Elu

Aivar Pohlak kandis lambanahkse vesti asemel hoopis etnovesti (21)

Katharina Toomemets, 27. november 2013, 07:00
TAVALINE JA PIDULIK: Kui tavaliselt näeb Aivar Pohlaku seljas lambanahkset vesti, mille puhul on naljaga küsitud, kas see ka seljast ära käib, siis pidulikel puhkudel võib ta kanda ka teistmoodi vesti.  MATI HIIS
«Vesti kinkis mulle Eesti Jalgpalli Liidu peasekretäri Anne Rei abikaasa Olev, kui ma ei eksi, siis minu 50. sünnipäevaks,» ütleb jalgpalliisa Aivar Pohlak, kes pühapäeval, jalgpalliliidu aastalõpugalal kandis lambavillast vesti asemel hoopiski rahvuslikku rõivast.

«Vesti valmistamiseks on kasutatud Kihnu kangast, mis on üks tuntumaid Eesti piirkondliku omapära sümboleid. Minu enda jaoks on Kihnu oluline saar ja lihtsuse sümbol,» räägib Pohlak.

Tema teada on vest tellitud etno.ee-st, firmast, mis toodab ja turustab rahvusmustritest inspireeritud esemeid. «Kuna vest on saanud minu võrdkujuks, siis oli loogiline Estonia kontserdisaali pidulikus keskkonnas kasutada toda ilusat kingitust.»

Aivari vestilembusest on räägitud ja selle üle naljagi visatud, kuid teda ennast see ei heiduta. Tavaliselt kannab ta siiski lambanahkset vesti. Aivar on öelnud, et vest on tema jaoks talisman ning tähendusi on sel kehakattel palju. Ühest küljest on vest tema sõnul väga praktiline. «Ühel hetkel märkasin, et kui panen hommikul selga sünteetilisest lõngast kampsuni, siis olen õhtuks haige. Selle tähelepaneku järel oli enesestmõistetav, et asendasin kõik sünteetilised riideesemed looduslikust materjalist valmistatutega. Loomuliku jätkuna sellele asendasin mingil hetkel jope lambanahkse vestiga. Sellest ajast peale ei ole ma kordagi mädast angiini põdenud, eelnevalt oli see haigusevorm saatnud mind igal talvel.»

Olukordi, kus vest ära kulub, on olnud veelgi. «Neid kordi, mil vest on pidanud looduses olema küljealuseks, ei jõua kokku lugeda. On olnud ka juhtum, kus mu nelja-aastane tütar jäi Kärdlas restoranis õhtust süües laua all minu lambanahkse vesti peale magama.»

Sümbolina tähendab vesti kandmine Aivarile lihtsuse ja siiruse rõhutamist. «Olen «teise Eesti» inimene ja see arusaam ja sellest teada andmine on minu jaoks tähtis. Soovitan kõigil lugeda Kaja Sepa hiljuti ilmunud noorsooromaani «Hetk enne homset» ja te mõistate, miks ja millest kõnelen,» räägib ta.

Lambanahkseid veste, mis Aivari firmamärgiks saanud, on kolm. «Kunagi noorena oli ka lambanahkne kasukas, aga seda pole Saaremaal elades vaja, vestist täiesti piisab.»

21 KOMMENTAARI

k
kes seal seisab? 28. november 2013, 13:33
takutuustil üll on lambakest, see ju vana persevest!
t
TA 27. november 2013, 19:23
andis lambanahkse vesti juuksurile, et juukseid lõigata aga teenus osutus kallimaks kui lambanahkne vest. ELAGU JEESUS KRISTUS, MEIE PÄÄSTJA. JEESUS KRISTUS ON ELUS. HIPP HIPP HURRAAAAAAAAAAA.
Loe kõiki (21)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee