Tõrva kunagine stalinistliku arhitektuuriga kinomaja. (Arvo Meeks / Valgamaalane)

Tõrva linn ostab pankrotipesast tagasi ajaloolise Tõrva kinohoone, plaanides sinna rajada multifunktsionaalse vabaajakeskuse.

Esmaspäeval, 25. novembril toimunud osaühingu Skarholm pankrotivara enampakkumusel osales ka Tõrva Linnavalitsus, kes soetas 22 500.00 € alghinnaga Tõrva kinohoone.

Tõrva linnapea Maido Ruusmanni sõnul oli Tõrva kinohoone lagunenud ja risustas juba aastaid Tõrva kesklinna väljanägemist. „Kuna hoone hind enampakkumisel oli niivõrd madal, nägime linnavalitsuses ohtu, et keegi võib kinnistu omandada lihtsalt raha paigutamise eesmärgil, ilma, et alustaks reaalselt hoone korrastamist," lisas Ruusmann.

Tõrva Linnavalitsus näeb hetkel võimalust rajada kinohoonesse multifunktsionaalne meelelahutus-, vabaaja- ja koolituskeskus. Kinohoonele „uue hingamise" andmiseks on linnavalitsusel 2014. aasta alguses korraldada avalikud mõttetalgud, et pakkuda väärikale hoonele väärikat tulevikku.

Esmaseks eesmärgiks on aga viia ajalooline kinohoone seisukorda, et vältida hoone edasist lagunemist.

Tõrva kesklinnas paiknev, muinsuskaitse all olev ja stalinistlikku arhitektuurijoont jälgiv kinohoone avati 1. septembril 1953. aastal. Hoones näidati kino kuni 2004. aastani, mil linnalt hoone soetanud erafirma otsustas filmide näitamise lõpetada. Vahepealsetel aastatel soovis MTÜ Tõrva Kinomuuseum rajada hoonesse kinomuuseumi, kuid edutult. Hoone omanikuks olnud osaühing Skarholm pankrotistus 2011. aastal ning alates sellest ajast on pankrotihaldur edutult proovinud kinohoonet müüa.

Jaga artiklit

8 kommentaari

A
Andres  /   23:32, 26. nov 2013
Kas sama joonise põhjal pole mitte tehtud Tartu Illusiooni kino/klubi?
A
Ajaloohuviline  /   23:05, 26. nov 2013
Oli siis vaja kinomaja lagastada ja parisnikele MAHA ÄRIDA,ON IKKA ULLIKESED pomod SEAL,NEID TULEKS TÕRVA SEES VEERETADA JA PÄRAST LINNUSULGEDES,SIIS RAHA EEST RAHVALE NÄIDATA. EHH,KUS MUL VALITSEJAd,kõik JUSTKUI HARITUD JA KOOLISKÄiNUD MEHED SEAL LIPSUGA AMETIS.Saavad kõrgeid palkasid nö vastutuse eest, aga kui vastutamiseaeg käes,siis na***ui.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis