Eesti uudised

Rein Lang uurib Kaarel Tarandi konkursita töölevõtmist (29)

Siim Randla, 2. detsember 2013 07:00
Rein LangFoto: TEET MALSROOS
Kultuuriminister Rein Lang palub Eesti Rahva Muuseumi direktorilt Tõnis Lukaselt selgitust, miks ta võttis avalike ja välissuhete juhi Kaarel Tarandi tööle ilma avaliku konkursita.

Eesti Rahva Muuseumi põhimääruse järgi kuulutab muuseumi direktor vajaduse korral töökoha täitmiseks välja konkursi, teatab kultuuriminister Rein Lang, kes juhib ka tähelepanu, et muuseumi veebilehel on see ametikoht nüüd paigutatud kantselei alla, samas kui ERMi põhimääruse järgi on vastav valdkond nimetatud näituste ja muuseumiõppe osakonna ühe põhiülesandena. Selgitusi ootab minister hiljemalt tänaseks.

ERMi direktor Tõnis Lukas on Postimehele öelnud, et tegemist pole ametikohaga, mille täitmiseks peaks konkursi tegema. «Eesti Rahva Muuseumi palgafondi seis ei lubanud seda ametikohta kohe täita. Meil tuli teha pingutusi: hoidagi mõned töökohad kauem tühjad ja ma ka koondasin paar inimest käesoleva aasta jooksul, et saaks palgafondiga seisu, milles saaks rahulikult aasta lõpetada,» rääkis Lukas.

Kultuurilehe Sirp endise peatoimetaja Kaarel Tarandi ametipalgaks on ERMi tippspetsialisti palk. «Muud hüved – telefon, auto – pole sellele ametile ette nähtud,» on selgitanud ERMi kommunikatsioonispetsialist Reimo Rehkli. Viidates töölepinguseadusele, ei avalikustanud ta ametipalga suurust, vaid ütles, et need küsimused tuleks esitada Tarandile.

«Seni mu kolleegide poolt edastatule ei ole mul formaalsuste osas midagi lisada,» on öelnud Tarand, kes küll oli nõus pikalt rääkima töö sisust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee