Toitumise ja toidu valmistamise koolitused

"NÄMM-NÄMM!": marineeri muskaatkõrvitsat, see pole nii hapu! (9)

Õhtuleht.ee, 12. detsember 2013 15:36
Foto: Viljar Voog
Vaata kalendrisse! Detsember on juba poole peal ja sul polegi veel jõuluprae kõrvale marineeritud kõrvitsat valmis? Parandame selle vea nüüd ja kohe, koos restoranide Olde Hansa ja Clazz peakoka Emmanuel Wille ning Õhtulehe toidukooli abiga!

Manu retsepti järgimiseks läheb vaja:
Muskaatkõrvits
Ingver
Vaniljekaun
Tšillikaun
Nelk
Terapipar
Äädikas
Suhkur

Samal teemal

Pane potti poolteist liitrit vett. Koori lusikaga(!) natukene ingverit ja haki see viiludeks. Lõika pooleks vaniljekaun, (mille võid asendada ka vanillisuhkruga,) tšilli ning pane koos terve kaneelipulga ning pipra ja nelgiga keema. Kõige lõpus pane sisse ka veel 150 grammi suhkrut ning lase veerand tundi pliidil soojeneda.

Sellise koguse marinaadi (Supilusikatäis äädikat läheb sisse kõige lõpus.) kohta võiks valmis lõigata veerandi kõrvitsat. "Ta on natukene teise maitsega kui Eesti kõrvits. Ta ei ole nii hapu. Natukene teist moodi," selgitab Manu, miks ta just muskaatkõrvitsa valis.

Pange kõrvitsatükid potti ning keetke, kuni kõrvits on pehme. Siis pange sisse äädikas, laske pliidil tuleta jahtuda ning siis pistke mõneks päevaks külmikusse valmima. "Täna on neljapäev – seda saame nautida teisipäeval või kolmapäeval," ütleb Manu. Nii lihtne see ongi!

Järgmine nädal läheme juba jõululaua pearoogade kallale: teisipäeval teeme valmis mulgikapsad ning neljapäeval seaprae. Ja siis juba magustoidud!

Samal teemal

20.02.2014
"NÄMM-NÄMM": proovi kartuli või riisi asemel kuskussi!
13.02.2014
"NÄMM-NÄMM": kuidas kõlab üks liharaguu õllega?
07.02.2014
"NÄMM-NÄMM“: valmista nädalavahetusel üks lihtne kaerapuder
27.01.2014
"NÄMM-NÄMM": toidukoolis valmib merikoger salsakastmega