Raha

Analüüs: aastas lisandub Rakvere linna jagu kaardiga maksjaid (5)

Toimetas Kristin Aasma, 10. detsember 2013 10:38
Pangakaardi kasutajaid aina lisandub.Foto: TIINA KÕRTSINI
Aastas lisandub pangakaardiga maksjate sekka enam kui 16 000 inimest, selgub Swedbanki analüüsist. Seda on veidi rohkem kui Rakvere linnas elanikke.

Viimase kolme aastaga on kaardiga maksjate arv kasvanud 50 000 võrra. Igakuiselt teeb Swedbanki vahendusel kaardimakseid enam kui 600 000 inimest kokku enam kui 12 miljonit korda. Kolme aastaga on igakuine kaardimaksetehingute arv kasvanud kolme miljoni võrra. Sularaha automaadist väljavõtmiste arv jääb kahe miljoni korra piiresse ning on viimaste aastate jooksul püsinud sama.

Samal teemal

Swedbanki jaepanganduse divisjoni juhi Ulla Ilissoni hinnangul on kaardimaksete arvu kasvu taga deebetkaartide levik 92 protsendini elanikkonnast ning kaarditerminalide muutumine osaks igapäevasest teenindusprotsessist.

Ilissoni sõnul muudab pangakaardi kasutus igakuiste kulude jälgimise lihtsamaks.

Samas rõhutas ta vajadust olla kaardimaksete tegemisel hoolas, et PIN-kood oleks võõraste eest kaitstud. "Kaardimaksete turvalisust suurendab iga kasutaja sellega, et õpib PIN-koodi pähe ega hoia seda rahakoti vahel koos kaardiga. Samuti tasub PIN-koodi sisestamisel varjata klahvistikku käe, rahakoti või muu sobivaga. Kui tundub, et keegi võõras koodi sisestamist liiga lähedalt jälgib, ei maksa häbeneda paluda tal veidi eemale hoida," ütles Illison.

Samal teemal

09.11.2013
Segadus pangakaardiga: poest kaupa ei saanud, aga raha võeti kahel korral arvelt maha!
12.09.2013
Pahane isa: miks ahvatleb pank kingitustega mu poega raha kulutama?
05.01.2013
TEHNILINE RIKE: kaardimaksetega oli probleeme
22.10.2012
Panga uuring: kaubanduskettide kliendid eelistavad pangakaarti sularahale