Aivar Rehemaa ütles, et põdemiseks pole vähimatki põhjust. Aega veel on. (STANISLAV MOSHKOV)

Kui veel kuu aega tagasi kirjutasin tõsimeeli, et 7. veebruaril algavale Sotši olümpiale tasub minna mõõduka optimismiga, siis 65 päeva enne talve tippsündmust tuleb rahvuslikust romantismist loobuda.

Nüüd jääb alles võimalus oodata abikätt idanaabrite kolmelt naiselt ehk Veeralt, Nadeždalt ja Ljubovilt. Kui üritada viimast mõttekäiku tõlkida, siis kuuluvad meie abiväkke usk, lootus ning armastus. 

Mis vahepeal juhtunud on?

Iseenesest mitte midagi hullu, lihtsalt algasid talialade MK-sarjad, mis aitasid sinisilmsel spordihuvilisel vabalangemiskiirusega pilvepiirilt maa peale prantsatada. Tuleb tunnistada, et kõrgelt kukkumine lõi hingetuks, kuid teadvusele tulles hakkas mõtlemisvõime pisut paremini tööle.

Reedest pühapäevani Kuusamos toimunud MK-etapil tabas Eesti sportlasi üks tagasilöök teise järel. Sissejuhatuseks takerdusid kahevõistlejad Kail ja Han Hendrik Piho kvalifikatsiooni kadalipus, sooritades kesise hüppe.

Esimene helge hetk oli kahevõistluses laupäeval, kui Karl–August Tiirmaa, kes juunis kipsis jalaga ringi tatsas, pääses kuuendana suusarajale. Paraku langes ta juba avakilomeetriga kaheksa kohta tahapoole ja finišisse saabus 36ndana. Tiimivõistluses rõõmustas korraliku hüppega Kristjan Ilves, kuid temagi kirstunael on suusatamine.

Kuusamos pani eestlaste tordile kirsi suusasprinter Peeter Kümmel, kes saavutas 14. koha, eriti muljetavaldav oli tema kvalifikatsioonisõit, mis lõppes päeva kuuenda ajaga. Kümmel on üks väheseid, kellel leidub võimeid olümpial esikümnesse pürgida.

Distantsimeestest oli Eesti edukaim klassik Algo Kärp, kes lõpetas 10 km sõidu 44. kohaga. Mullu MMil seitsmendaks tulnud Aivar Rehemaa piirdus 64. kohaga. Eesti naistest häid teateid pole.

Kui arvestada, et meie parim suusahüppaja Kaarel Nurmsalu ravib seljavigastust ja sprinter Anti Saarepuu pole kaks kuud tohtinud maksimaalse koormusega harjutada, hakkab nukker galerii enam-vähem kokku saama.

Tuleb lisada, et laskesuusatajate MK-etapil Östersundis sai Kadri Lehtla kirja senise karjääri parima tulemuse, 15. koha. Ta näitas hiilgavat kindlust tulejoonel, läbides tiirud puhaste paberitega, ent sõidukiiruses kaotas edukamatele ligi nelja minutiga.

Pärast pehmelt öeldes nigelat talihooaja algust oli leheneegril põhjust külastada Kuusamo joovastavate jookide poodi, kus kogesin veel üht kergemat sorti šokki – ainus 40kraadine viin oli seal Saaremaa vodka, mis maksis 13.98! Jutt käib ikka poolest liitrist.

Võta või jäta? Kui võtad, on rahakott hoobilt oluliselt kergem ja hommikul on juba kaks probleemi korraga: Eesti talispordi murettekitav seis ei ole põrmugi paremaks muutunud ning tagatipuks kimbutab räige peavalu.

Eesti sportlaste kiituseks tahan öelda seda, et oodatust kehvema MK-sarja avastardi kiuste suutsid nad optimistlikult tulevikku kiigata.

Nii vennad Pihod kui ka Rehemaa ütlesid nagu ühest suust, et põdemiseks pole vähimatki põhjust. Ettevalmistuse käigus on korralikult tööd tehtud ja hea tulemus peab tulema. Ma siiralt loodan, et neil on õigus!

Jaga artiklit

2 kommentaari

E
edmund  /   20:09, 2. dets 2013
Sama tundub mullegi, kiirelt silmadega üle imelise loomingu libistades, jäi silma vähemalt üks faktiviga, Lehtla sõiduaja kaotus polnud mitte ligi 4 minutit vaid 5.20. Ehk siis veelgi hullem seis, aga õnneks saab seda parandada, erinevalt Eesti spordiajakirjanike oskustest, mis aasta-aastalt aina viletsamaks muutuvad.
S
suller  /   15:33, 2. dets 2013
Devil, tundub et Sa ostsid ikka ära selle ainsa saadavaloleva...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis