Eesti uudised

Briti kaitseminister tuleb Eestisse (2)

Toimetas Kaspar Käänik, 1. detsember 2013, 12:23
Philip HammondFoto: Reuters/Scanpix
Esmaspäeval tuleb Eestisse lühivisiidile Ühendkuningriigi kaitseminister Philip Hammond, kes kohtub Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja kaitseminister Urmas Reinsaluga.

Hammond külastab Eestit Reinsalu kutsel, et sõlmida kahe riigi vahel uus kahepoolse kaitsekoostöö lepe, teatab kaitseministeerium.

Oma kohtumisel plaanivad Reinsalu ja Hammond arutada Eesti ja Suurbritannia kahepoolse kaitsealase koostöö tulevikku, arenguid NATOs, rahvusvaheliste julgeolekutagamisjõudude missiooni Afganistanis, regionaalset julgeolekut ja julgeolekuolukorda Süürias.

Hammond saabub Eestisse esmaspäeva õhtul. Visiidi kavas on kohtumised Vabariigi Presidendi ja kaitseministriga ning külastus NATO Küberkaitsekoostöö keskusesse, millega Suurbritannia lähiajal liitub.

Visiit jätkub järgmisel päeval kaitseministrite ühise laevasõiduga Helsingisse, kus toimub Põhjala Grupi kaitseministrite kohtumine.

Kaitseminister Philip Hammond asus ametisse 2011. aastal, olles varem töötanud veidi enam kui aasta transpordiministrina.

Samal teemal

23. veebruar 2015, 18:03
FOTOUUDIS: Terras kohtus Tallinnas Hammondiga
15. mai 2013, 07:00
Küsimus Euroopa Liitu kuulumisest lõhestab Briti peaministri parteid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee