Eesti uudised

Eesti Loomakaitse Seltsi koduleht sattus küberrünnaku ohvriks (3)

Sander Silm, 12. detsember 2013, 11:10
Viimastel päevadel on Eesti Loomakaitse Seltsi koduleht langenud küberrünnaku ohvriks, muuhulgas tegeleb rünnakute tagamaade uurimisega ka Riigi Infosüsteemi Amet.

10. detsembril teatas Eesti Loomakaitse Selts oma Facebooki lehel, et keegi on nende serverisse sissehäkkinud ning koduleht on seetõttu maas.

Seejärel kodulehe töö taastati, kuid eile õhtul algasid ründed uuesti ning praeguseks on koduleht jälle maas.

"Anname teada, et rünnakuid alustati ELSi serveri suunas taas eile hilisõhtul ja need on jätkunud terve öö. Kes ja mis põhjustel seda teeb, ei ole veel selgunud. Kuna häkkimisest mahajäänud erinevaid logifaile, mida tuleb läbi vaadata ja uurida, on praeguseks kogunenud juba üle 800 000, siis võtab see kõik paratamatult üsna palju aega. ELSi serveri suunas ei ole kunagi varem selliseid rünnakuid toimunud," seisis ELS-i Facebooki küljel.

ELS lisas, et lausrünnaku peatamise ja põhjuste uurimisega tegelevad hetkel Zone.ee ja Riigi Infosüsteemi Amet.

Huvitava kokkusattumisena süüdistas ELS-i tegevjuht Tania Selart kolmapäeva õhtul eetris olnud ETV saates "Pealtnägijas" seltsi vabatahtliku Marian Vahurit selles, et mees kantis seltsile pärandatud talu odavalt oma tuttavale ja püüdis seda palju kallimalt edasi müües neilt petta 30 000 eurot.

Vahuri eitas seda ning süüdistas omakorda seltsi juhtkonda raha kantimises raha loomade aitamise asemel oma tasku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee