Eesti uudised

"Läksime tagasi merele" - torm hoiab reisijaid öö läbi Viking Line'i laeval lõksus (19)

Merili Luuk, 2. detsember 2013 00:40
Viking XPRSFoto: TEET MALSROOS
Pühapäeva hilisõhtul kell 22.30 Helsingist Tallinnasse saabuma pidanud Viking XPRS reisilaev sadamasse ei jõudnud, sest tugev tormituul ei lubanud sellel randuda.

Pirital nähti laeva niisama ulpimas 22.40 paiku, kuid kaldalolnud arvasid, et tegu on lihtsalt hetkelise seisakuga. Tegelikult ei lase tugev tuul aga laeva raputamata seda turvaliselt sadamasse ning nii otsustatigi Tallinna lähistele triivima jääda.

Samal teemal

"Ootasime laevalt väljasaamist, kuid selle asemel läksime tagasi merele," kirjeldas Õhtulehele olukorda üks laeval olev reisija. "Kui maabumiseplaanist oli loobutud, hakati kõlaritest infot jagama, öeldi, et peame ootama," sõnas ta, lisades, et inimesed käitusid rahulikult. 

Nii peavad reisijad aega surnuks lööma kella kuueni hommikul, mil tormituuled peaksid kõigi eelduste kohaselt vaibuma. Ebamugavust tekitab see, et kõik kajutid on väljamüüdud.

"Rahvas magab, kus saab. Patje, tekke ja linu on kuhjaga. Mõni magab, osa laulab, tantsib. Ollakse üpris rahulikud," kinnitas ta ning lisas, et konverentsisaalis jagatakse inimestele võileibu, puuvilju ja soojemaid jooke. "Eriti ei kõiguta, vaikselt õõtsub," ütles ta, et tormi pole aga üldse tunda.

Ilmateenistuse teatel võivad tuulepuhangud Läänemerel küündida kuni 33 m/s.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee