Eesti uudised

«Mis kitse te otsite, mul ei ole enam ühtegi kitse!»

Katrin Helend-Aaviku, 29. november 2013, 07:00

51 KOMMENTAARI

t
Talupidaja/ 30. november 2013, 23:00
Julgen otse ja sirgjooneliselt välja öelda, et kui ajakirjanik ja see kommenteerijate seltskond ei jaga loomapidamisest kui PRIA registrist midagi, siis võiks enda täiendamiseks vähemalt õppida!
PRIA-s loomade registreerimine, kui arvelt kustutamine(müümine, hukkumine,kadumine, omatarbeks tapmine) tuleb edastada kirjalikus vormis või arvutis e-PRIA vahendusel.
Ühelgi PRIA töötajal pole õigust loomadega tehtud toiminguid telefoni teel teostada.
Kui aga PRIA-s on tekkinud seoses andmetega viga, siis tuleb sellele ka vastata eelnevalt mainitud viisil st. kirjalikult või e-PRIAS.
Kui ei osata, siis pole PRIA töötajad kunagi keeldunud õpetamast telefoni teel.
Väga inetu on selline alusetu laim ja isegi ajakirjanik soostus seda avaldama!
h
hüüp/ 29. november 2013, 23:08
Huvitav, kas salaloomapidamise eest on ka karistus ette nähtud. Nii, et võid lambapidamise eest veel kohtulaua ette ja kriminaalide registrisse sattuda. Taudid on muidugi tõsised asjad ja siin ilkuda ei maksa, aga kohalikud loomaarstid on ju veel olemas, ehk nemad suudaksid ilma registritetagi loomakasvatajatega inimlikult käituda.
m
masendav/ 29. november 2013, 22:41
Masendav on, et Õhtuleht pasundab rumalate inimeste saamatusest oma asjade ajamisel. õik on jama, millest nad aru ei saa.
Lõpetasin täna Õhtulehe tellimuse. Hingitsege edasi Margiti ja temasarnastega, kes kõva häälega kuulutavad oma rumalust kõigile
l
lemmikloom/ 29. november 2013, 22:15
Mul ka üks lemmikloom-kitseke. Igal aastal annan aru,mitu tonni (arvestus käib tonnides!!) juurde või maha võtab. Tänu kitsekesele olen ettevõtja. Tundub tõesti,et ametnikke väga palju,kes neid 0,00...kokku liidavad ja lahutavad
j
JOraw/ 29. november 2013, 22:10
see Margiti kits, mäletan, mäletan, miks ei mäleta, oli tark loom. Samas aga äärmiselt jäärapäine. Margit ise teda kirjasõnaga tuttavaks tegi ning hiljem läks loomake ülikooli. Minu teada pole kits veel pinsi pääle läinud, viimati PRIA´t kõlastades juhatas ta sealset registriosakonda. Mika ta aga endist perenaist sedaviisi kiusa? ju neil ikka miski kana kitkuda jäi
e
29. november 2013, 22:01
s
Sama lugu nagu autodega/ 29. november 2013, 21:18
Tuleb sertifitseeritud töökojast lammutustõend viia, muidu jääb vaene loom igavesti kummitama.
s
serks/ 29. november 2013, 21:00
Brüsseli otsene käsk on ju,et eestis loomapidamine ja põllumajandus välja suretada.Seepärast ka instruktsioonid erinevatele ametitele kuidas tulevasi või praegusi põllumehi ja loomakasvatajaid niimoodi kottida,et neil isu ära läheks midagi teha.

n
nii on,/ 29. november 2013, 18:08
eks meie "armastatud" valitsus, ligi + ansip, käsi oma lolle eestlasi siin igatpidid kottida, kust neil ja nende nuumikuil parasiitidel, keda oleks meie rahva arvu silmas pidades hinnalegi liig pidada, muidu endi palku aina ja kõvasti tõsta ? jahtklubisi ülal pidada, muidki rikkureid jne. kõigil tahetakse nüüd autode käibekagagi !!! - ikka kõvasti sisse sõita nende poolt, aga meie elatustase, palgad, 19 euri kuus lapsed, pensid... no ei saa need lollid midagi, euroopa panku vaja ka kinni taguda ju.
meilgi see aasta muud pole, kui kontroll kontrolli otsa, mu vanamees lasua kisendas ühele: "kurat, ma tahaks tööd ka natuke teha !1! " meid kotiti seekord , nagu ikka , valesti mõõtmistega, ja mu vastuhakkamistele, et kevadel mõõdetud ei peaksi sügisel enam samas mõõdus olema, ning maa on ikka maamõõtjate poolt ÕIETI möödetud, mitte mingi suvaliste ... ei midagi, millal väidetavalt umbrohtu liigpalju, siis selle pärast rahad maha, mil mingi veterinaar tahtis mu lambaid värviga grafitilambakarjaks muuta, ma muidugi ei nõustunud, siis taheti mulle mu enda maal ... ei tea mida, aeti lausa minema ! - ? - ja me pidime üksteisele mendid kutsuma lausa, siis õpetavad ajuvabad loomaarstid raamatupidamist veel ka ! - ? mu mees tahtis lausa ühele kotrollile peksa anda, oli mii puhevil, tõesti, kui ajuvaba võib siin mingi ametnikkond olla ? pole kohtusse viitsinud siinses mõtetus lollideriigis selle pärast veel pöörduda, et muudki targemat teha, aga . kui ikka nende raiskade ülbus läheb liiale ? või valitsus ei taha koondamisrahasi maksta, on veel õigest erakonnast kellegi ... ja loodab, et me lollid ise n.ö. "reguleeriks" seda ametnikkonda vähemaks?
m
Mina/ 29. november 2013, 18:06
Siis peab sele kitse ostma et pria bürokraadid rahule jääks
m
maali/ 29. november 2013, 17:51
tänud koduvanale ja huumorile...maei saa kirjutadagi...naer ajab pisara silma...ma tahaks teada ka, kus need kitsed lõpuks on....ai..ai..ai..kõhtjuba valutab...
p
Proff/ 29. november 2013, 17:37
Issand, Sa näed Eesti ametnike lollust, laiskust ja jaburust ning Sa ei mürista?! Inimesele on antud aega vastata Ametnikuhärra kirjale päevapealt! Samas Ametnikuhärrad võivad venitada ja venitada oma kohustuste täitmisega mitmeid aastaid..
h
hmm/ 29. november 2013, 15:06
Mingi IT süsteemi kala äkki?
j
29. november 2013, 14:46
Ja mina mõtlesin, et ainult minuga selline asi juhtus! Tõesti see ajab nüüd juba naerma! Müüsin Talu koos kõigi loomade, maa-, maja- ja tootmishoonetega maha. Teatasin sellest kohe PRIALE, kõik ostu-müügi lepingud loomade kohta said korda aetud. Andsin kahjuks ka oma uue, linnakorteri aadressi. Siis selgus, et üks üle 20 aasta vana nuumpull elas koos minuga PRIA andmete järgi linnakorteris edasi. Pärningud tulid linna aadressil. Loogilise mõtlemise puhul täiesti võimatu olukord aga neil arvuti näitab.
h
huumor/ 29. november 2013, 14:37
Väga lõbus lugemine oli! Ooot, oot, aga kus see kits siis on? Ah?
o
ONIA AMETNIK/ 29. november 2013, 14:30
MINUL on alati õigust üle jääda. Tule,taevas,appi ,loll maamats säutsub ka veel. Õite ülbeks läinud,istuma saadan,türmi saadan,Siberisse kupatan .
Mina tean et kits elab tal esikus kapis .
MINA nägin ise seda unes ja mul on üigus.

a
aadu/ 29. november 2013, 14:17
kits on hea abimees kui omal naisugest majas pole.
k
Kusti/ 29. november 2013, 14:03
Aga kitsede edasisest käe käigust Prial ülevaade puudub!? Mis kasu siis sellest märgistamisest on, kui nad ei suuda jälgida loomade liikumist. Seega taudi korral pole nad suutelised midagi analüüsima. Tahaks vastust ikka kuidas ja kus siis need kitsed on? Ajakirjanik oleks võinud küsida kus siis selliste kõrvamärkidega loomad on ja miks keegi ei uuri kuhu nad saanud on.
m
Mõtlik/ 29. november 2013, 13:47
Ametnikel on loomataud küljes ja see mõjub ajudele! Selleks , et elada peab pitsatiga paber olema!
s
soovitus/ 29. november 2013, 13:33
Sellisel juhul oleks võinud vastamise PRIA kitsenikkujatege lihtsalt lõetada. No ei vasta enam lollikarjale ja kõik!
m
MAI / 29. november 2013, 13:32
Kus on,kus on,okei tunnistan üles-KITS elab minu juures,on elus ja terve,nii et saatke see loomatohter minu juured!Aga kiiremini,sest uuest aastast läheb Soome tööle.
k
Koduvana/ 29. november 2013, 13:25
Töötan ühes Eesti suures loomakasvatusettevõttes ja eranditult alati on kokkupuuted PRIA ametnikega masendavad. Neid on Tartus terve suur majatäis hästi lõhnastatud mehi -naisi valdavalt kõikvõimalikud bakalaurused ja magistrid elik õpetatud lollpäid, kes peavad ennast vaieldamatult Eesti põllumajanduse ja maaelu alustalaks.
Isandad Kallas ja Bleive võiks oma jüngritele elementaarset viisakust , eelkõige aga inimlikkust õpetada , samuti ei teeks paha omada natuke kainet talupoja mõistust. Näide elust enesest - saabus see õpetatud lollpea inspekteerima suurfarmi ca 1000 lehmaga . Tal oli vaja teada, kas kõik nimistus olevad lehmad ka olemas on - juhmi järjekindlusega üritas ta vabapidamislauda loomi üle lugeda, kuigi talle sai tehtud ettepanek , et lüpsvad lehmad koos hetketoodanguga fikseerib arvuti ja ta võib need loomad arvutist leida. Kinniste ja poegivate loomade loendus ju hulga lihtsam. Neid arve kokkuliites saaks siis koguarvu kätte.....
r
raivo/ 29. november 2013, 13:02
lolluse jõud on piiritu,eriti kui sellega kaasneb mingi võimuandja ametiredel.hullem,kui vene ajal.
1
14 aastat tagasi loomapidamise lõpetanu/ 29. november 2013, 12:42
Ole rahulik,olematu kitse omanik.Mina keppisin PRIAga sedasi oma lehmadega.Neile ajukääbikutele ei mõju seal küll miski.Mul loomaarst saatis paberid,et müüdud,ma ise neli aastat järjest.Siis peeti paar aastakest vahet ja tuli jälle päring.Seal on inimesed.kes saavad palka,aga mitte ei tee tööd.Selline möll võttis loomapidamise isu täiega ära.

l
linnakodanik/ 29. november 2013, 12:14
Mul polnud küll kitsed mureks, aga ametnikud pitsitasid mind pikka aega korduvalt sooviga lastetoetus ära võtta, kahtlusega, et ma ise ela.ks nagu soomes.Tegelikult elasin, töötasin, maksin maksud eestis, lapsed käisid eestis koolis, see peaks väga lihtsalt kontrollitav olema. Ahistamine lõppes peale seda, kui järjekordse telefonikõne ajal kaotasin närvid ja viisakuse ja lubasin politseisse avalduse teha. Segadust tekitas ilmselt asjaolu, et olen abielus soome kodanikuga.
l
lible/ 29. november 2013, 12:08
selle bürokraatiamasina tegemistest ja tegematajätmistest võiks pikalt pajatada aga ei viitsi.Nad ei saaks ka siis hakkama,kui iga kitse kohta oleks neil üks tibi arvestust pidamas.
l
linnanaine/ 29. november 2013, 11:50
MEIE naabrinaise lugu: saab ( nüüd juba saanud) 80a. Lõpetas siis lehmapidamise. Teatas kuhu vaja.. mida siis vastati- tooge arsti tõend, et ei saa lehma pidada.. las lehma uus omanik võtab toetuse üle.. sõnu pole, kui seda lugeda..aga noh, see on vaid meil võimalik. ma ei teagi kuidas lugu lahenes..aga loomi tal enam pole..
p
paltika/ 29. november 2013, 11:33
tuttav teema,,minu emale tuleb ka igal aastal see akt,,küll lammaste ja muude elukate kohta,,,,,kuna lambaid ei ole minu ema ka pidanud 5-6 aastat siis nyyd otsustas lõpuks lambad ka võtta,,,on vähemalt mida paberitesse panna,,,:)
j
jaaaaaaaa/ 29. november 2013, 11:11
IGAS TEISES RIIGIS ON AMETNIKUD KODANIKE TEENINDAMISEKS TÖÖLE VÕETUD ,AGA EESTIS ON VASTUPIDI - KUI ON INIMESI KEDA LOLLITADA VÕTAME VEEL AMETNIKE JUURDE-RIIGI KÖIS LAS LOHISEB JA NAGU TAVALISELT EI VASTUTA KEEGI SELLISTE LOLLUSTE EEST MEIE RIIGIS TÄHTIS ,ET STATISTIKA NÄITAKS ,ET KÕIK ON OK.
e
enrik/ 29. november 2013, 11:10
Jättes kõrvale tõiga, et ametnik on ametnik on ametnik, peab kõnealuses loos olema ka inimlik viga. 'Patustanud' kitsepidaja proovis vist esimese reaktsioonina ajada asjad korda telefonitsi? Kahjuks on telefonikõne (kui see ei tule just peakorterist, Kremlist või Brüsselist) kõige lahjem mõjutusvahend. Toru võis võtta suvaline PRIA ametnik, kes 'lubas asja vaadata'. Tegelikult läks hoopis lõunale ning unustas parandusmärke eest vastutavale kolleegile probleemist teatamata. Või tegeles ametnik parasjagu muu olulisega, lükates nimekirja korrigeerimise 'homsele' (mille muidugi unustas).
Ma ise tavatsen ametnikega suhtlemiseks pugem füüsiliselt kohale minna. Silm silma vastu seistes on tal raskem probleemi (sind) ignoreerida. Aga imerohtu muidugi pole. Väga vilunud bürokraat võib ignoreerida kõike. Sõltub, kuidas ta harjunud on.
Antud kitseloos tulnuks (tagantjärgi targana) juba algusest peale fikseerida konkreetse protesti vastuvõtnud PRIA kõneisiku nimi. Miskipärast oletan, et see vaheldus pidevalt. Ühele-samale ametnikule pidanuks kitse igakevadine mahakriipsutamise vajadus lõpuks ju pähe kuluma.
b
bürokraatiahunt/ 29. november 2013, 10:34
Hundiaasta on tõestanud, et huntide arvukust ei ole seirajad suutelised kokku arvestama.
Teen PRIA-le ettepaneku: hundid PRIA-s arvele!
e
ehhh/ 29. november 2013, 10:27
meie peres oli sama jant pulliga ,mis müüdi paberitega maha ja nagu oleks pidand nimistust maha kandma ,käis ka mitu aastat jama ,et arvel veel ,nii et ei imesta seda ametnike lohakust

a
AMETNIK/ 29. november 2013, 10:12
ja kitsepidaja kiunud ka veel minuga ? MINUGA ? Võtku see kits kust krt/kartul välja ,teen trahvi.
a
ads/ 29. november 2013, 09:46
Ennemgi PRIA-a ametnikega probleeme olnud. Inimesed pidevalt hädas, eriti kui kuuled kuidas inimeste jutu järgi PRIA ametnikud omavolitsevad. Oleks need jutud ühest kohast tulnud aga ikka päris erinevatest eesti otsadest ühe sama mustriga, samas ametnikud ütlevad, et nemad ei tea midagi?
l
lea/ 29. november 2013, 09:46
mu sõbranna ema ,kes on raske puudega juba pea 10 aastat,pidas enne ka lehma,pria otsis seda lehma aastaid taga,kiusates vanainimest.aga sõbrannal kombeks kõik kirjavahetus alles hoida,kuna ta ajab oma ema asju,siis oli see dokumentidega tõestatud,et asi lõpetatud,muidugi ega pria sellest aru saanud,ikka ajas oma jura,lõppes siis kui mul endal oli au see mutt sõna otseses mõttes seal läbi sõimata ja kooli tagasi saata,ehk õpib ikka lugemise ära,peale seda on senini vaikus olnud ja juba mitu aastat...
m
Mütsita mees/ 29. november 2013, 09:44
Need on ju mehed, kes jõllitasid kitsesid:)
1
1956/ 29. november 2013, 09:08
PRIA pole ainuke organisatsioon Eestis ,kes sarnaseid asju oskab korraldada. Statistikaametis töötavad ka kõvad spetsialistid. Mul oma kogemuste põhjal samaväärne näide varnast võtta. 6 aastat pärast majapidamise lõpetamist ja ka maade mahamüümist küsiti veel andmeid loomade ja lindude ning ka põllumaa kohta nagu oleksid nad mul veel alles.
j
Jürka/ 29. november 2013, 08:54
Kui kitsede registri pidamine käib üle jõu, siis võiks PRIA selle tsirkuse lõpetada - jätaks endast parema mulje.
s
suurik/ 29. november 2013, 08:54
Nii palju E-riiki et lausa üle ääre ajab.
k
Kahtlustan/ 29. november 2013, 08:45
et need kitsenaljad on mingid ülbikjürgeni alaminstruktsioonide tulemus-peatselt lahkuv RAHANDUSE MINISTER ON NIII VÕIMEKAS MEES.
AMETNIKELE LOODUD RIIGIS ON KÕIK VÕIMALIK...

p
Pria Pürokrat/ 29. november 2013, 08:33
Eurokitsed elavadki 100 aastaseks
a
ametnike/ 29. november 2013, 08:14
juhmus meenutab stseeni filmist mimino, kus lambakarjus enne helikopteri peale minekut luges oma karja üle ja sai 10. maha tulles oli aga üks vähem. Kui ta siis miminolt, kopteri piloodilt küsis, et peale läks kümme, aga maha tuli üheksa, uuris piloot, kas karjus ennsat luges. Ei, ei lugenud, no näed, ütles mimino, sina oledki kümnes.
k
Kui/ 29. november 2013, 08:04
selline jant ühe kitse ümber käib aastaid siison neid "ametnikke" t6esti nii palju, et peavad endale tööd otsima. Edasi tuleks tööle v6tta inimesed mitte robotid, kellel oleks ka pisut loogilist m6tlemist.
e
endine loomapidaja/ 29. november 2013, 07:59
ise oled süüdi,kes käskis kitsed hankida.mina käin nüüd kalal ja panen päevade kaupa tina,enam ei h-ia ükski ametnik,kui veel loomad olid,jõlkusid pideval
n
No/ 29. november 2013, 07:57
On ju üsna loogiline, et kui kuskil märget ei ole (melitsi kirjavahetusest siis nt), siis loomapidaja seda kirja saatnud ei ole, sest kõik kirjad, ka meiliga saadetud,võetakse ametkondades arvele saabumise kuupäevaga. Mis siin keerulist on? Ja mis see loeb, et ta toetusi ei saanud? Kui andmed on olemas, siis iseenesest nad kusagile ei kao ju. Ning kui ta seda kitse eelnevalt maha kandnud ei ole, siis on ju kits karjas. Taevas teile vaevalt appi tuleb.
(Ja ennetavalt - ei, ma ei ole ametnik)
y
yks eit/ 29. november 2013, 07:45
No kirjavahetus meilitsigi peaks kusagile märgi jätma?Ja kõne all on yks KITS!!!toetusi pere ka ei saanud...tule taevas appi!
p
peab/ 29. november 2013, 07:24
no ta ju teavitaski ju....arumaeisaa mida see ametnik korrutab,robot on tööl või?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee