Krimi

Politsei manitseb: heitlik ilm nõuab hoolikat ja rahulikku liiklemist! (2)

Toimetas Kristin Aasma, 30. november 2013 19:48
Politsei manitseb: heitlik ilm nõuab hoolikat ja rahulikku liiklemist.Foto: Mati Hiis
Täna õhtust alates on lähipäevadeks oodata heitlikku ja tuulist ilma, mistõttu tuleks kõigil autojuhtidel ja jalakäijatel olla liikluses eriti tähelepanelik. Üle tasuks vaadata oma sõiduki tehnilise seis ja varustus. 1. detsembrist on talverehvid kohustustlikud!

„Muutlikust õhutemperatuurist ning kohatisest lumetuisust tekkinud libedus ja halb nähtavus muudavad teeolud üsnagi keeruliseks. Kindlasti peaksid autojuhid hoidma korralikku pikivahet ning ristmikule või ülekäiguraja juurde jõudes hoo juba varakult maha võtma. Ka tasuks välja otsida lumekaabitsad ja harjad, et enne sõidu alustamist autoklaasid korralikult puhtaks teha. Kõigil, kes veel ei ole jõudnud oma auto suverehvid talverehvide vastu vahetada, tuleks see kiiremas korras ette võtta, sest alates homsest, 1. detsembrist on talverehvide kasutamine kohustuslik," märkis Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Elari Kasemets.

Kasemets soovitas ka kõigil autoomanikel veenduda selles, et rehvide seis vastaks nõuetele ning kaitseks liiklejate ohutust. „Kulunud mustriga rehvid tuleks kindlasti uute ja korralikematega asendada, sest päevi näinud rehvid suurendavad riski sattuda liiklusõnnetusse," selgitas Kasemets tervise ja elu pealt kokkuhoidmise riske.

Täna õhtul alates kella 18 on Tallinnas registreeritud juba tavapärasemast rohkem liiklusõnnetusi, õnneks ei ole keegi neis viga saanud.

Politsei paneb südamele valida ilmale vastav sõidustiil ning mitte liigselt kiirustada.

Samal teemal

15.11.2014
Kui tahad, et sinu auto terveks jääks, ära Tallinnas Haabersti ringile sõida!
01.12.2013
ILM JA TEEOLUD: paiguti esineb libedust, sadu jätkub!
30.11.2013
Läheb tormiks, sajab lörtsi ja vihma
29.11.2013
Pühapäevane torm toob Triigi-Sõru liini reisid laupäevaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee