Eesti uudised

IRL: kasside tapatalgud tuleb Tallinnas lõpetada (40)

LISA KOMMENTAAR

Tõsine 27. detsember 2013 03:55
Tõesti ütlemata kurb, et inimesed nii julmad on. Ei oleks ju ükski kass varjupaigas kui omanikud neid tänavale poleks visanud. Mina ei saa aru, milline inimene suudab oma looma tänavale jätta või peksta? Ja tõesti, see nö valitsus peaks seisma ka loomade heaolu eest, Eesti inimeste eest nad ju nagunii ei seisa, võiks siis loomade.
Tõnis 12. detsember 2013 16:13
Endale ma teda võtta ei saa, kuna mul juba on kaks kassi, ja kolmas oleks liiast.
Tõnis 12. detsember 2013 16:11
Ma olen nagu aru saanud, et kui ma kodutu kassi ise kinni püüan, ja varjupaika toimetan, siis ma pean raha hakkama maksma, mingeid ülalpidamisekulusid, vaktsineerimisi jne.
Kas vastab see tõele?
üks on selge 12. detsember 2013 12:58
see siis ongi IRL valimisprogrammi põhi idee ....
Tõnisele, Kodanikule ....................... 12. detsember 2013 11:29
Teate, lõpetage oma halvustavad ja õelad, vaenulikud arvustused varjupaikade aadressil! Mina ise võtsin "inimese" poolt tänavale surema visatud kahe kuuse kiisupoja Tartu Koduta Loomade varjupaigast ja olen saanud suurepärase sõbra ja seltsilise. Olen seal mitmeid, mitmeid kordi käinud ja näinud, missugused suure südamega, jäägitult loomi armastavad head ja tänuväärsed inimesed teevad seda tööd. Kõikjal on puhtus ja kord ja kui hoolitsetud ja toidetud on need loomakesed. Olen toetanud varjupaika Tartus ja ka Tallinnas ja ma teen seda võimalusel edaspidi. Loomad ei ole süüdi, et neid soovimatuid on siin ilmas nii palju. See olukord Eestis näitab meie madalat, peaaegu olematut loomapidamiskultuuri. Leian, et tuleb karmistada seadused, mis reguleerivad loomade pidamist ja nende täimist. Olen väga ühel meelel kodanikuga! Tõnisele, nii palju, et võtku koduta, perenaiseta jäänud kiisuke ja viigu rahumeeli Pärnu Koduta Loomade Varjupaika. Loomast on palju enamat seltsi ja sõpra, kui kurjast, halvast inimesest su kõrval. See, kuidas koeri ja kasse kodudes koheldakse, näitab eestlase südametust.
Liisa 12. detsember 2013 11:21
Oma panuse allkirja näol saab anda siin http://petitsioon.ee/loomadehoiupaik
Ja kui klikata seal alumisel rohelisel ribal kirjal Loe veel, siis seal on põhjalikult välja toodud ka MTÜde lahendused, et hulkuvate loomade arv miinimumi viia.
Tõnisele 12. detsember 2013 09:35
Pärnu varjupaik.
Raba 32, 80041 Pärnu
Tel. 524 6705
parnu@varjupaik.ee
Ka Pesaleidjad tegelevad kodutute kiisudega. Seal kasse magama ei panda.
Pesaleidja vabatahtlikega saab ühendust telefonil 550 0072 või pesaleidja@varjupaik.ee
12. detsember 2013 08:50
Ehk oleks aeg ka karmistada karistusi loomade väärkohtlemise eest, võib-olla vähendaks see kodutute loomade hulka. Tegelikult arvan, et loomavõtmiseks võiks lausa mingi taotluse esitada ja mingig eksperdid hindavad siis, kas oled üldse sobilik looma võtma. Ka see ehk vähendaks juhtumeid, kus võetakse nunnu kiisu või kutsikas ja siis ühel päeval avastatakse, et see ju kasvab suureks ja mis kõige hullem tahab süüa, väljas jalutamas käija jne.

murka 12. detsember 2013 08:30
merkoolis tuleb kassidele osakond avada.
Kass 12. detsember 2013 08:05
Kõiki te ära ei tapa isegi siis,kui IRL saab linna valitsema!
ann 12. detsember 2013 07:59
Aga mida siis teha kui inimesed on nii rumalad, et võtavad ja jätavad kasse. Mul ja mu tuttavatel on mahajäetud kassid turvakodudest. Aga mahejäetud kasse on palju. Viga on inimestes, mitte niivõrd kasside likvideerijates. Loom ei tea ju, et ta ei tohi paljuneda.
kulla Tõnis 11. detsember 2013 21:59
kingi need IRL-ile - nemad tahavad ja Helikopteri Droon viib kohe ära ...
Tõnisele 11. detsember 2013 20:06
Kui viid tahes millisesse varjupaika, on see pea-aegu sama kui surmaotsus tema jaoks. Vähesed kassid leiavad varjukast uue kodu, enamust ootab surmasüst nende kõige paremas eas... Parem paku Kassiabile ja muudele vabatahtlike ühendustele - kuna nende ressursid on piiratud, võiksid võimalusel pakkuda neile ka mingit toetussummat - need head inimesed teevad niigi väga paljut puhtalt omast isiklikust rahast ja missioonitundest. Aga kui võimalik, võta kass endale:)
kasside saatus 11. detsember 2013 20:01
miks peaks olema 2000 liiga suur arv? tänavakassid saavad poegi mitu korda aastas, lisaks meie tublid kassiomanikud, kes lasevad kassil hulkuda ja poegi saada. Lisaks k6ik muud toredad inimesed, kes v6tavad kassipoja, sest ta on nii nunnu ja ymmargune. Kui hakkab täiskasvanu m66te v6tma, poetatakse kusagile poe taha. Ja hoidku selle eest, kui kassil peaks olema mingeid valusid ja tervisehädasid - see loetakse iseloomuprobleemiks kuna kass on turtsakaks muutunud ega halva enesetunde t6ttu roni enam sylle nurruma. Ka sellised isendid kuuluvad mahakandmisele selle asemel, et nad artsi juurde viia v6i rahapuudusel pyyda abi kysida kasse abistavatelt organisatsioonidelt. Nii lendavad ka nemad tänavale (poegima ja surema). Oh ja k6ik need allergiad. Vähe sellest, kui perre peaks syndiam laps, on kassi koht samuti tänaval - ega siis sobi ja lapsega sama katuse alla elama, äkki kyynistab - kellelgi pole aega kassi jaoks, et lasta tal kohaneda uue pereliikmega. Ta on kas valmis kohe täna v6i siis pole tal enam oma kodusse asja. Noh, mind ei pane imestama see kodutute kasside mass Tallinna suuruse linna peale.
Tõnis 11. detsember 2013 19:57
?????????????????????????????????????????????
Tõnis 11. detsember 2013 19:57
Aga kuidas on lood kodutute kassidega mujal eestis?
Mu kodu ümber luusib aeg-ajalt üks kodutu näljane kass juba aasta aega, omanik on tõenäoliselt surnud, ja nii ta siin meie kandis ringi hulgub.
Kui ma ta kinni püüjaks, kas ma saaks ta kuskile pärnusse varjupaika toimetada, kas pärnus on üldse kasside varjupaika.

njah 11. detsember 2013 19:56
Juba enne lepingu sõlmimist räägiti Lara kohta õuduslugusid, eelkõige rahade kantimise kohta. Tundub, et vastasidki tõele. :(
aga iga IRL liige ja Kross ise hakkavad 11. detsember 2013 19:35
20000 kassi hoidma. Kallis roostes seekel ep saa Venemaale minekust unistadagi,tal kassihoid kukil.
Vat kui armas,kui inimene hoolib loomast.
See juba sm.Ansipi vurhvi ,ainult et tema armastas koerakesi.
. 11. detsember 2013 19:33
Elan välismaal, ja meil siin on juba aastaid poleemika, et kõik need varjupaigad on ühed peened äraelamise vahendid, mis pumpavad oma hästi läbimõeldud kampaaniatega härdameelsetelt lihtsalt raha välja.
Samamoodi kahtlustatakse neid varjupaiku teadlikus loomade juurdetootmises, et enda "heategevust" lõputult jätkata.
hurraa 11. detsember 2013 19:24
Irl on endale niši leidnud
lips viltu 11. detsember 2013 19:23
Kas tundehetk saabus poliitiku silmanurka?! Või on tegemist ülivajaliku ja pakilise probleemi oskusliku lahendamisega?
Rootsis muide püütakse kinni kõik loomhulgused ja nende tee kulgeb edasi spetsiaalsesse katlamajja, kus tuli lahendab pakitsuse ja viib KODUKULUD ALLA. Ehk meenus IRL nende lubadus? Ehk tekkisid süümekad kuivõrd ollakse raffast eemaldunud? Kasside päästmine annab tiivad?
Esmalt tuleb mõelda inimese, eeskätt oma vabariigi kodaniku peale. Lõpetada demagoogia ja valedega lehvitamine, asuda riigiehituslikule tööle!
Kas poleks aeg kõigil isamaarespublikaanidel omale kassid muretseda? Neid toita, potitada ning jalutada. Igale hulkuvale kassile oma poliitik! Nii nagu seda evis alles hiljuti kabinetkõutsi näol ekspeaminister Parts. Ajalugu vaikib, mis sai sellest tavatriibikust peale hiilgavat karjääri.
Kodanik 11. detsember 2013 18:51
Loomulikult on olukord ääretult kahetsusväärne, võimalik et nende numbritega on ka liialdatud. Ometi ei lahenda see kodutute loomade probleemi Eestis. Inimestele tuleks õpetada kohustustunnet ning näiteks luua vastavad õigusorganid (loomade politsei), kes rangelt kontrollib ning võtab vastutusele korra rikkujaid. USA-s ja võib-olla mujalgi maailmas on sellised asutused loodud ning nii mõnigi kurb juhtum on saanud lahenduse ja rikkuja rangelt karistada. Loomad pole ju oma olukorras süüdi, inimesed on nende elu selliseks muutnud.
see ju kodukulude vähendamine ! 11. detsember 2013 18:33
Kuulutage valimislubaduse täitmiseks !
epp 11. detsember 2013 18:25
inimeste jaoks on igasugu pille -kas siis tõesti kassid peavad 4 korda aastas neid juurde tooma

Kross võtku 11. detsember 2013 18:24
siis need kassid kõik enda ülalpidamisele ja probleem on lahendatud.
Lemmikloomade 11. detsember 2013 17:59
Võtmise ja pidamise korda tuleb karmistada. Rikkujaid tuleks ka karistada, ehk see paneks rohkem ka mõtlema kas võtta kassi või Korea. Veelkord inimesed ärge võtke lemmiklooma, see ei ole kerge on kulukas jne. Halb on vaadata ketis virelevaid lemmmikut. Olgu +30 või -30.ja toit viiakse ette kui seale. Ja kui enam ei viitsi siis ajan kodust minema........
See tülinorimine nii Krossi moodi! 11. detsember 2013 17:24
Kui see arv tõele vastab, on ka Kross paari aasta pärast kassidele söödaks. Just nii kiiresti kassid paljunevad. Kui kasse ei või tappa ja inimest võib, kas poleks kasulikum maha lüüa poliitikud, kes nii mööda elust panevad? Mida kõike välja ei mõelda, et saaks vaid Tallinna oma kätte! Kus Krossil ja üldse koalitsioonil on rahvale vastuvõetavad progarammid? Ei, sellise kaklemisega ei võida küll rahva hääli! Nüüd enam ei võidelda häälte pärast lubadustega, nüüd on tublim see, kes kõvem kakleja. Ei, poliitikud! Rahvas taipab, mida teile vaja! Vastu nina, ei muud!
ys 11. detsember 2013 17:02
2000 tundub veidi liig suur number. Aga kui see on õige ja neid ei hukataks, siis kuhu ja kelle kostile need tuhanded kassid peaks antama? Mina maksumaksjana küll ei ole nõus neid aastate kaupa elatama. Parem halastav suts ja ülejääv raha lastele.
jusss 11. detsember 2013 16:57
Loomaomanikud tuleks panna loomapidamiseeskirju täitma. Linn kubiseb hulkuvatest ja päevaks hulkuma saadetud kassidest. Seni kuni põhjustega(omanikega) ei tegeleta jääb probleem igavesti kestma.
oeh,kas IRL võtab nüüd allameetrimeestelt selle röögatult suure 19,... eurot kuus ära. 11. detsember 2013 16:54
selle eest saavad ontlike inimeste poolt hüljatud kiisud ja kõutsid veidi aega süüa + peavarju.
suur luuraja hakkab 11. detsember 2013 16:49
kasse poputama!!!!
Lugupidamine tema ees.
Aga kas 2000 kassi kassiparadiisi saata on tegelikult reaalne ? Neid on kodudes,neid on tänavatel,neid korralike inimeste poolt on mahajäetuna rebaste söögiks ,neid on.......
Arvan,et numbriga on veidike liiga laiaks mindud,suurusehullustusele järele antud.
Keskerakondlane 11. detsember 2013 16:47
Kingime loomad härra Krossile ja tema sõpradele ja asi ants. No põlvkondade vältel on ülearused kassipojad hukatud, kas nüüd siis hukkame lapsed ja paneme kassid asemele???Humaansus pole selles,et elan kassidega kraedpidi koos.

11. detsember 2013 16:44
Kus viga näed laita seal tule ja aita. Hr. Kross peaks hakkama tööle selles asutuses ja korra majja lööma.
just 11. detsember 2013 16:35
just, just. Ja saagu neid kasse palju.
Tegelikult hea äriidee. Miks peab kulutama palju raha ja paljundama varastatud linnulauluplaate enne valimisi.
Igale valijale kass ja seda las valija maksab ise kingituse eest. Me oleme Tallinnast ja maksame.
hea ettepanek IRL POOLT 11. detsember 2013 16:12
kus iga nende partei liige võtab 10 kassi omale ja kõrgema palgalised 15 ... nii saabki nendest värvilised või oli see rohelised mehikesed ...
REMU 11. detsember 2013 16:10
Kas Lara kuulub ka Kesikute erakonda, loomade tapamaja tuleb likvideerida, pean ise koera ja selle raha eest saaks loomasid aastaid pidada.
Jüri Koduvere 11. detsember 2013 16:02
Vanasti küsiti: "Tädi surnud? Kus nahk ja kõrvad?"
Vareste laskmise kohustus oli jahimeestel - need pidid tooma jalad, et tõestada oma tegu...
Kui aastas hukatakse ligi 2000 kassi, siis peab keegi igal tööpäeval tooma hoidlasse kuni 10 kassi... On see tõene?
Ehk on nad mõne aja teises hoidlas ja rändavad nii ringi?