Eesti uudised

President Ilvese nädal möödub välismaal. Miks Evelin koju jäi? (51)

Karoliina Vasli, 12. detsember 2013 15:58
Toomas Hendrik Ilvest saadab reisil ka Iivi Anna Masso. Pilt on tehtud 2011. aasta novembris, kui esitleti raamatut "Suurem Eesti. Valik presidendikõnesid ja -kirjutisi 2006-2011". Raamatu toimetaja oli Masso. Foto: TEET MALSROOS
Toomas Hendrik Ilvese nädal möödub USAs ja Londonis. Abikaasa Evelin Ilvese asemel on teda saatmas kaks presidendi kantselei töötajat.

Esmaspäeval lendas Ilves koos oma nõuniku Iivi Anna Masso ja presidendi kantselei välisosakonna juhataja Kai Kaarelsoniga Washingtoni. Demokraatlikku arengut rahvusvaheliselt toetav mõttekoda NDI (National Democratic Institute) andis Ilvesele teisipäeval üle mõttekoja iga-aastase demokraatia auhinna, mis seekord jagati kodanikuühiskonna ja innovatsiooni edendajatele. 

Samal teemal

Eile lendasid Ilves, Masso ja Kaarelson edasi Londonisse, kus toimub rahvusvahelise interneti haldust valvava organisatsiooni ICANN (Interneti Nimede ja Numbrite Määramise Korporatsiooni) poolt kokku kutsutud ekspertide kogu koosolek. Eestisse naastakse laupäeva hilisõhtul.

Miks ei reisinud kaasa presidendi abikaasa Evelin Ilves, kes üldjuhul presidenti välisreisidel saadab? Ilvese avalike suhete nõunik Toomas Sildam selgitab: "Evelin Ilves saadab riigipead välisreisidel, kus see on vajalik protokollaarselt või tegu on kahepoolsetele suhetele välispoliitiliselt olulise visiidiga."

Küll oli Evelin Ilves presidendist abikaasaga kaasas septembrikuise USA visiidi ajal. Tõsi - välispoliitikast rääkides -  siis oli eesmärgiks osavõtt ÜRO 68. peaassamblee avanädalast ning loengute pidamine USA erinevates mainekates ülikoolides. Visiiti aga alustati mitu päeva enne peaassamblee algust, sest presidendipaar käis miljardär George Sorose pulmas.

Samal teemal

23.01.2014
Evelin Ilves sõitis kuueks nädalaks Aasiasse
13.11.2013
Evelin Ilves: sooritasin arstieksami hindele väga hea!
09.11.2013
Evelin Ilves ohverdab oma sõnavõtuaja
24.09.2013
President Ilves käis salamisi miljardär Sorose pulmas