Maailm

60-aastaste hollandlaste avastus: me läksime sünnitusmajas vahetusse (7)

Toimetas Kristin Aasma, 5. detsember 2013 11:51
Martino KerremansFoto: Kuvatõmmis / YouTube
Kaks hollandi meest, kes olid läinud sünnitusmajas vahetusse, said sellest 60 aastat hiljem teada ning kohtusid nüüd.

Martino Kerremans ja Jan Koevoets tulid ilmale 1953. aastal Bredas Ignatiuse haiglas ühepäevase vahega. Poisid läkisid vahetusse ning toodi vale ema juurde, edastas BBC.
Saatuslik viga tuli ilmsiks, kui härra Kerremans, kelle ema oli ikka naljatanud, et ta tõi haiglast koju vale beebi, otsustas pärast ema surma teha DNA-testi.

Samal teemal

Selgus, et tema DNA oli ta kahe õe omast erinev. Seejärel alustas mees kohaliku ajalehe Omroep Brabant kaudu bioloogiliste vanemate otsinguid. Näinud ajalehes Kerremansi pilti, märkas Antoon Koevoets saranasust Kerremansi ja oma venna Jani vahel. Ta ärgitas venda DNA-testi tegema.

„Ma vaevalt suudan seda kõike uskuda," on Martino Kerremans sügavalt vapustatud. „Esmalt satud sa jahmatavale avastusele, et kõik need aastad ei olegi vanemad olnud su tegelikud vanemad ning siis leiad sa veel üles ka oma bioloogilise pere. Uskumatu!"

Jan Koevoets aga tänas jumalat, et ei pidanud Annekese – naisega, keda ta alati oli emaks pidanud – seda uudist jagama, sest naine oli hiljuti surnud. „Kindel, et see on midagi sellist, mida ta poleks tahtnud kogeda. Pole midagi hullemat, kui saad teada, et su laps on antud kellelegi teisele," ütles Koevoets. Mees tunnistas, et seda tõdemust on ka tal endal raske vastu võtta. „Pigem oleksin ma tahtnud, et Martino poleks hakanud oma tõelisi vanemaid otsima," ütles Koevoets.

Martino Kerremans rääkis, et sarnasuse puudumist tema ja teiste pereliikmete vahel oli alati märgatud ning see oli olnud nii märkuste kui ka naljade allikaks. „Viskasin alati nalja, et ilmselt olen ma piimamehe poeg," rääkis Kerremans. „Sooviksin, et see olekski nali. Ometi on mul teine bioloogiline perekond. Aga mu vana pere on tõeline pere," kinnitas Kerremans.

Haigla, mis nüüd tegutseb teise nime all, on 60 aasta taguse saatusliku eksituse pärast andestust palunud. „Me ei saa kahjuks 1953. aasta veebruari alguses sünnitusosakonnas juhtunut olematuks teha ning see on ja jääb väga kurvaks looks," öeldi haiglast.

Samal teemal

18.07.2011
Austraalia haigla vahetas kogemata vastsündinud ära
30.10.2008
Poeg leidis ema asemel kirstust võõra naise
06.08.1998
Sünnitusmajast koju vale lapsega