Eesti uudised

Rambita jäänud Star naaseb liinile (31)

Andres Tohver, 14. detsember 2013 08:00
VEOKID HUNNIKUS: Purunenud rambi tõttu vajus üksteise otsa kuus veoautot. Foto: Tairo Lutter
Tallink Stari neljapäevaõhtune õnnetus Helsingi Läänesadamas, kus kaht autotekki ühendav ramp veokite raskuse all katki läks, lõi laevade reedese sõidugraafiku segamini, kuid täna hommikul peaks Star jälle liinil olema.

Õnnetuse ajal laeval olnud reisijad toodi neljapäeva ja reede vahelisel ööl Tallink Superstariga Eestisse. Tallink Star ise lubati pärast kontrolli merele eile ennelõunal ja jõudis koos 205 sõidukiga Tallinna eile kella kolme ajal.

Samal teemal

Sadamas oma autot oodanud 72aastane tartlane Ants Birk käis Soomes kolmepäevasel reisil. Neljapäeva õhtul kell 19.30 Helsingist väljuma pidanud Tallink Starile mindi tema sõnul nagu ikka. "Läksime ilusti istuma ja oli selline lugu, et käis üks hirmus mürakas. Ma mõtlesin, et nüüd pandi pomm või midagi, kurat."

Tõe õnnetuse kohta selgitas Ants välja ise, Tallinki teavitus tuli alles tükk aega hiljem. Selgus, et ramp, mille peal autod madalamalt tekilt kõrgemale sõidavad, oli puruks läinud. "Ülemised jäid kõik sinna lõksu," räägib Ants kõrgema autoteki sõidukite kohta, mille hulgas oli ka tema Renault, mis õnneks terveks jäi. Muljuda sai aga kuus suurt veokit.

Ekspertiisi rambi purunemise asjus viivad läbi klassiühing, kindlustusfirmad, rambi tootja ja riiklikud ametkonnad, kõlab Tallinki pressiteade. Märkimist väärib fakt, et õnnetuse hetkel oli rambil paiknenud sõidukite kogukaal juhtide deklaratsioonide järgi 130 tonni, rambile on aga väljastatud sertifikaat 200tonnise raskuse kandmiseks.

Rambi detailidele tehakse plaanilisi hooldusi ja jooksvalt kontrollitakse seda iga kahe nädala tagant. Iga viie aasta järel peab ramp läbima uue sertifitseerimise, viimati oli see 2012. aasta aprillis.

Tallinki graafikutesse tõi reedene õnnetus suure segaduse, kuid Tallinki pressiesindaja Indrek Raudjala sõnul peaks Star juba laupäeva hommikul kell 7.30 taas reise alustama.

Purunenud ramp on 44 meetrit pikk

Tallink Stari ehitas Soome laevaehitusfirma Aker Yards. Laev anti Tallinkile üle 2007. aastal. Purunenud rambi valmistas Skandinaavia ettevõte TTS. Ramp on 44 pikk ja 6 meetrit lai.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee