahindluse välismaa ID-kaarti näidates, enam sinna jalaga ei astu - elan Norras aga sellist asja pole ennem näind...
l
Lollidemaa kroonika/ 14. detsember 2013 20:15
Juba 25 aastat, kui saame avalikult jõule pidada, on meiega asjad nii, et kui mujal maailmas on enne jõule igasugu soodustused ja püütakse reaalselt vaesematele head teha, siis Eestis on igal aastal ainult uued ja üha hullemad hinnatõusud, jõhker inimeste hullutamine ja lollitamine.
p
pipi/ 14. detsember 2013 20:04
Totaalne ämber,Kaubamajale,nägin seda järjekorda,kus need inimesed seisid ja lootsid saada KINGITUST aga võta näpust....inimeste mõnitamine ei midagi muud.
v
volvo/ 14. detsember 2013 19:49
7 EUROT!!!! Whyyyyyy so mad?????
k
Kodanik/ 14. detsember 2013 19:22
Teen ettepaneku, ärgem ostkem sellel jõuludel kinke sellest kaubamajast.
m
mari/ 14. detsember 2013 19:20
Midagi nii lolli on ikka raske välja mõelda! Mu 86-aastane ema käis ka seal vaatamas, ütles, et pandi telefoninumber ja nimi kirja ja tehti kindlaks, kas püsiklient. Kui püsiklientide vahel tahetakse midagi välja loosida, siis need andmed on ju Kaubamajas olemas. Teinud see loos siis ära ja teatanud seejärel võitjatele, et on kingitus. Lihtsalt HÄBI-HÄBI, Tartu Kaubamaja! Turundusjuht võiks jõulikingiks kinga saada.

k
Ka naiivne/ 14. detsember 2013 18:49
Ja minu ämm Põlvast sai ka kaardi, kõrgharidusega raamatupidaja oli väga elevil. Mina olin arvamusel et vast mingi šokolaad või midagi väikest antakse aga et üks komm taldrikult pakutakse ja kaart ka ära võetakse oli mullegi üllatuseks. Noh naguniigi ma tahtsin jõululaadale minna et eraldi sõitu ette ei võtnud ja tunnise tasuta parkimisega jõudsin ka laadalt läbi hüpata.
m
mhh/ 14. detsember 2013 18:49
Toimetaja Koorbergiga suguluses olev vanaproua Renate töötas väga kaua raamatupidajana. Nüüd siis jäi siis lapsemeelselt reklaami uskuma? 7 eurot naabrile linnaskäigu eest pole ju mingi kõneväärt summa. Ega siis ainult kingi järgi sõidetud. (lapsed elavad Soomes) Taksoga oleks olnud 30-40 eurot miinimum see linnaskäik
j
jäin/ 14. detsember 2013 18:43
siin ise-keskis mõtlema. et kumb on idioodim idioot. kas üli-naiivsusega löödud memmeke. või nii-nimetet turundus-tibi. kes arvab. et need petetud kliendid on nüüdsest eriti aldid Kuld-kliendid ! loll tüssab lolli ja Jumal naerab Taevas ( kui parafraseerida kõne-käändu. et varas varastab varga tagant ja Jumal naerab Taevas ) ! aga ma siiski nõustun neitega- keda see lugu naerma ajas ! aga mida siis tetta ? nutta vä ? P.S ehk memme naiivsus-mõõdik sai restardi :p mega irw lugu ! Kaubamaja tegi endale marki küllaga ! paras !
k
Kirjutagu / 14. detsember 2013 18:26
siis kohe, et on õnneloosi kupong aga mitte kinkekaart. Eks too vanainimene oleks siis saanud ise otsustada, kas läheb õnne proovima või mitte. Tollele EMAle ütleksin aga, et lapsed rõõmustavad peale kommide ka mänguautode ja nukumööbli sussi seest leidmise üle. Too vanainime ei läinud kohe kindlasti televiisori järgi. Talle oleks ka röömu valmistanud too meeldetuletus kaardikegi, kui seal poleks kirjas olnud, et see on just kinkekaart, mille õnge ta läks.
t
Tartu../ 14. detsember 2013 18:17
t
to to Tartu Kaubamaja/ 14. detsember 2013 18:16
Vabandust Teil on toesti oigus. ma kohe ei tulnud sellepeale. Koiki on petetud.
t
tartust/ 14. detsember 2013 18:04
kaubamaja on ju räigelt valetanud,sest kuskil polnud kirjas,et kingitused loositakse.Selgelt oli kirjas,et too oma kaart kaubamjja ja vaatame koos,millise kingituse oled võitnud.Aga mida polnud olid kingitused,olid hoopis paberilipikud,mis täidetult loosikasti läksid.Kui on loosiõnne alles siis saad oma kingituse,piinlik ja mage ...............
v
V50/ 14. detsember 2013 17:50
Teeme siis "puust ja punaseks", sest ilmselt paljud ei ole seda kirja näinudki.
Tekst on järgnev: Palju õnne! Seoses sellega, et oled olnud aasta jooksul äärmiselt tubli, on Tartu Kaubamajal Sulle varuks kingitus. Tule keskuse III korrusele ja vaata, mis kingipakist välja hüppab! Sinu Jõuluvana PS.võidukupong kehtib 25. detsembrini 2013
Olge nüüd nii kenad ja öelge, miks peaks inimene arvama, olgu ta siis noor või vana, et ta saab kingituseks ühe väikse kommi. Loomulikult ei ole kirjas, mis vääringus kingitust oodata on aga olgem ausad, nii mõnigi mõtleb, et saab midagi korralikku. Ja siis imepisikeses kirjas, mida peab lausa luubiga lugema on kirjas: kood skännitakse Tartu Kaubamajas, kus saad teada, mis sa võitnud oled. See kiri on nii väike, et hea silmanägemisega on isegi seda rakse lugeda. Mul ei ole õrna aimugi, mida mina kingiks saaks, sest mul ei ole plaani Tartu minna. Üks mis kindel, kuskilt ei loe välja, et neid kirju on 70 000 saadetud, seega inimene võib vabalt mõelda, et just temale naeratas õnn, sai selle kirja ja saab kingituse. Sellise kirja peal peaks suurelt ja selgelt olema kirjas, mida on võimalik võita ja kui palju on võite.

t
to mats/ 14. detsember 2013 17:50
Kaubamaja ise keris rahva lootused-ootused üles, sest kaardil pole mingit selgitavat infot mingite tasemete ja kingisaajate arvu kohta. Naiivne oleks mõelda, et kaubamaja tahtis teha omakasupüüdmatu üllatuse klientidele. Nende strateegia pidi töötama ikka nii, et ajavad rahva kohale ebaadekvaatse kaardikesega ja küll kohaletulnud ka ostu teevad.
m
mats/ 14. detsember 2013 17:44
loll pidi kirikus ka peksa saama. loomulikult on mul tädist kahju aga no tuleks ikka oma silmas pind ka ära märgata! käisin ka täna kaubamajas ja sain oma kommi kätte. lootused olid mul tagasihoidlikud ja olin täiesti siiralt õnnelik kui need plikad mulle kommi ulatasid. kusjuures komm oli hästi valitud, väga maitsev oli. moraal on vist selles et ei maksa ikka naiivselt liiga kõrgete ootustega igale poole peale joosta. kui oma lootustega ennast petad siis ooedki pärast pettunud. ei oska siin kuidagi kaubamaja süüd näha. aitäh kommi eest ;)
q
QR/ 14. detsember 2013 17:42
Minu telefon ei skänninud seda QR koodi ära! Mõtlesin, et ehk on telefonis viga... Proovisin siis üht teist koodi skännida ja skännis küll ära. Kuidas ma nüüd aru saan , kas ma sain kommi või suurema kingituse?
c
Chr/ 14. detsember 2013 17:28
Vanatädist on kahju.
Samas terve talupojamõistus soovitaks, kui tervis vilets ja jalad haiged ja muidu kaugema kandi inime, enne ikka telefonitsi asja uurida, kas kõigest õigesti aru saadud ja ikka maksab naabrimeest taksot sõitma palgata.
Ei irvita kellegi üle.
Eks Kaubamaja tahtis et parem oleks, aga välja kukkus nati kehvasti, kuna olgem ausad, inimesed vanusest sõltumata, on tasuta nänni peal väljas ka pahatihti.
Aga kõik õpivad vigadest surmani, targad teiste omadest.
Kaunist saabuvat 3 adventi kõigile :)
t
to Kaubamaja / 16:46, 14. dets 2013 / 14. detsember 2013 17:25
Ega ainult see proua pole petta saanud, vaid 70000 "kuldklienti". Kui kaubamaja tahaks oma klientide usaldust tagasi võita, siis tuleks kõigile midagi saata:D Ise käin pärast sellist prohmakat kaubamajast suure kaarega mööda, kuigi oli plaan mõned jõuluostud sealt teha. Eriti mannetu on see, et sellel turundustibil jääb veel õigust ülegi.
t
to appi/ 14. detsember 2013 17:23
väga hea, et meedisse läks, meedia selleks ongi, et infot jagada sellistest asjadest
k
14. detsember 2013 17:22
Kummaline on see, et selline kampaania korraldamine kooskõlastatakse ju veel paljude erinevate töötajatega. Kas tõesti viimne kui üks neist arvas, et kampaania on igati korrektne ja ei riiva klientide väärikust? Praegu on aga kampaania korraldamine antud justkui sulide teha, et vaatame, kui peenelt meil õnnestub klienti lollitada. Tartu Kaubamaja kampaania on ilmselgelt ja teadlikult klienti eksitav. Märkinud kaardile, et saad 1 pralineekommi..keegi poleks protestinud. Selle asemel uuri mingit koodi ja siis saad ka mõistukõnes teada, et väärid kinki nr 3? Absurd!
t
to to Tartu Kaubamajale / 10:35, 14. dets 2013/ 14. detsember 2013 17:20
jobu oled just sina, kes sea kampaaniat kiidab ja sõimab penskarit jobuks

t
to kurb/ 14. detsember 2013 17:19
kurb on see, et inimesi niimoodi mõnitatakse jne, öelnud, siis inimesel, et võtke suss kaasa vms panevad sinaa kommi vms
Aga jah kirjast arusaada, et ka mingi Hullude päevade p.,,,,
s
sed/ 14. detsember 2013 17:16
Loomulikult on pisike kommike tõeline mõnitamine, oma õnnitluskaardil oleks võinud mainida, millised võimalikud auhinnad üldse on. Samas on sellest mutist ikka imelik tellida kohe auto ja kohale sõita. Kaardil ju otseselt ei lubatud, et saad endale teleka vms.
Eks need penskarid ongi saama peal väljas, kus vaid midagi lubatakse sinnapoole käsi pikas.
t
to Kristi/ 14. detsember 2013 17:14
eks sinu päev ka tuleb, kui saab sinu üle naerda
p
Proff/ 14. detsember 2013 17:10
Seletan veel kord!
Kas pensionäril on vähe raha! On! On temast veelgi armetumaid ja vaesemaid aga see ei puutu Tartu Kaubamaja pädevusse. Mis ta lootis rikkaks saada, et auto nasvärgi järgi tellis?! Oma ostud, mille eest maksis, sai ta ju autoga koju treppi. Järjekorras trügijad näevad, et sealt saab iga kaardi ettenäitaja ühe kommi, aga seisavad ikka. Ja mitte kogu pesakond või suguvõsa, vaid iga kliendikaardiga klient, kes on Jõulukaardi saanud, saab ühe kommi. neist väike osa saavad kalli kingituse. Lotos on 99% tühjad piletid, kas teate..
See, mitu € on pension on reformivalitsejate otsus.
Tartu Kaubamaja töötajad on teinud ära suure töö kõigile Jõulukaardi saatmisega. Aitäh!
ä
Ära/ 14. detsember 2013 17:05
k
Kaubamaja/ 14. detsember 2013 16:46
peab kohe kindlalt viima prouale kinkekaardi voi kommikarbi ja vabandama. Kui tahab ennast heas valguses näidata. Inimestega ei mängita niimoodi! Hea et proua ei läinud sinna yhiskondliku transpordiga muidu oleks veel kallimaks läinud.
k
Kaubamaja/ 14. detsember 2013 16:46
peab kohe kindlalt viima prouale kinkekaardi voi kommikarbi ja vabandama. Kui tahab ennast heas valguses näidata. Inimestega ei mängita niimoodi! Hea et proua ei läinud sinna yhiskondliku transpordiga muidu oleks veel kallimaks läinud.
l
14. detsember 2013 16:44
Lolle ja ahneid on ikka palju - kusjuures kõige lollem loll on ikka vana loll.
Miks peaks äriettevõte ühtäkki hakkama tuhandetele tasuta kraami jagama?

i
inq/ 14. detsember 2013 16:43
süda läks hellaks :/ nii kahju prouast
ü
üleskutse!/ 14. detsember 2013 16:15
ÄRGE PETUMAJAST ENAM UUEL AASTAL KAUPA OSTKE !!!
n
14. detsember 2013 15:59
No mis häda -raha autojuhi tellimiseks ju oli egas ta siis ju nii vaene ja kehvake olegi. Vaninimesel ikka arusaam , et jagatakse tasuta külmikuid, telereid ja pesumasinaid ?
Selline autoga ja treppi jutt peegeldab pigem rumalat ahnust , mis siin teisi kurjustada.
kaubamaja võinuks komid mõnele lasterikkale perele kinkida.
l
lihtsalt üks pereema/ 14. detsember 2013 15:57
Kampaania on äärmiselt nõmeda ülesehitusega. Just nimelt see ülevoolav tekst kutsubki inimesi arvama, et nad on võitnud midagi kobedat. Mina isiklikult seda kaarti pole saanud, kuna juba aastaid ei ole üle paari asja aasta jooksul sealt soetanud. Samas veel niipalju, kust teab kaardisaaja kui mitmekümnele tuhandele on selline kutsuv kaart saadetud? See on ju nii personaalne ja loomulikult läheb inimene leili. Ja üldiselt on ikka nii, et tavainimesel pole mingit mõtet loota, et tema sealt midagi kallimat saab. Need kingitused on juba ammu ette ära otsustatud ja õiged koodid õigetele kuulsustele saadetud, et neid ikka "tänada". Olen ikka Selveri loosinimekirju sirvinud ja mitte kunagi ei puudu sealt kindel kuulsustenimekiri. Nii et kallid lihtinimesed, ärge alluge sellele kommiprovokatsioonile. Ostke ise lastele ja endale üks korralik kommipakk ja las nad teevad oma võltsrõõmuvalmistamise kampaaniat edasi.
t
tipsi/ 14. detsember 2013 15:39
kas see tädi siis ei tea,et jõuluvana ei ole olemas??!!
m
müüginipid/ 14. detsember 2013 15:36
Postimehes on lugu raamatukaupluste järjest kasvavast käibest. Astusin minagi kord täiesti juhuslikult Solarisse, kus alumise korruse fuajees tervitas mind müügiprofi naeratusega härrasmees ulatades igale sisseastujale lilleõie. Et kui viid selle lille Apollo raamatupoodi kassanäitsikule, siis saad valida omale ühe tasuta raamatu. Uudishimust läksin ja ulatasin selle lille sinna. Vastu anti valida kahest imepisikesest sisuga mingi õlekõrretehnilisemetsamajandusevõimidagisarnast raamatukest, mille sain siis tagastatud lille vastu. Loobusin. Lilleõis aga läks ilmselt topeltringile. Nagu tänavamustlaste reklaam.
a
abc/ 14. detsember 2013 15:20
Veel suurem mõnitamine oli selle aasta Kaubamaja enda töötajate kink. Iga aasta läheb aina mannetumaks ja räägitakse, et Kaubamaja on pidevalt kasumis, kuid töötajate peale ei mõelda.
e
ebanormaalne lugu/ 14. detsember 2013 15:11
ja ma ei pea kaubamaja silmas.
kaubamajale väga õpetlik-inimeste naiivsusel pole piire ja väga pingsalt tuleb jälgida iga sõna reklaamlehel,et sellest kuidagi midagi tegelikust oluliselt erinevat välja poleks võimalik lugeda.

a
a/ 14. detsember 2013 15:05
See on mõnitamine küll.Selle suure rahva summa peale oleks võinud loosida hoopis 10 või 20 inimest,kes oleks saanud tõesti mingi kommi kotti,paari sokke,kindaid,väike tasku raadio,jne,jne.Võimalusi oleks küll olnud.Või siis lisada kaardil,et olete võitnud ühe kommi.Või veel parem,mitte midagi.Oleks võinud olla lihtsalt tänu kaart ja kõik.Aga see on pettmine.Sinna poodi enam ei lähe.
q
qwerty/ 14. detsember 2013 15:00
Iga inimene kel kupli all on natuke mõistuseraasu saab aru millega siin tegu on. See ei ole mingi heasoovlik jõulutervitus kaubamaja poolt. Siia sobib seesamune võrdlus kui lähed poodi et osta piima ja need piimad on kusagil taga kõige kaugemas nurgas. Enne kui sa ükskord sinna piimariiuli juurde jõuad, oled silmist poolpime sest need värvid ja valgus...
s
Shotist/ 14. detsember 2013 14:54
Sellise tegutsemise õige nimi on "Kliendi tahtlik eksitamine ja petmine!" mitte "Jõulurõõmu pakkumine!". Aga see on muidugi tase, sellise asja peale tulla ja selline kampaania teha ilma, et näeks tagajärgi. Korrektne olekski olnud kirjutada, et sina oled üks 70 000st ja kui sul see või see kood kaardil siis saad sellise või sellise kingituse loosimisel osaleda! Lühidalt, Tartu Kaubamaja peaks oma kampaanija korraldaja vaibale kutsuma, sest tegemist on ebakompetentse isikuga omal erialal, aga ilmselt on juhtkond ise ka mestis. Uskumatu, Eesti on 20 aastat vaba olnud ja ikka ja jälle tehakse selliseid asju, küsimus on - kas rumalusest või tahtlikult?
s
sass/ 14. detsember 2013 14:49
Vanaisa rääkis kunagi ühe loo. Läinud sajandi algul kutsus Uue-Põltsamaa mõisahärra kohalikud lapsed jõulupuule, kus siis mõisatööliste lastele kinke jagatud. Teiste hulgas olnud ka üks isata-emata vaenelaps. Antud tallegi üks komm. Kui õnnelik laps kommilt paberi ära võttis, tuli kommi asemel välja puupulk. Võite arvata, mida vaenelaps tundis. Vaat selline lugu tuli lugedes meelde.
Parastajatele teadmiseks. Vanainimesed, kes nooremast peast end petta poleks lasknud, ei saa tihti uue aja kommetest aru ja kui nooremaid inimesi läheduses pole võivadki sellised asjad juhtuda. Kui minu ema veel elas, peletasin temagi juurest tolmuimejamüüjaid ja muid Kaval-Antse. Küllap sel vanainimesel polnud kedagi toeks. Ausad ettevõtjad peaks selliste asjadega arvestama. Loodan, et sel kampaaniakorraldajal on õppetund kogu eluks ja selliseid asju enam ei juhtu. Kui ta muidugi oma veast ültse aru saab.
m
Matemaatik/ 14. detsember 2013 14:38
Kui saadeti 70000 kaarti ja oletame, et 30000 viskasid kaardi prügikasti, 200 said kallemaid kingitusi, 147 virisesid, kuid sõid siiski osaliselt kommid ära siis 39653 inimest tundsid ikkagi rõõmu, kui jalutasid kenal talvepäeval Kaubamajast mööda, astusid sisse ja said kontserte kuulates ning kommmi süües kenasti jõulumeeleolu tekitada. Mis selles siis paha on - jõulude ajal peaks ju vähem vihkamist üksteise vastu olema aga kahjuks on ainult saamahimu . NÄITEKS VÕIKS TUUA ELEKTROONIKAKAUPLUSE AVAMISE JA PRISMA AVAMISE KUS INIMESED RAHA PÄRAST ÜKSTEIST RÜNDASID JA KAKLESID. Eks viga on ikka meis endis, mitte kampaaniates.!
l
Lammas/ 14. detsember 2013 14:35
Reklaamiinimestel piisanuks sellele kaardile kirjutada, et Kaubamaja ja Milka jagavad jõulude puhul kommi ja annavad inimestele võimaluse osaleda jõululoosis. Ma usun, paljud oleks ikkagi selle kommi järele läinud. Ja inimeste väärikus oleks alles jäänud. Kui eesmärk oli sellega inimesi kaubamajja ostlema saada, siis sellega pandi puusse, enamus kommisaajatest lahkus joonelt kaubamajast. Mul endalgi väga raske alla neelata tõika, et olengi täpselt selline lammas nagu nad arvasid :)
t
to Proff/ 14. detsember 2013 14:28
Kommid-piarkoogid jms oleks olnudki heategu. Väga õel on aga eksitav reklaamtekst eesmärgiga suurendada läbimüüki inimeste, kes usuvad seda mida loevad, arvelt. Pensionärid ei ole mitte ahnusest valmis vastu võtma pakutud kingitust, vaid mõnede jaoks on see ainus võimalus kinki saada. Pension ( tuletan meelde - väljateenitud! ) on väike. Kas teie olete mõelnud, et 7 euri on kuu leivaraha? Mina isegi pole mõelnud kui palju maksab kuus ära söödav leib, aga vanur teadis kohe selle 7 euri väärtust. Õelutsemine pensionäride vastu ei saa küll olla enesest lugupidava inimese vääriline tegu. Aga häid jõule teilegi!
p
Põlvakale/ 14. detsember 2013 14:20
Mul oli ka auhind nr 3 ja sain Milka kommi. Äitäh Jõuluvanale! :)

m
Mary/ 14. detsember 2013 14:18
Iseenesest pole taolises kampaanias midagi halba, kuid leian, et see on lõpuni läbi mõtlemata. KUI ma olen Tartu linna kodanik, kes oma igapäevate käikude ajal muuhulgas ka kaubamajast läbi põikab, siis oleks ju väga vahva saada kingituseks üks magus suutäis! Tuju hea ja tänu huulil, jõulurõõm väikesest kingitusest missugune! Kui aga nüüd tõepoolest vaadata asju vanaproua poolt, kes kusagilt kaugemalt ainult selle pärast linna sõitis, autojuhigi palkas, siis arvata võib, et pole seda rõõmsat meelt kuskilt võtta. Kaardil oleks võinud tõesti kirjas olla, kui palju milliseid kingitusi jagatakse. Sel juhul oleks asi olnud aus ja vanainimene oleks saanud ise otsustada, kas ta riskib minna või jätab kingituse võtmata.
Teie aga, kes te südamest käesoleva loo peale naerda saite - küllap on teilgi, oinastel, millalgi oma mihklipäev!
k
Kaubamajale/ 14. detsember 2013 14:16
Narrige kliente edasi ega tulemused ju end kaua oodata lase. Ühe kommi jõule soovides klient.
p
Peeter/ 14. detsember 2013 14:15
Haige suhtumine oma klientidesse Kaubamaja poolt. Nalja muidugi saab, pettumust samuti.
Loodetavasti saab turundusjuht järgnevalt kusagil mujal oma turundusnippe proovida.
Parem sellist jama ehk nn . jõulutunnet mitte toota. Ja kõik elavad kenasti edasi.
i
Ivar/ 14. detsember 2013 14:14
Tartu kaubamaja on ikka oma margi täis teinud - kõigepealt pragunevad sambad ja nüüd siis see äpardunud kommikampaania.
e
evik/ 14. detsember 2013 14:08
mul viskab vaikselt üle postkastidesse poetatud kaardid ja kalendrid... kena tekst kõrval annetuseks. ma valiks ise annetusviisi, aga neid postkaarte ei viitsi iga kord tagasi viia postkontorisse. kellelegi ju neid ei saada ka... aga konkreetselt selle loo puhul on küll alust arvata, et meelitatakse kaardikesega kaubamajja, küll midagi ikka ostetakse. kahju inimestest...
k
kah pensionär/ 14. detsember 2013 14:07
Ei lugenud läbigi, tõmbasin kohe puruks ja prügikasti! Aga - ei maksa neid penskareid siin lollideks tembeldada midagi, nad targemad kui mõni põhiharidusega noorsand, kel lugemise ja kirjutamisega raskusi, aga musa bemaris röögib taevani -:)!
n
ninja/ 14. detsember 2013 14:04
meie saime pere peale selliseid kaarte 4 tükki,niiet siis saame 4 kommi või...see on täielik jama ja seda ütlesin ka oma perele,kes tahtis ka kaubamajja minna. aimasin kohe,et tegu on inimeste lollitamise ja lihtlabase reklaamitrikiga. ja kujutage ette,inimene sõidab tartusse kingi järgi kulutab teatud summa raha ja saab mõttetu kommi...sarnast trikki kasutab ka üks kataloogi kaupu müüv firma...
n
Najahh/ 14. detsember 2013 13:57
Kahju, et seda ikka ja ikka juhtub....aga olge nüüd ise natuke inimlikud!!! Kui seda pilti kaardist vaadata, tuleks see inimene lahtilasta, kes sellise mitte professionaalse kaardi üldse valmistas ja välja saatis. Kaardil peaks olema vähemalt kirjas, et sellega registreerid ennast alles loosi, seega on siin reklaamikampaania reeglite vastu eksitud, ehk isegi tahtlikult, et kui usutakse ja nagunii juba siia tulevad, siis ka teevad mingi sisseostu, et käivet t6sta.
Ma ei leia, et peaks inimesi rumalatse s6imama kui nendes veel seda naiivsust imedele on, mida nähtvasti enamusel kommenteerijatest enam ei ole!

m
MINGE P..E!/ 14. detsember 2013 13:50
Mingi turundusjobu pajatas:
"kuid kupongidelt leitava QR koodi abil saab teada, mis kategooria auhinna võib klient saada.!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
t
TongiHot/ 14. detsember 2013 13:42
Hmm.. kingitus? Suhteliselt hale on mõelda, et mõned nii lihtlabaselt liimile lähevad. Aga inimesel on juba kord hingesopis saamahimu, kusjuures vastu midagi andmata, selline ehe emotsioonitekitaja. Kui tasuta antakse võtan ja äkki saaks ühe rohkemgi. Kes loodab püramiidskeemile, kes kaotab petumängus. Mõlemad variandid toimivad.
Usun, et sama kingitus rändab meie väikeses Eestis mõnel juhul veel mitu tiiru enne kui keegi ta lõpuks nahka pistab. Tasuta saadud.. mis nii viga jagada!
h
Ha-ha-haaaaa/ 14. detsember 2013 13:39
No küll on ikka romaan kirjutatud sellest kommi loost, naera ribadeks. Filmi võiks ka veel vändata. No selge see, et kaubamaja ei hakka 70 000-le inimesele teab mis kingitust tegema.
m
Mida te irisete vanainimese kallal?/ 14. detsember 2013 13:31
Vaadake, kuidas järgmiste valimiste lubadustega lood on. Siiani on eestlane olnud sinisilmne. Noortest vanadeni välja. Pada sõimab katelt, või hoopis võta üks ja viska sellega teist.
u
uss/ 14. detsember 2013 13:30
kas midagi sydamlikku ei saaks j6ulu ajal kirjutada
p
pets/ 14. detsember 2013 13:27
Tüüpiline eestlast omanik,kes klente mõnitab!
n
Nipitiri/ 14. detsember 2013 13:22
me ei ole veel maailma kodanikud,me oleme lihtsameelsed ja sinisilmsed
t
Tony/ 14. detsember 2013 13:22
Selle kasumikõrvalt,mida see kaubamaja lõikab ....ja 1 ( ÜKS ) komm ???? Ansip on neile seemneid söötnud.

j
jalkafänn/ 14. detsember 2013 13:20
Kaubamaja käitus tõesti vastikult. OK, annab ära tasuta komme, aga ikkagi- üksainus komm? see ON mõnitamine. Pigem saatku kaarte kaks korda vähem, aga andku kasvõi 50 grammine šokolaadki. Või siis kaarte üldse mitte saata vaid lihtsalt komme jagada.
Teisest küljest ei ole jällegi Kaubamaja süüdi et inimesed ootused kõrgeks ajasid, aga siiski...
m
marju/ 14. detsember 2013 13:18
mina kaarti ei saanud, seda plakatit mäletan uduselt, oli jah vanamees kuldse keskel, aga ei pööranud rohkem tähelepanu, seega ei teadnudki midagi tollest kampaaniast. külastan muidu kaubamaja tihti ja ostnud ka sealt palju. kuid enam EI KUNAGI!! meie pere leiab nüüd teise poe. ei salli säärast inimeste peale sülitamist.
k
14. detsember 2013 13:17
Kes küll sellise mõnituse välja mõtles?
k
kood/ 14. detsember 2013 13:15
http://vqr.mx/2S1 Masendav, Nr.3 oli komm, aga mis oli näiteks Nr.1? 10 000€ may be?
m
maire/ 14. detsember 2013 13:15
See ühe kommi jagamine kaubamaja kolmandal korrusel oli inimeste mõnitamine. Võiks siiski meie rahvast rohkem lugu pidada. Kes küll selle välja mõtles?
j
je/ 14. detsember 2013 13:12
Oli postkastis lausa kaks kaarti, lugesin läbi ja rändasid edasi prügikasti. Ei tunne süümepiinu, et turundusega kaasa ei läinud :)
n
Naljanumber/ 14. detsember 2013 13:09
Küll nüüd kirevad! Kas te lootsite kingiks värvitelerit saada, või mis? Ha-ha-haaaaaaaaaaaaaaa...
a
aga / 14. detsember 2013 13:07
kui kommi ei saa mis siis saab ? pommi?

k
Kuradi / 14. detsember 2013 12:54
Värdjad, Kindlasti oskab iga pensionär QR koodi kasutada Bljääääd
m
mina/ 14. detsember 2013 12:53
jah tundub ,et vanaema ei saanud asjast aru,ja nyyd nöuab siis takso raha ja kingitust ka veel.Ei taha kyl nii vanaks elada,et oma lolliks minemist oodata.
m
maalane/ 14. detsember 2013 12:38
Jõuluootus ja jõulud on lörtsitud, sellest on saanud kaubanduslik pahna pähemäärimise "püha", inimesed, tulge mõistusele, te ise ju tekitate selle...
n
Nägijaks saanud penskar/ 14. detsember 2013 12:32
Mina kavatsen esmaspäeval kommi välja võtta ja selle Kaubamaja kõige kõrgemale ülemusele jõulukingiks saata. Pistku see komm endale p..... Mitte ühtegi ostu ma enam Kaubamajast ei tee! Nagu nii on ta oma kõige kallimate hindadega nagu täi rahva krae vahel.
Oli vaja mune. Mõtlesin, et ei lahe muusse kauplusse vaid ostan Kaubamajast mööda minnes. Odavaimad munad olid 1.65, mujal 0,80-0.90. Elagu Eesti Tarvitajate Kooperatiiv!
p
päkapikk/ 14. detsember 2013 12:22
Aga mina sain "jõulukingituse" juba kaubamaja esimesel korrusel kätte, kui läksin Swedbanki raha sissemakse aparaati otsima. Mida pole, seda pole. Oli kesklinnas vaid kahes kohas, pangas ja kaubamajas. Ju oli kahte kohta liiga palju- maksa kaardiga.
Kuna olin ka "õnnelik", kes kaardi sai ja see juhtus kotis olema, otsustasin vaatama minna, mida siis jagatakse. "Palju õnne, võitsite kommi!" kuulsin enda ees juba õige mitu korda. Saingi teise kingituse kätte. Aitäh Swedbank, aitäh kaubamaja!
n
nali/ 14. detsember 2013 12:22
Mina aru ei saa...kas arvati, et nii suuuur kink tuleb, et autuga tuleb ära viia.
t
to Hea komm/ 14. detsember 2013 12:22
võime inimeste üle irvitada on täitsa olemas, oleks seda va mõistust ka sama palju.
t
to Da Vinci kood/ 14. detsember 2013 12:20
selliseid ikka leidub, kes õigustavad sellist reklaami ja veel ilguvad vanainimese üle, üks selline, Hea komm nime all kirjutaja, ei saa enam üldse pidama, lausa mitu korda peab kirjutama ja kuulutama, kuidas tema terve perega naerab vanainimese üle.

7
70ne,/ 14. detsember 2013 12:16
Kuid nii rumal annab olla! Tänapäeval on peaaegu igalühel telefonid, oleks enne küsinud, milles asi!?
Lugedes seda artiklit, tekkis vastumeelsus sellise inimese suhtes, olgugi, et ta vaid 7 aastat minust vanem! Igaüks teab, isegi lapsed, tasuta lõunaid, päkapikke, Jõuluvanasid pole! Isegi loterrivõite ei jagu kõikidele! Reklaamid on vaid lollitamine. Nüüd ajakirjanduses oma lollust kurta, mul oleks küll häbi!
k
keegi/ 14. detsember 2013 12:09
Inimesed on ikka rumalad:kui pole midagi eriti ostnud Kaubamajast, miks peaks siis mingi suur kingitus ootama....Saan aru, et kingituse väärtus sõltub sellest, palju ise aasta jooksul oled Kaubamajja raha jätnud. Mina leian, et väike meelespidamine on ikka tore, kasvõi komm, saab suu hetkeks magusaks. Vana inimene, aga talle aru, kahju. 7 € pärast lärmi lüüa, häbi. Saage ükskord aru, tasuta lõunaid ei ole, kui on, siis tuleb ikkagi pärast lõivu maksta....
m
MIKS.../ 14. detsember 2013 12:08
...TE, kallid kaasmaalased lähete kaasa selliste kampaaniatega??? Ei saa olla naiivne ja loota tasuta jagatavaid kingitusi...mis on JÕULUL või JÕULUOOTUSEL pistmist kaubandusliku hullumeelsusega mis juba kaks kuud varem pihta hakkab. Keegi tabavalt ütles, saaks talveunne jääda selleks ajaks, kui möödas, siis meel rahulik, raha pole mõttetult raisatud...laste kingiisu ei saa kunagi täis, vähem on alati armsam ja hoitum...vanainimene loodab ka kinki saada kaubanduselt...püha lihtsameelsus...
h
Hea komm!/ 14. detsember 2013 12:07
Ma ikka ei suuda naeru pidada! Tõre proua-memm tellis 7 eurose autojuhi kuskilt ja sõitis lipiku alusel kaubamaija suure kingituse järele. Ilmselt oli ta selle aasta jooksul kahed suured pantaloned ostnud ja Tartu Kaubamaja omanik otsustas teda tänada lojaalsuse eest suure KINGITUSEGA! Oiii, ma ei või!!! Aga sai hoopis suu (kommi)seks!!!
n
Nendele kes naeravad/ 14. detsember 2013 12:06
niiplju et kyll jouab tyngasaamise järjekord ka teie kätte. Ehk oli tore et meeles peeti aga tekst kaardil ei ole korrektne. Oleks voinud olla näiteks selline et tulge kommi sööma ja moned voidavad. Motlema paneb et kirjakandjad on osa kaarte juba korvale toimetanud. Mis seal ikka väikesed palgad...
t
Tere/ 14. detsember 2013 12:03
Me oleme e-riik, meie pensionärid saavad pensioni vaid pankadesse, arved on e-arved, pangakontoreid suletakse järjest jne - selle pärast ei muretse keegi - isegi ei vigise keegi , vaid kõik on rahul ja kiidavad takka . Kaubamaja kutsub kingi järgi ja kui see on "vaid" komm, siis süüdistatakse klientide petmises ja sunniviisiliselt kauba ostmises. Erinevalt teistest kampaaniatest ei palutud küll mul esitada ostutšekki enne kui kommi kätte sain... muide, päris hea komm oli ....aga maitsed on ju inimestel erinevad!
l
liisa/ 14. detsember 2013 12:01
See lugu läks mulle kohutavalt hinge,see reklaam on täiesti alatu.Me kõik jääme vanaks,on asju millest nooredki aru ei saa.Kaubamajale HÄBI!
t
täpsustus! / 14. detsember 2013 11:55

e
emily/ 14. detsember 2013 11:55
mul ka sugulane sai selle kaardi,ausaltöeldes oli pere üsna õhinas ja plaanisid ka tartusse sõitu :)ehhh,odessa :)
n
naiivne/ 14. detsember 2013 11:55
kas tõesti proua arvas et sealt saab kinkituseks 100000 eurot või kuidas??
j
juho/ 14. detsember 2013 11:54
Küll siis jumal karistab,juba mõraneb.
o
oi oi/ 14. detsember 2013 11:53
Päeva nali!!!! naeran end ausalt kõveraks
k
kui oli kuhu kirjutada ?../ 14. detsember 2013 11:52
Minu ÄMM uskus kõike mida kirjutati.Tavaliselt astus ta veel "firmadega"kirjavahetusse!? "suppi"pidid sööma lapsed.
s
stina,see oli teie poolt ilus reklaam/ 14. detsember 2013 11:51
usutavasti pole tegu kesikute alatu riukaga ja reklaami tegijad on tõelised ilusad eestlased
m
mina/ 14. detsember 2013 11:51
imestama paneb see, et Stina mis iganes vanuses sa oled suudad nii irooniline olla !!
Iga inimene loodab saada kinki, kui talle seda lubadakse. Ma usun, et ole sa 78 või 28, siis sa lähed sellele kingile järele, ja sa loodad et sa ikka saad midagi.
minu arust on see alatu mõnitamine, kui sa pead minema järgi ühele kommile, mida jagatakse kõigile küljastajatele. (kui kirjas, et saad kingi, siis sa võtad ju selleks aja 1-4 tundi sõltuvalt asukohast, aga röövturundusjuht, arvas ju seda, et meelitab 1 kommiga lolli poodi, ja see siis juba ostab nii kui nii veel 100€ eest midagi, pigem selline alandus,sunnib inimest lahkuma ülikiirelt)
Igati mõistlik oleks olnud hea sõanaga meeldejääv jõulutervitus, ning väiksemas kirjas, et tublide klientide vahel loositakse välja 200 kinkekaarti 50 € väärtuses ja kõik !!! inimesel hea meel, et selline suur liigkasuvõtja lollikesi meeles peab, ning lubab isegi paarisajale mingit kinki.
m
Maali/ 14. detsember 2013 11:50
Tertus ei ole kesklinnas ja ülajõel kaubanduskeskusi, kunagi lubatud Põhjakeskuse asemele tuleb vist mingi filmitegemise paviljon. Annelinnas on kaubanaduskeskusi ja linna piiril, samuti Lõunakeskus , kust pool linna ja ümbruse elanikud kõik vajaliku saavad
Nii peavadki ülejõel elavad vanainimesed sõitma kaks korda tunnis liikuvate bussidega 4 ja 7 kesklinna, sinna satuvad ka linnalähedaste bussidega linna tulnud, ja seal on just bussipeatuse juures seesama kaubamaja, Kuna bussijaama on hõivanud kodutuid joodikud, tv-s nähtud saate alusel on see nende joodikute inimõigus, reostada bussijaama. Nii peavad kaugemalt tulnud minema kaubamaja wc-sse, mis on tõesti puhast ja ka tasuta! Toidupood on kõiega kallim linnas, aga sooja toitu sealt tõesti palju ostetakse, soustilõhn tuleb juba eskalaatori juures vastu.
Nii koguneb kaubamajja palju inimesi, kes ka palju ostavad. Lapsevankritega seal palju ei näe, noored tuelevad autoga ja saavad ka mujale poodlema minna. Neil on lõpmatu mingi soodus, täida aga ostukviitung, erit parfümeeriaosakonnas ja osaled loosimisel. Paljud täidavadki ja nii oli selle inimese aadress teada ja kaart talle saadeti.
Muidugi ajab hirmu peale see kavatsus korrus peale ehitada, kui sambad pragunevad ja ega seal ei ole ka ühteginviidet, kuhupoole minna kui elekter ära läheb ega ka mitte valgega. Pole aimugi, kas seal treppe üldse on juhuks, kui elektrikatkestuse puhul lift ja eskalaatorid ei tööta.

r
ra/ 14. detsember 2013 11:48
s
saatnud kaart/ 14. detsember 2013 11:46
Saatnud see Kaubamaja siis kaardu ainult, milleks seda muud ahvatlust. Selge see, et to vanamemm arvas , et ta on väheste seas saaja.
d
Da Vinci kood/ 14. detsember 2013 11:43
Istun siin ja veeretan 5 eurost ja 2 eurost metallraha käes ja motlen kuidas saada selle vanaproua aadressi et talle see raha saata. Vanaprouale kelle nii kaua oodatud joulud on ehk yhed viimasemad.Ja imestan kuidas leidub veel inimesi kes seda kaubamaja oigustavad. Kaubamaja mis myyb koikke suure kasumiga.
s
selgeltnägijate tuleproov/ 14. detsember 2013 11:41
see on ju tüngapakk-igaljuhul ääretult lahe ettevõtmine.
j
Jaanus/ 14. detsember 2013 11:41
Nõuanne Tartu kaubamajale. Kui plaanis on teha järgmist kampaaniat, palun googeldage võimalusi, et ei peaks sellise jama otsas hiljem istuma.
j
Jaanus/ 14. detsember 2013 11:39
Mingisugune idioot töötab Tartu Kaubamaja PR/Marketing osakonnas. Selline kampaania toob ju ainult negatiivset vastukaja. Isegi ilma igasuguse hariduseta inimene saab sellest aru. Laske lahti see kes vastutav on.
k
keskmine Eesti kodanik/ 14. detsember 2013 11:35
Ostan mõistust. Olen nõus,et maksate mulle mõistuse müümise eest 500 Eurot sularahas. Oma elukohta ma ei avalda,sest sellega tahan veenduda,et kaup on aus ja müüjal on piisavalt mõistust mind üles leida. Jään siis ootama.
t
To MM/ 14. detsember 2013 11:32
üldiselt ei ole ühe kommi kinkimises midagi halba kui see antakse sulle siis kui poodi külastad aga k
kui sind konkreetselt kutsutakse kaardiga oma kingitusele järele, siis on see komm tõesti mõnitamine

o
onu oss/ 14. detsember 2013 11:30
Aga tänapäevased lapsärikad ei teagi, mis on südamlikkus ja jõulutunded, neil kirendavad silme ees ainult kergeusklikega manipuleerimine ja kõrvus rahatähtede krabin. Jõuluaeg on neile ainult äri, mitte pühadetunne ja jõulurõõm. Küllap nad omaenda vanemaid ja eakamaid sugulasi samuti külmavereliselt tüssavad.
i
inxu/ 14. detsember 2013 11:22
poleks pidanud spets sellepärast kaubamajja tormama ju...kui oleks asja olnud,siis oleks möödaminnes kommi saanud ja kõik korras...
b
braavo/ 14. detsember 2013 11:20
ma ikka ei saa ütlemata jätta, et kui mage kampaania. Veel magedam on nüüd tänu selle kampaania tõttu kkientidelt vastu näppe saada. Kujutad pilti ja ei oldagi rõõmsad nii geniaalse plaani üle :) :) :) Pole hullu, jõulud saavad õnneks varsti läbi. Edu uute geniaalsete kampaaniate sooritamisel!
j
juku/ 14. detsember 2013 11:15
kulutada kuu leivaraha,aga olla ka nõus kommipakiga.no anna minna
k
kaardist oleks rõõmu olnud/ 14. detsember 2013 11:13
kunagi mu koduapteek saatis heade soovidega jõulukaardi, muhelesin ja mõtlesin - see süsteem on siiralt mu elu kestmisest huvitatud (kõrgvererõhk on üsna kulukas:)
i
Inimene/ 14. detsember 2013 11:10
Huvitav kui vana oli selle idee autor ja kelle idee see üldse oli?
v
14. detsember 2013 11:10
Vot kui see kiri tuleks nigeeriast, siis loomulikult oleks kõik üheselt selge, aga et ka kaubamaja sellisele tasemele on laskunud- väga kahju. Kindlasti vääriks äramärkimist, kui aasta kliendivaenulikum reklaam.
n
noh/ 14. detsember 2013 11:08
Ja kaubamaja arvab, et 78 aastane oskab QR koodi lugeda:D

m
mina olengi naiivne/ 14. detsember 2013 11:08
kõik kes siia postitavad saavad minupoolt kingituse . rentige endale kallimad masinad ja tulge igast eesti otsast siia. persest saate niikuinii aga seda saavad ainult targad inimesed aru
k
kaua võib.../ 14. detsember 2013 11:08
Igatahes väga inetu trikk ja
mind isiklikult vihastavad ka need igapäevased hunnikute viisi kokku tassitud värvilised reklaamlehed, mis on kõik ostjate poolt kinni makstud.
Ps 78 aastane ei ole naiivne vaid ta lihtsalt ei suuda kohaneda sellega, et alatusel ja ahnusel ei ole mingisuguseid piire.
õ
Õnnelik/ 14. detsember 2013 11:06
Ei osanud seisukohta võtta , kui minu reklaambrožüüri vahel seda kinkekaarti enam ei olnud. Oli kas postiljoni kotis juba ehk vahelt välja libisenud - tuttavate hulgas oli aga juhuseid,kus polnud seda raamatukest-aga kinkekaart nt jälle oli poskastis .Eks pärast postiljon ei osanud enam arvata kelle oma see oli.
Aga nüüd olen päris rõõmus, et saatus ei lasnud mul ennast lollitada.
ü
ütleme/ 14. detsember 2013 11:05
nii, et arvestades seda kui palju kommi kõrval see kampaania kaubamajale maksa läks (rõhutan, selle kommi kõrval). Oleks kaubamaja niisama saanud oma külastajatele terveid suuri kommi karpe jagada.
t
tegelikult/ 14. detsember 2013 11:02
on asi üsna mõnitav küll, arvestades küll seda, et üldse midagi anti ja Kaubamaja nüüd mingit jõulurõõmu tuua tahab. Aga üks komm? Palju läks selle ühe kommi kõrval maksma, selle kaardi teha laskmine, koju postitamine ja need näitsikud seal kaubamajas neid jagamas? Võtta ette tee ühe kommi pärast kaubamaja 3 korrusele on isegi minu kui noore inimese jaoks täielik nonsens. Komme jagatakse kaubanduskeskustes niisama külastajatele, mitte ei kutsuta neid kallite kuludega kuskilt kolkakülast kohale. See on minu jaoks absurdika.
a
../ 14. detsember 2013 11:02
aga komm kõlbas ära süüa küll, nagu näha…. alles on vaid paber ju ;)
g
gramm/ 14. detsember 2013 11:02
Ma loodan, et järgmist kampaaniat lihtsalt ei usuta enam. Olgu see neile õpetuseks, et mingid piirid on ka. Me oleme liiga harjunud sellega, et näe lubatakse midagi erilist, aga nagunii see seda ei ole, et ausa mõtteviisiga vanainimene tundubki nagu lihtsameelsuse tipp.
.
14. detsember 2013 11:00
...et kaubamaja kompenseeriks minu rikutud jõulud :DDDDDDD

b
Braavo / 14. detsember 2013 10:57
kampaania korraldajale! Kas kulutused saadetud kaartidele saite tagasi? Küllap saite, sest tulite ju lagedale geniaalse kampaaniaga. Minu meelest oleks õiglane olnud kirjutada kaardile, et kulla inime oli sel aastal tubli, tule kaubamajja, saad kommi. Aus ja lihtne. Ehk ma oleks siis kah kaubamajja tulnud ja peale seda külastust palju rõõmsam olnud. Ei no mul oleks olnud põhjust ka järgmisel korral tulla, aga täna sellisest kampaaniast kuuldes. Palun vabandust mu arvamuse eest, aga Tartu Kaubamaja võib oma elu elada. Te tegite ju karuteene ka edaspidiseks, kes teil enam peale sihukest kampaaniat kaubamajja tuleb. Otsige lolli!
p
Proff/ 14. detsember 2013 10:57
Ikka täiesti ära pööranud tasuta nänni saamise ahnuses. Kui miski avamine või jagamine, on mutid trügimas ka siis, kui seda kaubamärki või teenust nad iialgi kasutama ei hakka.. Kaart Jõuludeks on Tartu kaubamaja poolt väga ilus tähelepanuavaldus oma klientidele. Kommid-piparkoogid on juba heategu, mis ei jää karistamata - nagu lugesite.. Aitäh Tartu kollektiivile suure töö eest!
t
Tädi/ 14. detsember 2013 10:49
HÄBI, HÄBI, HÄBI Tartu kaubamajale. Ärge külastage enam seda petturite urgast. Las siis imevad ise oma komme. Iga nende töötaja peaks siis rohkem kui ühe saama. Hesd isu.
n
naine maalt/ 14. detsember 2013 10:46
sellise triki puhul käin nüüd kaubamajast kaugelt mööda,kaubad kole kallid
s
see on ahnus/ 14. detsember 2013 10:45
teadmata mis kingi sisu ja hind, tormata maalt linna. ja oleks kingi väärtus olnud 5 euri, oleks ikka kiun lahti kaotatud 2euri pärast. 7euri eest saab poest päris kopsaka kommikoti. enda ahnust ja lollust ei saa kaupluse kaela ajada.
p
petetu/ 14. detsember 2013 10:43
vähemalt kaart oleks tulnud tagasi anda mälestuseks petetud Jõuludest. Kui ka kaardil oli see võit, siis võidi see ju ütlemata jätta ja oma tuttavatele edasi sokutada. Häbi Kaubamajale !!!
r
reha/ 14. detsember 2013 10:40
tundub, et nüüdseks ka see nn. turundusjuht kargu alla ajanud ja kukkunud seal lõpupoole kommentaariumisse ennast õigustavaid kommentaare vorpima. ilusat hommikut sullegi.
e
ei näe siin loos heategu..../ 14. detsember 2013 10:38
"kui täidate sedeli ära siis üks teist saab veel teisegi kommi" Teie Kaubamaja

e
ei näe siin loos heategu..../ 14. detsember 2013 10:38
"kui täidate sedeli ära siis üks teist saab veel teisegi kommi" Teie Kaubamaja
t
Tarbija/ 14. detsember 2013 10:37
Kõik kaubamajakettide poolt korraldatud kampaaniad on ülesehitatud kasumi saamise eesmärgiga. See, et tahetakse oma kliente meeles pidada ja neile jõulurõõmu valmistada on puhas jura. Tegelik eesmärk oli siiski 70 000 potensiaalset klienti kaubamajja meelitada - ja kui juba kohale on tuldud, ega siis piirduta üksnes kommi saamisega, oma 70-80 % kohaletulnuist teeb kaubamajas ku muid sisseoste, jättes sinna hulga kopsakama summa kui kingituseks pakutud kommi väärtus.
Muude auhindade koguväärtus on vaid piisake kauba juurdehindlusprotsendist teenitava kasumiga võrreldes.
Saamahimu hägustab turundusjuhtide mõistust, kes ei suuda adekvaatselt mõelda ega korraldada kampaaniaid nii, et see ei riivaks inimeste tundeid, seda eesti rava jaoks kõige pühalikuma pühade, Jõulupühade eel.
t
to Tartu Kaubamajale/ 14. detsember 2013 10:35
Lootsid, et saad lasterahad maha juua, sest Kaubamaja teeb su lastele kingid?
Masendav vingumine. Kui saad midagi, siis kogu aeg on häda. Jobud ei ole
kunagi rahul.
t
Tartu Kaubamajale/ 14. detsember 2013 10:33
Olemas on ju veel hernekommid, siis oleks võimalik kasutada ka tühje pakendeid.
i
irwwww/ 14. detsember 2013 10:31
QR kood ja pensionär,see pragunev poeke paneb täiega.
e
eh/ 14. detsember 2013 10:30
Selliste kampaaniatega kaasa minnes ei tohi hetkekski unustada, et Kaubamaja kuulub eestlastele!
p
põlvakas/ 14. detsember 2013 10:29
Skännisin selle ära ja sain teada: Oled võitnud auhinna number 3 ! Kas keegi teab, mida see tähendab? Kas tasub Tartusse sõita või on odavam osta pakk komme Põlvast? Kas kellelgi on kogemusi nende auhinna numbritega?
m
mann/ 14. detsember 2013 10:18
Ka mina sain selle kaardi,aga ei tulnud mõttessegi kohale tormata.Lugesin nüüd kaardi korralikult läbi ja saan aru,et saan kingituse siis,kui kaardil oleva margi asemel oleva paki peal on minu mingi kood,kui ei ole,siis saangi kommi.Ma saan aru,et see kood on ainult 200-l kaardil.Kel veab,saab selle lubatud kingi.Ilusat vana-aasta lõppu kõigile.

j
jhgj/ 14. detsember 2013 10:16
See komm oli tehtud ainest mis on suhkrust 1000 korda magusam.
v
V50/ 14. detsember 2013 10:15
Vanemad inimesed ongi need, kes on elanud ajal, kui lubadusi täideti, seega mind küll ei peane imestama, et vanemad inimesed selliseid asju tõsiselt võtavad. Mina sain samuti sellise trükise ja ma pole Kaubamajas isegi käinud, sest ma elan üldse väikelinnas ning sinna Kaubamajja pole mitu aastat asja olnud. Ja minuealine on juba piisavalt karastunud, teadmaks, et need on labased reklaamitrikid. Aga minust paarkümmend aastat vanemad inimesed usuvad veel seda, et kui midagi lubatakse, siis nii on . Minu jaoks on see labane reklaamitrikk meelitada inimesed Kaubamajja, et kui juba kord seal kohal on, siis ehk ostavad ka midagi. Aga sellele vanadaamile soovin head tervist ja võtku seda kui üht elu mitte just meeldivat õppetundi. Ja veel, piinlik olgu neil kes vanemat inimest siin kommentaarides narrivad, teil endil vist ei ole 70+ vanuses vanavanemaid või sugulasi, muidu teaksite, et suur osa nendest võtabki selliseid asju tõsiselt. Ma ei ütle, et kõik, loomulikult on vanemaealiste hulgas ka neid, kes on jõudnud arusaamisele, et tänapäeval käib üks vassimine aga paljudeni ei ole see teadmine veel jõudnud.
m
MM/ 14. detsember 2013 10:14
Teade kaardil EI ole nimeline. Minu meelest pole oluline, et kingitus on tagasihoidlik, lihtsalt kena, et meeles peetud. Ka kingi suurust ei ole mainitud. Ma ei saa aru, et üks kingitud komm võiks mind kuidagi mõnitada.
i
Internatsionaali tuleks laulda selle peale/ 14. detsember 2013 10:12
"Kui paiskab tasumise äike, kõik ahned koerad laiali
ei sellepärast kustu päike, vaid paistab nii kui ennegi!"
Ahnus, ahnus, ahnus, nii kaubamaja kui tädi poolt, lihtsalt ahnus.
n
Noo mida?/ 14. detsember 2013 10:12
Kaubamaja turundusjuht on ikka opakas: "Jõulukampaania eesmärk on rõõmu valmistada"
Mis rõõmu valmistamine see on? PUHAS MÕNITAMINE!
"Kupongidele ei ole tõesti kirjutatud, mis auhinnaga on tegu, kuid kupongidelt leitava QR koodi abil saab teada, mis kategooria auhinna võib klient saada." KAS SA TEED NALJA? Mitte keegi ei hakka vaatama seda QR koodi (mõnel pole ju nutitelefoni või muud säärast, et seda koodi tuvastada) et vaadata "Kas ma saan nüüd kingituseks ühe kommi või televiisori"
a
Aga/ 14. detsember 2013 10:08
Aga mulle kinkis naabrinaine liha, verivorsti ja ehtsa hobusesita peal kasvanud kartuleid - mõnus!
r
reklaamipõlgaja/ 14. detsember 2013 10:08
ebasoovitavast reklaamist on väga lihtne lahti saada.Tuleb minna Eesti Posti esindustesse,neid on ka näiteks Selverites ja Rimides,rääkimata postkontoritest.Ütlete,et soovite saada reklaami keelavat kleepsu ja kohe teile antaksegi tasuta,ei ole vaja mingit avaldust kirjutada ega pikas järjekorras seista.mina sain eesti posti margiosakonnast narva mnt 1.Seal väga meeldiv teenindaja.
o
ostan parem mujalt/ 14. detsember 2013 10:07
Äärmiselt ebaõnnestunud kampaania, 70 000 pettunud klienti, kaubamaja kaotab kindlasti pooled.
Ja keegi pole saanud kommist suuremat kinki, arvata võib et neid polegi.

b
Bla/ 14. detsember 2013 10:07
Kaubamaja mõtles, et saab mõttetu nänni eest tänuliku kliendi, klient mõtles, et saab tasuta korraliku asja. Mõlemad eksisid.
p
pensionär/ 14. detsember 2013 10:02
Olen ammu aru saanud,et tasuta kingitused on need kõige nadimad!HÄBI!!!
k
Kaks kummi ühe hinnaga/ 14. detsember 2013 09:58
Kõik on aus. Rehvile lisaks said rumalad kondoomi pealekauba. Eks kondoomil näol oli vihje ka: et rumalad ei paljuneks
s
serks/ 14. detsember 2013 09:57
Õnneks pole kunagi selveri/ kaubamaja fänn olnud ja kui juhtun nendest mööda minema,siis lähen tavaliselt mööda.
r
RV/ 14. detsember 2013 09:52
Mingi 5-6 aastat tagasi potsatas jõulude eel postkasti teade, et postkontorisse on pakk saabunud. Ei olnud midagi tellinud, aga kui saabunud, eks siis tuleb järgi minna. Seisin seal jõulueelses kontoris koos väikese lapsega hiigelpika järjekorra ära ja sain lõpuks pisikese pakikese, milles oli üks patarei. Mingi poole aasta eest olin kodukindlustuse lepingu sõlminud ja kindlustusselts oli mulle mingi kampaania korras suitsuanduri kinkinud. Ja siis otsustati kõiki kingisaajaid jõulude puhul parateiga meeles pidada ja võimalusega tund aega järjekorras seista. No sülitasin tuld ja tõrva.
r
red/ 14. detsember 2013 09:48
no tglt sellest vanast naisest on päris kahju :( aga ilmselgelt on liig loota et see nn. kingitus on suur.....niiet kauplused, mõelge kas on sellist viisakusavaldust üldse vaja teha...nagunii 90% pettuvad ja pärast ei jõua seda kisa ära kuulata, kui juba sõna kingitus, oodatakse ju suurt pakki...niiet parem teha mittemidagi ja pole pettumist!
e
Ema/ 14. detsember 2013 09:43
Minu lapsed jooksevad küll igal hommikul vaatama, et ega päkapikk ole sussi sisse kommi pannud.
Ei kujuta ette, kas nad rõõmustaksid, kui sealt plasmateleri välja tõmbaksid.
p
Peep/ 14. detsember 2013 09:38
Analoogseid JÕULUMÕNITUSI saadavad ju sajad firmad. Eesmärk on potentsiaalne ostja petta poodi ja ehk ostavadki midagi. Eks memmest veits kahjugi. Kui ikka tuleb konkreetne kingitus ja vanamemme lootused kerkivad kõrgustesse.

V
..../ 14. detsember 2013 09:33
Väga nõme kampaania.... Vanainimesest on kahju. Mina ise taolistele kampaaniatele ja loosimistele ei reageeri ...
n
N39+/ 14. detsember 2013 09:32
1. Memme ja ka paljude teiste tuju oleks olnud oluliselt rõõmsam, kui oleks lihtsalt piirdutud kaardiga.
2. Ma olen selles kontsernis töötanud peaaegu 20 aastat ja mul ei ole halli aimugi, mis asi on QR kood. Kust kurat oleks see memm pidanud seda teadma?
3. Stina - kas kaardil oli kirjas, et tegu on masspostitusega, mille tiraaž on 70000?
m
M. / 14. detsember 2013 09:26
"Anname kampaania raames kokku välja 70 205 kingitust, nende hulgas nii magusaid ampse Milkalt kui ka 200 kingitust, mille väärtus on kuni 50 eurot, ning viis peaauhinda, mille väärtus on üle 50 euro, sealhulgas näiteks ligi 800 eurot väärt Thomsoni televiisor". "Kupongidelt leitava QR koodi abil saab teada, mis kategooria auhinna võib klient saada".
Õigem oleks olnud kirjutada kohe nii juba kingitusekupongile.
k
K./ 14. detsember 2013 09:24
Loodame, et tädil ei ole kodus internetti. Muidu saame kevadel lugeda, kuidas vanaproua üritas Nigeeria sõprade abil kuhugi panka kinni jäänud miljoneid vabastada. Maja oli muidugi enne vaja panti anda jne jne.
k
kurb/ 14. detsember 2013 09:23
et komm ei ole enam kingitus ! huvitav kas vanasti päkapikud tõid sussi sisse autosid, lehmi j hobuseid? KUrb, et heasoovlikkust ja tähelepanu ei väärtustata enam. Kui juba vanaemad nii mõtlevad siis mida kasvavatest lastelastest loota.......
h
haha/ 14. detsember 2013 09:22
e
ehh/ 14. detsember 2013 09:21
"kuid kupongidelt leitava QR koodi abil saab teada, mis kategooria auhinna võib klient saada"
no kuulge. see nutitelefonide asi on ikka nooremate inimeste teema. topeltmõnitus vanematele inimestele.
h
hm/ 14. detsember 2013 09:21
Tundub, et Kaubamaja ja Selver hakkavad omadega alla käima - Selveri kampaaniakleepsude eest saab kallilt mõttetuid asju, millest osad on teistest poodidest ilma igasuguste kampaaniadeta ostes odavamad. Kaubamaja saadab lollipüüdmise kaarte, nagu Bakkeri spämmpostitus juba.

h
haha/ 14. detsember 2013 09:21
Ma loodan, et piisavalt paljud on seal järjekorras palunud sel keskusel selle kommi pista sinna, kus päike ei paista. Ainult, et oluliselt ropumalt. Krt need turundusjuhid ajavad südame pahaks.
s
saamahimu / 14. detsember 2013 09:11
ma arvan ka et ei saa olla nii naiivne ja loota et lihtsalt niisama midagi antakse ...see ei ole ju lotovõit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee