Eesti uudised

Miks lülitusid alarmipuldid Lasnamäel välja? (25)

Kaarel Tigas, 29. november 2013 07:00
Nädala algul tundis ilmselt nii mõnigi autoomanik Lasnamäel ärevust, kui tema auto uksed enam puldist ei avanenud. Ent sama äkki, kui anomaalia tekkis, see ka lõppes. Milles asi?

Facebookis kirjeldab üks naine, kuidas teisipäeva õhtul enne kella üheksat Lasnamäe Centrumi parklas ühtäkki tema auto uksi avav pult ei töötanud. Esiti toimuvas puldipatareisid süüdistanud naine taipas üsna pea, et viga on milleski muus, sest sarnase probleemiga paistis ümberringi maadlevat veel mitu autoomanikku.

Naine jõudis vahepeal abikaasale helistada, kes toimuvas maanduvat ufot kahtlustas. Möödus umbes viis minutit ja ühtäkki töötasid kõigi autoomanike puldid.

Autoalarme paigaldava Inmar Auto OÜ juht Priit Kampus usub, et häireid põhjustas samadel raadiosagedustel töötav seade.

Kuigi pole välistatud, et näiteks vargad püüdsid mõne auto lukustamist segaja abil takistada, võis tõenäolisemalt segaja olla mõni kaubanduskeskuses raadiosagedustel käske saav automaatsüsteem ? näiteks ventilatsioon või külmutusseade. Kui süsteemi jaoks ette antud tingimused olid täidetud, katkes ka raadio teel käsu edastamine ning alarmipultide töö taastus.

«Samas uued alarmsüsteemid vahetavad automaatselt sagedust, seega kui esimese vajutuse peale auto ei lukustu, siis teisel korral peaks see õnnestuma,» selgitab Kampus.

Sarnaseid juhtumeid on täheldatud mujalgi Eestis, kõige kurioossem neist leidis ehk aset Tartu vangla lähedal, kus veel üsna hiljutigi Ameerika autode puldid ja immobilaiserid otse Ameerika autode varusosade poe kõrval omavahel suheldud ei saanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee