Meedia

Lisatud Eesti Meedia juhi kommentaar!

Ekspress Grupp pöördub Õhtulehe-tehingu osas kohtusse (2)

Õhtuleht.ee, 13. detsember 2013, 15:09
Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik.Foto: Meelis Tomson
Meediakontsern Ekspress Grupp pöördub Õhtulehe ja Ajakirjade Kirjastuse ostuplaaniga seoses kohtusse ning nõuab Eesti Meediale 3,5 miljoni euro suurust trahvi.

Ekspress Grupp põhjendas, et Eesti Meedia "on rikkunud pooltevahelisi aktsionäride lepinguid ning takistanud seetõttu Ekspress Grupil omandada poolte ühisettevõtjate aktsiad", kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Esialgu tahtis Ekspress Grupp osta välja ka Express Posti, kuid loobus samale põhjusele viidates.

Hagis nõuab Ekspress Grupp Eesti Meedialt muuhulgas lepingute rikkumiste eest leppetrahvide tasumist vähemalt 3,5 miljoni euro ulatuses.

Ekspress Grupp väidab, et Eesti Meedia on alates ettevõtete väljaostuõiguse tekkimise hetkest seda takistanud.

Eesti Meedia juhatuse esimees Mart Kadastik ütles Ekspress Grupi kohtuga ähvardamist kommenteerides, et ilmselt pole neil ühisettevõtete ostuks raha ja nüüd püütakse leida viise oma kohustusest eemale hiilida, vahendab Postimees.

Nimelt andis Eesti Meedia Kadastiku sõnul Ekspress Grupile esmaspäeval teada hinna, mille kolm rahvusvahelist audiitorfirmat määrasid ühisettevõtete väärtuseks ning seadsid raha laekumise tähtajaks 16. detsembri ehk tuleva esmaspäeva.

Kadastiku sõnul on Ekspress Grupp ja Eesti Meedia omavahelises lepingus sätestanud, et kui üks neist avaldab ühisettevõtte väljaostuteate, siis tähendab see kohustust need ettevõtted välja osta.

„Ilmselt ei ole see hind neile jõukohane, ei ole raha või on mingid muud põhjused, ma ei tea," ütles Kadastik. „Aga igatahes nüüd on neil probleemid maksmisega ja selle ennetamiseks saadeti nüüd selline valelik börsiteade," lisas Kadastik.

Samal teemal

10. jaanuar 2014, 13:10
Ekspress Grupp: me ei ole Eesti Meedia hagi kätte saanud
9. jaanuar 2014, 15:40
Eesti Meedia pöördus Ekspress Grupi vastu kohtusse
15. oktoober 2013, 15:56
Ekspress Grupp kavatseb Õhtulehe välja osta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee