Loomad

Loomakaitsjad on mures loomade olukorra pärast Tallinna Hoiupaigas, viimane end rikkumistes süüdi ei tunnista (36)

LISA KOMMENTAAR

Christa 11. jaanuar 2014 21:25
Vastav eelmainitud persoon läheb nüüd ju kõigi teda laimanud isikute ja organisatsioonide vastu kohtusse. .....
Kummaline, et nii palju on inimestel ebameeldivaid kogemusi, konkreetseid näiteid ja tapetud kasside arvgi räägib iseenda eest seal loomade Hoiupaigas!
Tuleb aeg, kus kass ja miks mitte koergi muutuvad haruldaseks, sest kõik on ahju visatud, ära tapetud, kastreeritud ja steriliseeritud!
Imestama paneb aga see, et EV-s saab ikka ja alati tegutseda see, kes trambib abivajajate, nõrgemate, väetimate seljas ja kõik on seadusega kooskõlas ning need, kellele haiget ja liiga tehakse, on ise süüdi, sest nad on väetid, nõrgemad ja haiged!??
Kas see on eetiline käitumine???
Eesti on kõige loomavaenulikum riik Eestis ja sellele aitavad kaasa, ei keegi teine, kui ikka inimesed ise!
daisy 28. november 2013 12:36
ka minu kiisu oleks surnud kui see varjupaiga töötajast oleks olenenud ! nimelt läks meie Hudini ühel pärastlõunal oma aeda ja sealt ilmselt tänavale igal juhul peale kahte päeva otsimist jõudsime me varjupaikka ,kus meile ei tahetud algul kasse ültse näidata . sisuliselt jõuga ja politseiga ähvardades õnnestus meil lõpuks leida oma kassike kes oli tunnistatud täiesti metsikuks EHKI TAL OLI NII KIIP KUI AADRESS KAELARIHMA SISE KÜLJEL KOOS TEL.NUMBRIGA kui küsisin et miks meiega ühendust ei võetud siis sain vastuseks et NEMAD POLEVAT KOHUSTATUD SEDA TEGEMA??? TALLINNA KODUTUTE LOOMADE KÕRGEKVALITEETNE TEENUS...... LUBAGE NAERDA KINNI TULEKS PANNA SEE TAPAMAJA
tm 28. november 2013 11:41
häbi,häbi, tallinna hoiupaik-tapamaja ja lara mutt selle eesotsas! hämmastav, kui palju kommentaare olete lasknud ära koristada. ka minu eilne kommentaar. mul on väga hea meel, et selle vene muti tegevused nüüd teemaks võeti. asi on liikuma läinud ja see ülimalt ebameeldiv vene mutt lara kangutatakse sealt eesotsast minema. asemele tuleb südametunnistusega inimene.
Hmm.. 28. november 2013 00:13
arusaamatuks jäi,miks kasside pildid kodulehel,kui soovijatele öeldakse,et kohe surevad.Pettus puha.
Töötajad 27. november 2013 21:56
Läksin kuskil augustikuus omale kassi otsima. Ees ootas mind külm suhtumine "kas ikka lähen kassi võtma või niisama vaatama". Mäletan, et seal oli 40dates proua kes oli vastik lausa, ebamugavust tekitas kui vaatasin ringi. Oma ülekilodega lösutas diivanil ees ruumis ja kuulsin kuidas ta teisele töötajale rääkis kui ükskõik tal kõigest on ja talle ei lähe enam miski seal korda. Ta ei hoidnud seda öeldes ennast tagasi, ei huvitanud ka see, et mina tema kõrval seisin.
kahe otsaga asi 27. november 2013 20:51
See on ju AMMU TEADA! ,ET SAHKERDAVAD, aga kui tähelepanu ei pöörata,siis keegi ei hooligi. Alles praegu te siin kõik imestate aga tegelikult on see aastaid toimunud. Samas saan aru ka juhatajast...kui ikka päevast päeva aastast aastasse näed neid hooletusse visatuid kasse ja koeri, siis süda läheb paratamatult kalgiks ja silm ak ei pilgu.Tuleb teha karme otsuseid, sest varjupaik ei ole kummist ja reaalseid tahtjaid on vähe.Ofkoors sa tahaksid rohkem raha sellise töö eest, kui pead paratamatult loomi magama panema. Ega see temale ka kerge ole. SAMAS võiks ikkagi olla inimene ja normaalselt MTÜ-dega suhelda ning koostööd teha. Siin on ikkagi tähtsad loomad, mitte inimesed. MTÜ-d on toredad aga sel peab ka silma peal hoidma,sest ega nemadki õhust ja armastusest ela ja kui tekib palju kasse juurde,siis on neil ka õigust raha juurde küsida linnalt vms. Lõppkokkuvõttes vastutab inimene kõige selle jama eest. Kõik need jobud loomaomanikud, kes oma looma kergekäeliselt hülgasid ja passiivsed kõrvalseisjad, kes oma nina otsast kaugemale ei tunne ega näe.
heh 27. november 2013 20:48
Kui karmaseadus on olemas ja õiglane, siis saab see Kozõreva oma abituspäevad veetma kolmanda sordi hooldekodus samasugustes tingimustes kui praegu tema kassid.
Reina 27. november 2013 20:39
enam ei anneta sellele asutusele kopikatki, lõpetasin otsekorralduse ära

to lehelugeja 27. november 2013 18:50
kahjuks ei jõua kõiki võtta. sest sina rumal ja südametu lehelugeja viskad neid tänavale rohkem kui loomakaitsjad suudavad aidata
kass ei ole meil metsloom kui veel ei tea
hm 27. november 2013 17:26
Issand milline kisa kasside pärast, lapsed nälgivad, pered saavad ots-otsaga vaevu kokku, invaliidi hooldaja saab kuus 25.60 eurot töötasu (lisatöö tegemine KEELATUD!), lapsetoetus on mõnitamine - selle pärast peaks kisama!
pp 27. november 2013 16:25
Teate, et nende hulkuvate kasside ja koerte või ükskõik mis looma taga on INIMENE ISE. ISE ME OLEME VIINUD SELLE AJA NII KAUGELE. Inimene on süüdi, et loomad jäävad tänava peale. Lihtsam on ju öelda, et paneme magama. Oma tehtud sitt on ju vaja maha matta. Aga hoiupaigast ka nii palju, et see on jama mida te teete.
mäletan 27. november 2013 15:33
et kusagil 3-4 aastat tagasi oli Äripäevas artikkel koos pildiga kus süüdistati sedasama Larissat MTÜ Pets toetusrahade mittesihipärases kasutamises, sahkerdamine veres
minule on küll jäänud mulje, et tegemist on tegelikult lkassivihkaja inimesega - paar aastat tagasi leidsin koha ühele kodutule siiami kassile Koorti tänavalt aga mõned tunnid enne jõudis kohale Hoiupaik, kassist teataja inimene nägi kui kassi puuri pandi, püüdja olevat öelmud, et küll ta Hoiupaigast kätte antakse, loom ise oli täiesti terve ilma igasuguste vigastusteta aga veel samal õhtul pandi ta magama, valetati et olevat ravimatult vigastatud olnud
ainsad kohad kus kassidest tõeliselt hoolitakse on need vabatahtlikud hoiukodud
aiman ka põhjust miks neile kasse ei anta - ei saa selle eest nii palju raha kui vaja( summa on muideks varieeruv)
Kass 27. november 2013 15:26
Ka minul oli selle jubeda kohaga kokkupuude...tõin sealt koju SURMA...minu lemmik viidi kodu lähedalt "heategijate"poolt sinna,kui kätte sain,pidin päris kopsaka summa maksma ja kaasa sain
surmahaiguse nii et kaotasin ka teise lemmiku...ja suhtumine...Tule taevas appi,see n.n. direktriss
ei tohiks loomade lähedalgi olla...töötajad pole milleski süüdi,nemad teevad palgatööd ja enamus on tõelised loomaentusiastid kes ilmselt töötavad missioonitundest.
Kliinikust kus oma loomadega med.järelvalvet saan oli arvamus sama...seal on tõesti keegi kes tuleks magama panna...ja see ei ole mitte loom...
M 27. november 2013 15:25
Võtsin Tallinna varjupaigast 3 kuud tagasi 5.aastase kassi. Varjupaigas hästi toredad töötajad ja puhtad ruumid. Ootasin hullemat kui läksin sinna kassi järgi. Täiskasvanud kassid kastreeritud või steriliseeritud, vaktsineeritud ja kiibiga.
Ma 27. november 2013 15:16
arvan et need nn. loomakaisjad ei näe küll kassi sabast kaugemale, ma ei armasta hulkuvaid ja kodutuid loomi ega hakka armastama. kus on kirjutatud et ma pean oma koduhoovis koristama hulkuvate kasside sitta. Üks kord püüdsin olla hea , sain kassiroju kätte ja viisin varjupaika, selle nn. heateo eest küsiti minult raha ja kahtlustati et ma toon oma kassi sinna. Nüüd leian muid mooduseid et neid eemale hoida.
Koik on ainult plää plää 27. november 2013 15:13

Jah 27. november 2013 15:13
Kasse on tõesti palju, inimesed hülgavad lemmikloomi, ei kastreeri-steriliseeri jne. Aga seda ju lahenduseks pakutaksegi: koostööd organisatsioonidega ning laiemat teavitustegevust loomaomanike hulgas. Neid kahte viimast pole miskipärast tehtud. Kasvõi üritama peaks, ja välja näitama head tahet. Ehk nüüd õnnestub?
ei saa aru 27. november 2013 15:13
loomakaitsjad kaitsevad hunte, kes murravad lambaid. Lambad ei tunnegi hirmu ja valu või? Kes kaitseb lambaid? Täpselt nii see ongi, et ühte looma kaitstakse, teist ei.
kujutan ette 27. november 2013 15:02
kahjuks on neid vaeseid loomakesi lihtsalt liiga palju.. ma kujutan ette, et varjupaigas püütakse anda endast parim, kuid kui iga päev tuleb ikka meeletult loomi sisse, mõned haiged, mõned vaesekesed väga näru välimusega.. siis paraku peab etgema mingi valiku.... ja tõesti on halastussurm ehk vahest mõistlikum lahendus... ma imetlen kõiki neid loomaaitajaid, kuid ma tean, et abil ja võimalustel on piirid.. kui mul on võimalik aidata üht või kahte, siis ma ei pea ju närutama ja ajagama seda abi kümne vahel.. niimoodi pole ju keegi neist õnnelik... kahju küll, kuid nii on
mina 27. november 2013 14:57
kõige loomavaenulikum riik Euroopas