Eesti uudised

Rein Kilk: kui leiate Viisitamme taguotsalt pandlajälje, olen süüdi! (27)

Juhan Haravee, 7. detsember 2013 08:00
Suhted sassis: Ärimees Kilk soovitab ajakirjanikel oma endisele alluvale Mart Viisitammele eesli kõrvu pähe proovida. Foto: PEETER LANGOVITS
Endine Pärnu linnapea Mart Viistamm süüdistab Zelluloosi Kinnisvara omanikku Rein Kilki kehalises väärkohtlemises advokaadibüroos olnud koosolekul: «Kilk tiris mind koosolekul kõrvast ning tekitas muid kehavigastusi!» Kilk väidab, et Viisitamm valetab, ja pealegi olevat ta tolle mehe juba oma firmast vallandanud.

Kilgi Zelluloos Kinnisvaras ametis olnud ja enda sõnul sealt omal soovil lahkunud Viisitamme väitel tekitas Kilk talle vigastusi, ja verevalumid tema kehal olevat ka fikseeritud. Viisitamm kinnitas ERRi uudisteportaalile, et tema politseile juhtumi kohta siiski avaldust teinud pole.

«Eile helistati mulle politseist ja kutsuti seoses selle intsidendiga advokaadibüroos ülekuulamisele ning täna käisingi Põhja prefektuuris juhtumi kohta ütlusi andmas,» rääkis Viisitamm.

Tüli olevat alanud sellest, et Kilk süüdistanud teda ilma igasuguse põhjuseta valedes äriotsustes, kuigi ta olevat kõiges Kilgi enda juhtnööre järginud.

Võib Viisitammele eeslikõrvad kinkida

«Nüüd on Kilk aga oma otsustes meelt muutnud ning asunud mind ründama. Kilk kaotas enesevalitsuse, kui ma tahtsin koosolekult lahkuda, ja hakkas mind tooli tagasi istuma suruma ja tiris kõrvast,» rääkis Viisitamm ERRi uudistele.

«Te olete vist juba pühademeeleolus,» ütleb Kilk Õhtulehele naerdes, kui kuuleb, mille kohta talt kommentaari palutakse.

«Mina ei tea sellest midagi. Ma soovitan teil tegelda uuriva ajakirjandusega: vaadake tema taguotsa pealt järele, kas leiate sealt Levi Straussi teksaste rihmapandla jälje. Neid pükse olen ma viimastel päevadel kandnud. Kui jälje leiate, võib kahtlus minule langeda küll.»

Mis Viisitamme kõrva sikutamisse puutub, siis selle kohta ei tea Kilk midagi tarka öelda. «Putin on Ilfi ja Petrovi tsiteerides pakkunud kellelegi eesli kõrvu,» lausub Kilk muheldes.

«Vaat need on mul täiesti olemas ja võite neid soovi korral Viistammele pähe proovida.»

Lõpuks on Kilk siiski sunnitud tunnistama, et koosolekul advokaadibüroos ta kolmapäeval ikkagi käis, ja kohal olnud ka Viisitamm, kuid see kohtumine möödunud rahulikult paberite kallal nohistades.

«Ainus asi, mis selles uudises tõele vastab, on see, et Viisitamm minu firmades ei tööta,» lõpetab Kilk usutluse.

Delfiga kõneldes viitas Kilk ka Viisitamme kombele hakata pärast kusagilt lahkumist endise tööandja pihta pori loopida. «Siis hakkavad talle igasugused asjad meenuma, nagu meenus, kuidas ta sularahapakke luges öösel,» osutas Kilk siinkohal Keskerakonna musta raha skandaalile.

Viisitamm omakorda meenutas, kuidas Kilk olla varemgi vägivalda tarvitanud – tagunud oma kunagist tegevjuhti Eero Mikenbergi.

«Ma isegi ei mäleta sellist inimest,» kähvas Kilk vastu.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Andres Sang ütles eile ERRi uudisteportaalile, et politsei ei ole kõnealuses asjas veel menetlusotsust langetanud.

Karistusseadustik näeb kehalise väärkohtlemise eest ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Kilgi ja Viisitamme varasemad kokkupuuted

2010. aasta kevadel asus Mart Viistamm projektijuhina tööle Silveralteks Grupis, mis tegeles kinnisvara arendusega Rein Kilgile kuuluval Tallinna Tselluloosi kvartali maal. Kvartalist pidi Kilgi sõnul saama pealinna visiitkaart. 2012. aasta sügisel pakkus endine linnapea Viisitamm oma vahendusabi ka pankrotivaidluse osapooltele, kelleks Pärnu maakohtus olid Pärnu Laevatehas ja Kilgile kuulunud valdusettevõte Transcom.

«Teen seda vabatahtlikkuse korras ja vabal ajal, sest tunnen osapooli,» ütles aasta eest Kilgi firma Zelluloos Kinnisvara palgal olnud ja omanikuga veel hästi läbi saanud Viisitamm.

Samal teemal

27.04.2014
Kohus Viisitamme ja Kilgi kohtuasjast: kõrvalestast pigistamine ja õlavarrest hoidmine reeglina valu ei tekita

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee