Eesti uudised

Kaarel Tarandi palk on ERMis salastatud (22)

Siim Randla, 25. november 2013, 07:00
KAAREL TARAND Foto: TAIRO LUTTER
Kultuurilehe Sirp endine peatoimetaja ja avaliku konkursita Eesti Rahva Muuseumi avalike ja välissuhete talituse juhatajaks saanud Kaarel Tarandi palka ei avalikustata.

«Kaarel Tarandi ametipalgaks on ERMi tippspetsialisti palk. Muud hüved – telefon, auto, pole sellele ametile ette nähtud,» selgitas ERMi kommunikatsioonispetsialist Reimo Rehkli Õhtulehele. Viidates töölepinguseadusele, ei avalikustanud ta ametipalga suurust, lisades, et need küsimused tuleks esitada Tarandile.

«Seni mu kolleegide poolt edastatule ei ole mul formaalsuste osas midagi lisada,» lausus Tarand, kes oli nõus küll töö sisust pikalt rääkima.

ERMi direktor Tõnis Lukas on Postimehele öelnud, et tegemist pole ametikohaga, mille täitmiseks peaks konkursi tegema. «Eesti Rahva Muuseumi palgafondi seis ei lubanud seda ametikohta kohe täita. Meil tuli teha pingutusi: hoidagi mõned töökohad kauem tühjad ja ma ka koondasin paar inimest käesoleva aasta jooksul, et saaks palgafondiga seisu, milles saaks rahulikult aasta lõpetada,» rääkis Lukas.

Samal teemal

20. november 2013, 11:21
Miks võeti Kaarel Tarand ERMi tööle ilma konkursita?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee