Tallinna loomade hoiupaiga juhataja Lara Kozõreva kassidega.Foto: LIIS TREIMANN/Postimees
Toimetas Kristin Aasma 11. detsember 2013 15:23
Tallinna Linnavolikogu fraktsiooni ruumides toimus eile kohtumine Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni liikmete, Eesti Loomakaitse Seltsi ja MTÜ Kasside Turvakodu esindajate vahel, et leida võimalusi lõpetamaks loomade hoiupaigas aset leidvad tapatalgud.

„On kahetsusväärne, et Tallinna Linnavalitsus ega Keskkonnaamet ei ole aastate jooksul astunud ühtegi sammu selleks, et olukord Tallinna loomade hoiupaigas normaliseerida. Seda vaatamata asjaolule, et olukorra tõsidusele ja muutuste vajadusele on korduvalt juhtinud tähelepanu nii erinevad kodanikeühendused kui ka linna enda siseaudit," ütles volikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni liige Riina Solman.

„Hetkel on kujunenud välja olukord, kus Tallinn kulutab sadu tuhandeid eurosid aastas väidetavalt loomade heaolule, reaalselt on tegemist aga taaskord ühe klassikaliselt hämara keskerakondliku rahastamisskeemiga kus linnakodanike raha voolab kontrollimatult varjupaika haldava MTÜ taskusse," nentis linnavolikogu IRL fraktsiooni esimees Eerik-Niiles Kross.

Kõnekas on ka fakt, et nimetatud MTÜ-l puudub reaalne liikmeskond, ühing on loodud vaid eesmärgil saada linna käest läbi ilmsete skeemide raha, edastas fraktsioon pressiteates.

On esinenud juhtum, kus nimetatud MTÜ on linnale esitanud loomade väidetavate ravikulude osas tegelikkusele mitte vastavaid arveid. Sellest hoolimata ei ole keskerakondlik linnavalitsus näinud põhjust lepingu lõpetamiseks.

„Varjupaika sattunud kassidel puudub praktiliselt lootus sealt veel kunagi elusana väljuda. Praegune Tallinnas toimiv skeem koduta loomade probleemiga tegelemiseks on häbiväärne ja tänapäeva ühiskonda sobimatu," ütles Kross

Ühisel kohtumisel leiti, et Tallinn vajab linna omandis olevat ja läbipaistva juhtimise ning rahastamisega loomade varjupaika, mille rajamine tuleb võtta juba järgmise aasta prioriteediks.

IRL-i fraktsioon esitab vastava 2014.a. eelarve muudatusettepaneku ja loodab, et seda toetavad ka teised volikogus esindatud erakonnad. Tallinlastel on õigus läbipaistvale ja ausale linnavalitsemisele ning korruptsioon Tallinnas tuleb peatada.