Eesti uudised

Emil Rutiku: "Ainult meie, tavalised inimesed, saamegi riiki paremaks muuta!"

Katrin Lust, 7. detsember 2013 12:14

66 KOMMENTAARI

s
Sander/ 10. detsember 2013 19:24
"Ainult meie, tavalised inimesed, saamegi riiki paremaks muuta!"-unista aga, kuni unenäod veel tasuta on.
m
Mõtlik/ 10. detsember 2013 14:32
Utopist! Pole aru saanud inimühiskonna alustest! On hundid ja lambad! Arva, kes valitseb? Vanaisana võid enda mikromaailma ehitada, mis sulle kindlasti palju maksab. Ainult raha eest saad endale parema elamise tekitada!
OLEN RUTIKUGA KÜLL ÜHES PAADIS,,/ 9. detsember 2013 08:37
AGA KÕIK RIIGI SEADUSED JA TERVE SEE MUIDUSÖÖJATE PUNT ,,PEAB
TALLINNAST ÄRA HÄVITAMA !!!!
NEED MEHED JA NAISED ,,KES RIIGIKOGUS ON TÖÖL LIHTSALT KÄINUD?
POLE PIISAVALT TÖÖD TEINUD !!!!!,,,
1) SEE RIIGIKOGU JA VALITSUS ,,KES EI KAITSE OMA RAHVAST ,,EI
TAHA INIMESI KUULDA ! SEE POLIITIKA VAJAB KIIRET VAHETUST,,
MEIE VÄGA VÄIKE RIIK -- PEAB KA VÄIKSEMA VALITSUSEGA JA AMETNIKEGA LEPPIMA! SIIS OLEKS KA VAESEL INIMESEL " TÖÖD JA RAHA ,, MILLEST ELADA;; MITTE SOOME KOHE ÄRA JOOSTA,, VAID OMA RIIKI EHITADA?
n
nälg/ 8. detsember 2013 23:59
u
UUtja/ 8. detsember 2013 16:24
Vaata Emil, me kogu aeg muudame, aga paremaks läheb see riik paraku ainult valitsejate, riigikogujate ja igasugu muude kõrgema astme riigiametnike jaoks. Imelik asi, meie muudame, paremaks läheb ainult neil.
e
Emil, alusta oma perest!/ 8. detsember 2013 14:31
Rutiku tundis muret Eestis puuduva dialoogi üle....dialoog oma pereliikmetega???
k
Kik/ 8. detsember 2013 12:56
ekproua Buchananile ikka meelivad kohe need pässu-nässud keskealised papikesed.
k
Krissu/ 8. detsember 2013 11:06
See, mis Rutiku suu kõneleb, on üks asi.Tegelikult teeb ta endale reklaami, et ise võimule pääseda, ise suurem pirukas saada. Kohalik valimine näitas väga selgesti. Ta on igati omakasupüüdlik. Suuga teeb suure linna, nagu ikka meelelahutaja. Räägib asjadest, millest tal aimugi pole.

e
Enn/ 8. detsember 2013 10:45
Ilus jutt, aga tegelikult teeb valitsus alatasa enamusele eesti rahvast aina karuteeneid. Las koerad hauguvad, karavan läheb ikka omamoodi edasi.
j
jalkafännile!/ 8. detsember 2013 10:31
Sa võid kui hästi kirjutada. Tabada lausa kümnesse. Aga näed ju, ikka läheb netis sama joru edasi. Ei taipa arg eestlane, et mujal ongi edu saavutatud just ühtsusega ja teotahtega. Ei paista päikest veel nii pea tulevat Eesti kohale. Vähemalt selliste mittemidagi tegijatega. Kahju, jalkafänn, et sinust aru ei saada! Et sa oma elu ära ei raiskaks, ehk teed seda seal, kus sind hinnatakse. Samas elad täisväärtuslikku elu. Muidu oled 50-selt nagu sajane. Kui üldse pinsini elad. Jaksu!
x
xz/ 8. detsember 2013 09:45
Selle valitsuse ajal oleme me jõudnud elatustaseme poolest viimase kolme riigi hulka, kogu aeg on elu läinud halvemuse suunas, inimesed lahkuvad massiliselt riikidesse, kus hoolitakse inimestest ja arvestatakse nendega.
e
Esta/ 8. detsember 2013 09:38
Vastik on kuulata vingujaid Tallinnas tehtu aadressil, sest Tallinnas tehakse kõik, mis võimalik inimeste heaks, hoolitakse ka kõige vaesematest. Kes sellest aru ei taha saada on alatu, hoolimatu või pimestatud IRL-i laimukampaaniast. iRL saabki oma hääled tänu laimamise ja vihavaenu õhutamise teel, töötulemusi ju ette näidata pole.
j
Jaan/ 8. detsember 2013 09:31
Ega laimamise ja vihavaenu õhutamisega elu paremaks ei muuda. Meie valitsejad peavad hoolitsema inimeste elatustaseme tõstmise eest ja andma võimaluse elu paremaks muuta. las rikkamad riigid aitavad vaesemaid. Meie ei peaks aitama Jordaaniat, Kreekat ja teisi, kuna vajame ise abi.
l
Liia/ 8. detsember 2013 09:25
Meie ei saa midagi paremaks muuta, sest meil ei lasta seda teha. kes tahab paremat elu lahkub riigist.
p
Pödrahaavel/ 8. detsember 2013 09:22
Ei viitsinud löpuni kuulata aga eks unistada vöib ju. Riiki juhivad ka tavalised inimesed. Köik sünnivad siia maailma tavaliste einimestena. Keegi pole sündinud siia maailma halba tegema. See kujuneb lihtsalt nii moodi välja. Riigid on ültse loodud selleks , et orjastada ja röhuda tavalisi inimesi tavaliste inimeste poolt. Kui tavaline inimene sattub riigi tüüri juurde, siis temast saab tavaline poliitik , tavaline ametnik , tavaline vöimur, tavaline represseeria ja tavaline ahnur.
Me pole kunagi vabaks saanud ja ei saagi. Kui meid ei röhu parajasti vöörvöim siis röhuvad omad.
Köigile ei jagu raha , köigile ei jagu heaolu , köigile ei jagu öiglust. Seega pole mötet ennast maailma parandamisega koormata. Maailma parandajad löpetavad tavaliselt völlas vöi unustakse nad lihtsalt ära , sest kunagi ei saa köigil korraga piisavalt hea olema.
a
Asta/ 8. detsember 2013 09:20
meie riigis ei hoolita rahvast, seda tõestab meie ääretult madal elatustase.

z
zz/ 8. detsember 2013 09:18
Arvan, et kui Reformierakonda juhiksid teised inimesed ja nad poleks ühinenud IRL-iga, oleks võinud elu paremaks muuta ja ehk siis oleks kuulda võetud ka tavaliste inimeste sõna, mitte ainult leppima ebatavaliste inimeste ükskõiksusega tavaliste inimeste suhtes.
j
Jalkafännilt artikli parim kommentaar!/ 8. detsember 2013 09:17
Ja netis vingujatelt kõige pugejalikumad kommentaarid! Kui isegi 20. a. noormees taipab, et maffia saab likvideerida ainuüksi rahvas, mida veel nõukaaegsed tatipritsid siin teevad? Risustate ainult netiruumi oma haleda, "miks mina?" vingumisega. Tubli poiss, !jalkafänn"! Oleks suurem osa tavarahvast samasugused nagu sina, poleks Ansipi nimi kunagi lehte, veelvähem pildile pääsenudki. Olen 62-ne ja teen vahet küll, kes on tegelik isamaalane, kes ainult nurga taga oma kelgunööridega vehkleja. Olen nõukaaega näinud, uut Eestit ja põhjamaade arusaamasid oma kodumaast. Jaksu sulle! Ja võta alati osa meeste tegudest. Teistele aga: Ostke kaltsukatest omale seelikunärud selga!
z
z/ 8. detsember 2013 09:08
Keskerakond on alati teinud kõik, mis võimalik inimeste heaks, seda näitab töö Tallinnas ja ka riigis, kui võimul oldi. Näiteks tõsteti pensioni poolevõrra peale rasket Laari valitsemisaega, mis kestis 6 aastat, Siis tekkisid kodutud ja prügikastiinimesed---üldse palju vaeseid. IRL-i poliitikud pole inimeste heaks midagi teinud, ainult laimavad töökaid inimesi ja külvavad vihavaenu. Nemad ongi meie elu halvemaks muutnud ja muidugi valitsuse oskamatus ja tahtmine inimeste elstustset tõsta.
z
ZZ/ 8. detsember 2013 08:28
VÄHESEL MÄÄRAL..AGA MAGA KAINEKS..
v
vallakodanik/ 8. detsember 2013 07:28
Kas Emil Kuusalu vallas IRL_Reformi pundiga koalitsioonis valda juhtides on tava või hoopis eriline kodanik! Ka siis kui Kirsmann-Kirtsi poolt etteantud eelnõusid käetõstmisega takka kiidab-tubli,ikkagi aktiivne. Või hakkab ehk nüüd hoopis oma peaga -tavainimesena tegutsema!
r
Realist/ 8. detsember 2013 02:51
Sõnad on ju õiged. Aga tegelikult? Kas härra tantsib ka "Kirsmann" (Kuusalu Volikogu) ansamblis? See on kamp, keda ei huvita peale oma huvide miski.
m
M/ 8. detsember 2013 02:06
f
fghgf/ 8. detsember 2013 01:50
Miks jääb leht uimama kui ma tahan kommi postidada ? (mul on kiire internet ja mul pole p2p lahti). Webadminid vms, tehke korda oma pask !

r
Rene/ 8. detsember 2013 00:20
kõik õige kuid punt ebatavalisi ei kipu tavaliste häält miskiks pidama.
t
tee silmad lahti, vaata mis toimub terves maailmas, võim on käputäeie käes/ 7. detsember 2013 21:43
saame saame.. kas see tore inimene hakkab lolliks minema. Tarve MAAILM liigub s.t liigutatakse ülemaailmse orjandusliku korra poole ja orjal ei ole võimalik midagi muuta kui ta just lausa vägivaldseks ei soovi muutuda...
j
järeldused/ 7. detsember 2013 21:34
Rutiku kontekstis on hea esile tuua valimisjärgset perioodi, kus taas kaotajad näitasid, et ei osanud väärikalt kaotada.See tendents jätkub.Üheks näiteks ka tänane Stereo saade, kus saatejuht Elo Lepik koos külalise Ain Sepikuga esitasid pika soolo Savisaare järjekordse ründmisega.Lõpuks leiti ühiselt, et rahvale meeldibki tsirkus,mida Keskerakond olevat lavastanud,Asjaosalised nimetasid tsirkuseks Tallinna Linnavalitsuse tehtud tööd, millede mainimine infostendidel enne valimisi olevat olnud tsirkus, samuti kontserdi korraldamine laserkiirte saatel Vabaduse platsil, milles osalesid tuhanded tallinlased.Samas pidas endises kohvik Moskvas oma õlletrahterit isand Kross, kelle tsirkus näis olevat okei. Saatest võis järeldada ,et suurem osa, eriti tallinlasi on ebanormaalsed, kes valivad Savisaart ja Keskerakonda. Reeturi lõhnaga Sepik oli nimme saatesse kutsutud, et saade ennast õigustaks Savisaare patoloogilise vihkamisega. Üks Sepiku väidetest, et noorus pole sugugi hukas, ärgitas siinavaldajat mõtlema tagasi ENSV päevadele, kui Sepik kohtunikuna mõistis noorte meeste üle kohut, kes julgesid Balti jaama esisel 1.detsembi kommunistide vandenõu mälestusmärki värviga üle valada.Sepiku meelest olid need noored hukkas.
k
kodanik/ 7. detsember 2013 21:16
Tead mees ,lõpeta leelotamine-------------perekonna lõhkuja.Mina olen tavainimene aga loen sente,et ellu jääda.
k
kodanik/ 7. detsember 2013 21:16
Tead mees ,lõpeta leelotamine-------------perekonna lõhkuja.Mina olen tavainimene aga loen sente,et ellu jääda.
b
Benito Mussolini valitsuse ajal maffiossidel/ 7. detsember 2013 20:32
oli vesi ahjus ja asjad kutud. Siiski oli üks.
k
kodumaatu/ 7. detsember 2013 20:27
-mida suudab ära teha väike inimene selle masinavärgi vastu mis meid lüpsab-kahjuks peab tunnistama, et mitte midagi!!!! Olen Emiliga sada protsenti nõus aga mingile protsendile vist meeldib "s.tt"elu miks muidu valivad oma juhtideks pikemat aega just neidsamu "s.takeerajaid"kel Eestlasest pohh ja jumalaks euro-ammu selge, et Eesti tüürib põhjapoole kahjuks mitte Põhjala poole!!!!
m
Muidex/ 7. detsember 2013 20:20
teame, et noid nn tavalisi oli KGB teenistujate hulgas. On face kes tulevad tuttavad ette! Ja Virus siiberdasid nad ka!

h
Haa Haa/ 7. detsember 2013 20:18
on teada seltsimehi kes KGB palgal olid! Nn tavalised inimesekesed!
a
Andres tarraste / 7. detsember 2013 20:11
Olen Emiliga täiesti nõus. Iga riik on väärt oma valitsust!!!
p
Pets/ 7. detsember 2013 19:50
Kui Keskerakonna liige räägib tavainimesest, siis see tekitab küll imeliku tunde. Las Rutiku ütleb oma isandatele et andku Tallinna Tv raha noortrele peredele ja , et Tallinn ei ole ainult Lasnamäe.
t
Tõeleid/ 7. detsember 2013 19:41
Mina ka arvan samuti nagu Emil.Ega see ütelus ka vale ole,et võim ja raha rikuvad inimese ära!Sest siis kaob see normaalne elutaju ära oma suurest joovastusest.Otsige inimest kes sooviks rikkusest ja võimust loobuda?Neid on aga ainult üksikud ja siis hakatakse ka neid vaatama nagu rumalaid või reetureid.Võimu juures oleval inimesel peaks olema esmaseks kohuseks tunda muret ning vastutust oma riigi ja rahva käekäigu pärast.Kahte jumalat ei ole võimalik teenida.Sa kas pühendud eesmärgikindlalt vahendeid valimata enese heaolu kindlustamisele või tunnetad aatelisust ja vastutust kogu rahva elujärje normaliseerumiseks.
e
7. detsember 2013 19:21
Emil.hakka saama miinimumpalka,vaevalt et sa ei virise.
m
MUSKETÄR/ 7. detsember 2013 19:01
Õigus, ainult meie lihtsad inimesed, kes iga päev tööl käivad ja pensionärid, kes on oma tööga juba panuse andnud riigi arengule ja kanname töötava rahva näol vastavalt põhiseadusele kõrgema võimu krooni peame selle inimvaenulikule valitsusele koha kätte näitama... Selleks peaks iga kodanik oma kasvatusobjektile kargud alla võtma ja tänavatele tulema ja seal kõva häälega teadustama: "Aitab!"
m
MUSKETÄR/ 7. detsember 2013 19:00
Õigus, ainult meie lihtsad inimesed, kes iga päev tööl käivad ja pensionärid, kes on oma tööga juba panuse andnud riigi arengule ja kanname töötava rahva näol vastavalt põhiseadusele kõrgema võimu krooni peame selle inimvaenulikule valitsusele koha kätte näitama... Selleks peaks iga kodanik oma kasvatusobjektile kargud alla võtma ja tänavatele tulema ja seal kõva häälega teadustama: "Aitab!"
t
T.Mets/ 7. detsember 2013 18:22
Rutiku, miks siis Sina tavainimesena seda riiki paremaks ei muuda--juba ammu oleks aeg

k
Kulla Emil!/ 7. detsember 2013 17:56
Jäta TAVALISED INIMESED siit mängust välja! Ja muuda riiki koos oma leivaisadest Reformierakondlastega. Nii lihtne see ongi, normaalne inimene on ammu sealt uppuvalt parvelt põgenenud;)
j
jalkafänn/ 7. detsember 2013 17:53
Väga õiged sõnad hr. Rutiku poolt. noore, 20-aastase mehena arvan sedasama.
Kommentaariumis võime kõik vinguda, aga ega see meie elu paremaks EI tee. Ja mis puudutab poliitikuid ja hala et "nemad ei võta kuulda", siis kurat. Meie, RAHVAS olemegi nende poliitikute ÜLEMUSTEKS juba PÕHISEADUSE järgi. Seega võib neile vabalt meelde tuletada, et poliitikud peavad rahvast teenima mitte vastupidi
k
Kas/ 7. detsember 2013 17:39
ja kus tavainimene rääkida saab- see on vaid sõnakõlks. Ikka pead kedagi kiitma ja mammonat armastama siis muutub sinu isik kasulikuks. Aga kui juba suurem hulk inimesi hakkab mingit teemat kauem arendama, tehakse kohe kolmandate inimeste osavõtul jääkeldrid ja jututoad, kus ajaga kõik teemad hajutatakse. Hea ettekääne, me arutame- seda kuulame pea iga nädal mõne poliitiku suust, aga asju ei arutata rahvaga vaid ärimeestega...., see on Eesti elu. Kuluhüvitised, katuserahad....meil kõigil on kulud ja katused...."tavainimesed"....
t
to ahahh/ 7. detsember 2013 17:35
See olen loomulikult mina, Edgar.
v
vs/ 7. detsember 2013 17:26
Nõus Rutikuga! Nüüd ei jää muud kui kandadele valu ja leida see õige riik mida paremaks muuta.
e
ei usku/ 7. detsember 2013 17:10
ostavad juba 10 aastat katuserahadega nii riigikogu kapo õigusorganid ära juba ensv ajal ju loodi
lollikindel VALIMIS süsteem-häälte lugemine kus meie´´rahva anzip sai ALATI 99.9% ´´hääli kuigi
ajas noori´´koertega taga oli võtmeisik Kaarepere panga ´´põhjalaskja ja truudusvande ANDJA
KOM´´parteile´´ kuni surm mind võtab´´Siiani ju need ´´punased ärastajad-´´varastajad juhivad riiki
j
jozef mengele/ 7. detsember 2013 17:05
Sedasama võib ka öelda teisiti: Riigi on sinnasamusesse keerand meie, tavainimesed. Meie oleme enda ette valinud seakarja ja oma orjalikkusega oleme lasknud läbi idiootsed valimis ja muud seadused. Oleme korduvalt kõiksugu kriminaale, aferiste, avantüriste ja kommuniste tagasi valinud. Ja oleme selle kõige eest saanud väärilise tasu!
r
Rutikul siiski õigus./ 7. detsember 2013 17:04
Ainult, et üksi istub tavainimene tõesti kinni nagu Madisson. Kõik koos aga pole eestlase moodi. Seda elektrituru solkimise kaebust olen mujalt ka kuulnud. Ei ole vale. Aga tavainimesed! Sellise moega võideldes nagu siiani, ei saavutata midagi. Öelge üks kurjategija, kes omale karistust nõuaks? Ei leia te neid ammugi mitte valitsusmaffia hulgast. Öelge üks valitsus, kes on maffia likvideerinud? Seda on suutnud vaid rahvas, kellel on ühtsust.

k
Kaire/ 7. detsember 2013 16:58
Imelik, et enamuse mõttemudel on juba nii naelaga kinni löödud, et kui räägitakse ühiskonnas millegi muutmisest, asutakse kohe 101 tümitama? Räägin uudise: nendest inimestes tegelik ei sõltu meie igaühe jaoks kuigi palju! Emiliga täitsa nõus. Ärme ütle "tavalised" , ütleme "meie". Mis on riik ja kudas seda paremaks muuta? Mulle on alati olnud tähtis ühe 20. sajandi poliitiku (pole tähtis, kes...) mõttemudel: riik, see olen mina. Elada tuleb ikka nii, nagu endale meeldib. Oma seaduste järgi mis lähtuvad põhimõttest: ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse. Las võimunautijad olla, las kugistavad mida saavad. Nad pole ju õnnelikud!
m
Maali/ 7. detsember 2013 16:50
Meil ju selleks palgatud Riigikogu. Mille muu eest nad palka saavad kui riigi paremaks muutmise eest. See peaks nende põhiöö olema. Ei saa hakkama või ?
v
Vau/ 7. detsember 2013 16:43
Kahjuks hr.Rutiku,pole maie Valitsus ja 101 riigikogulast siiani lihtrahvast kuulda võtnud ja eriti reformikad.Seadusi muudetakse ning tehakse ikka nii,et rohkem raha nende tasku voolab.Mis sest,et meil mitukümmend tuhat last nälgas ja 1.lapse toetus alla igasugust arvestust.Hea vähemalt,et Toompeal olijatel ikka kõhuke täis ja aina paisuvad.
k
kle/ 7. detsember 2013 16:38
Absoluutselt vale väide , Emil!!! Seda tavalist , lihtsat inimest ei kuula meie riik , pole seda siiani teinud ja vaevalt et hakkab ka. Nemad teevad seda , mida nemad tahavad
ü
üks asi on olla ilus ja tark, teine asi on olla valelik ja võlts-nõustun Ella-ga!/ 7. detsember 2013 16:01
t
to Ella/ 7. detsember 2013 15:51
Mu sõber just avaldas arvamust Lusti kohta, et selles naises on haruldlane kombinatsioon, - see naine on ilus ja samalajal ka tark.
t
tavainim./ 7. detsember 2013 14:52
kes midagigi saaks muuta, on see, kes piruka juurde pääseb, aga siis hakkab kohe omal taskuid täitma, tavainimene lakkugu ikka ainult panni.
a
ahahh/ 7. detsember 2013 14:36
aga tahaks ainult teada, kes on siis EBATAVALINE inimene?

e
ella/ 7. detsember 2013 14:09
peaks tähendama haldjat vms.
v
valetad,mees !/ 7. detsember 2013 13:57
lihtinimene või peni või muki - see ei muuda kedagi ega midagi. Kui see iitsatab või soovib,siis jagab ta Tiit Madissoni saatust ning istub.
k
kui tavainimene seda suudaks/ 7. detsember 2013 13:54
siis au talle, muidu on see avaldus ainult ühe tavajutu tasemel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee