Eesti uudised

Sirbi töötajad nõuavad koondatute tööleennistamist (15)

Toimetas Sander Silm, 26. november 2013 10:31
Foto: Marianne Loorents
Sirbi töötajad saatsid täna Sihtasutuse Kultuurileht juhatuse esimehele Toomas Väljatagale ja SA Kultuurileht nõukogu liikmete märgukirja, kus nad soovivad koondatute tööleennistamist kui möödapääsmatut eeldust töörahu taastamiseks.

"Senise peatoimetaja töölepingu lõppemise järel (alates 11.11.2013) langetatud otsused kultuurilehe Sirp juhtimisel on viinud olukorrani, kus ajalehte ähvardab esmakordselt pärast II maailmasõja lõppu järjepideva ilmumise katkemine. Tänaseks on selge, et vigaste ja juriidiliselt vähemasti küsitavate juhtimis- ja personaliotsustega ei ole juhid saavutanud soovitud eesmärke (kui neid üldse seati), samas on osaliselt lammutatud toimetus kui organisatsioon ning põhjustatud suuri ebameeldivusi toimetuse töötajatele," seisis kirjas.

Samal teemal

Allakirjutanud lisasid, et Sirbi toimetus ei ole veel lõpuni lagunenud ja kui sihtasutuse juhid seekord tõesti on siirad oma soovis taastada Sirbi toimetuse normaalne funktsioneerimine ning lehe regulaarne ja lugejatele tuttavas kvaliteedis ilmumine, peavad juhid toimetuse arvates astuma mõned vältimatud sammud, mis on eelduseks töörahu saavutamisele, mille järel võib-olla taastub aja jooksul ka usaldus.

Allakirjutanud nõudsidki seega, et SA juhataja peab tühistama kõik senise peatoimetaja ametiaja lõpu järel Sirbi toimetuses tehtud personaliotsused ja samuti peab tühistama ka kõik viimastel nädalatel tehtud palgaotsused, kui selliseid on tehtud.

Samuti nõuti märgukirjas SA juhataja peab kutsuma peatoimetaja konkursi komisjoni liikmeks toimetuse esindaja, et tagada otsustusprotsessi läbipaistvus ning kogu info veatu jõudmine kõigi asjaosalisteni.

Kirjale olid allakirja andnud muusikatoimetaja Tiina Mattisen, teatritoimetaja Tambet Kaugema, kunstitoimetaja Reet Varblane, , sotsiaalia toimetaja Valle-Sten Maiste, kujundaja Piia Ruber, keeletoimetajad Aili Künstler ja Ellen Arnover ning korrektor Tiina Kivikas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee