Raha

Ekspordi langust mõjutasid enim põllumajanduskaubad 

Toimetas Kristin Aasma, 10. detsember 2013 09:40
Enim mõjutasid ekspordi langust põllumajanduskaubad, mille väljavedu vähenes eelmise aasta oktoobriga võrreldes 17 protsenti.Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees
2013. aasta oktoobris võrreldes eelmise aasta oktoobriga vähenes kaupade eksport jooksevhindades üks protsent ja import kuus protsenti, teatab Statistikaamet. Enim mõjutasid ekspordi langust põllumajanduskaubad, mille väljavedu vähenes eelmise aasta oktoobriga võrreldes 17 protsenti.

Oktoobris eksporditi Eestist kaupu 1,1 miljardi euro väärtuses ja imporditi Eestisse 1,2 miljardi euro eest. Eesti koguimport oli küll selle aasta kõrgeim, samas ei ulatunud see 2012. aasta oktoobri tasemele. Kaubavahetuse puudujääk oli 142 miljonit eurot (2012. aasta oktoobris oli see 210 miljonit eurot).

Samal teemal

Eestist eksporditi enim elektriseadmeid (19% Eesti koguekspordist), põllumajandussaadusi ja toidukaupu (12%) ning puitu ja puittooteid (9%). Ekspordi vähenemine eelmise aasta oktoobriga võrreldes oli peamiselt seotud põllumajandussaaduste ja toidukaupade ning elektriseadmete väljaveo vähenemise tõttu (langus vastavalt 17% ja 9%).

Samal ajal suurenes oluliselt puidu ja puittoodete ning transpordivahendite väljavedu (kasv vastavalt 18% ja 30%).

Oktoobris imporditi Eestisse kõige rohkem elektriseadmeid (16% Eesti koguimpordist), transpordivahendeid (12%) ning põllumajandussaadusi ja toidukaupu (12%). Suurim langus oli elektriseadmete sisseveos (36%). Samas suurenes transpordivahendite (sh sõidukid ja raudteeveerem) sissevedu 21% ning põllumajandussaaduste ja toidukaupade (sh mitmesugused toiduvalmistised ja loomasöödad) import 11%.

Ekspordi sihtriikide seas oli esikohal Rootsi (16% Eesti koguekspordist), järgnesid Soome (16%) ja Venemaa (13%).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee