Eesti uudised

Lõikuspidu Sirbi sees ja ümber: kuidas edasi?

Jaanus Kulli, 23. november 2013 07:00

14 KOMMENTAARI

k
karm/ 26. november 2013 07:05
kui lugeda kultuuriks mõne aja tagune üllitis - purki situtu eksponeerimine, siis, ausõna, sellise kultuuri toetuseks pole mina maksumaksjana nõus sentigi loovutama. Õlletubades lösutavate idiootide kari. Raha antagu sinna, kuhu vaja. Kui ei suudeta teha loetavat ajalehte, pandagu see kinni.Ärge tehke tsirkust,seda on niigi palju... astume sisse ja välja, mõtleks,meist ometi räägitakse..
a
Ats/ 25. november 2013 17:39
Sirp ei tohiks olla politiseeritud ajaleht, aga kahjuks seda ta on. IRL kasutab meediat oma alatute plaanide teostamiseks. Jube mõelda, mida nad on kõik teinud, et inimesi mõjutada enda kasuks hääletama. on inimesi, kes neid usuvad jäägitult ja hüsteeriliselt.
a
arvaja/ 25. november 2013 10:29
sihtasutus kultuurilehel on 16-st ajalehte,ajakirja.tehke tõmbekeskus,pooled kadugu.EESTIS ajalehti 25,ajakirju 49.võõrkeelsed ja maakondade omad pealekauba.kõik saavad palka suupruukimise,kirjutamise,ärapanemise eest.kui vähe on valitsuses töötajaid,keda see suurarmee iga päev solgiga üle kallab.
l
langiaana/ 24. november 2013 14:07
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=5141
Miks muidu liigjutukas Lang oma advokaadiajast ei räägi?
m
MAAILMA VALISTSEB SAATAN, Reform ongi saatana käsilane. Ausalt rääkis/ 24. november 2013 10:12
Raha on käputäie juutide käes, Et see nii jätkuks ja jääks, tuleb maailma rahvaste kultuuur hävitada, Nõuka ajal olla olnud teadlik ja tahlik alkopoliitika, et inimesed sõltvusse viia.Sõltlane püüpab kainetel hetkedel kuuletuda ja sureb varem jalust ära. . Nüüd siis on mütsikeste ööriistaks ka uuemad ja muud sõltuvused, mis inimaju nüristavad ja nad kuulekateks sombideks muudab, Kender pole seda isegi varjanud, et ta tuligi eestlaste kultuuri hävitama oma blogiliku kõnemaneeriga ja kuulekate rulljunnidega .
t
tK/ 24. november 2013 01:24
Õhtulehelt ootamatult hea töö - väga head sisulised kommentaarid olukorrale
r
Reform jätkab enesehävingu kursil/ 23. november 2013 21:38
Lang on hea administraator kuid halb poliitik. Reformi pink on tühi.
t
totu/ 23. november 2013 15:58
Vahest on alljärgnev ulme või naiivsus,kuid kas tõesti pole võimalik lahutada kultuuriväljaannet jgapäevasest poliitilisest kisklemisest,millega paratamatult seostuvad ka lollus,kultuuritus ning erakondlik mühaklus.Pole vaja sunniviisiliselt toppida erakonnaliikmeid toimetustesse,pole vaja üksnes võimuerakonna monopoli väljundites,mis püüavad ka ise poliitikast kramplikult eemale hoida.Surve ei loo,ta hävitab.Leninlikke tõekspidamisi,nagu esmalt hävita ning siis ehita.pole vaja vist aastal 2013 ning Eesti Vabariigis kultiveerida.

k
Kodanik/ 23. november 2013 14:38
Väga vastik on lugeda neid labaseid ja õelaid kommentaare. Kenderile ja tema meeskonnale soovin edu ja vastupidamist. Küll see kisakoor ka ükskord vaibub.
c
copypaste/ 23. november 2013 13:57
Langist. Üpris keskpärased koerad haukusid ministri nina all. Saaks aru, kui tegemist olnuks tõesti vaimuhiiglastega, kes eesti rahvale eluliselt vajalikult, aga selles loos oli punt praktiliselt parasiite nõudmas ühiskonnalt rasvasemat ampsu. Et kilbile kirjutati sealjuures Kareva nimi, ei vabanda labast asja paremaks.
Langil oli vähemalt mingi toimiv nägemus elust ja olukorrast riigis, mis oli välja pakkuda sõjakatel oponentidel? Kultuurimässajatele visoon Sirbi puhul oli kõikidele näha ja teada: niikaua kui meie ei viitsi ega taha Sirpi juhtida, peab keegi tulema, otsima meile meeldiva inimese ja tegema meile sobiva Sirbi. Kui tehakse meile mittesobiv, siis tuleme oma õlletubadest välja ja nõuame ministri tagasiastumist. Pärast meid tulgu või veeuputus, meie upume õllesse, aga nõuame sealjuures aplausi.
h
hea usutlus/ 23. november 2013 13:54
Väga hea usutlus ja sisukad vastused Allikult ja Vadilt.
küsimus on tõesti laiem ja puudutab - kuigi president Ilves väidab vastu - intelligentsi ja meedia suukorvistamist ja tasalülitamist viimastel aegadel. Alguse tegi juba Laine Jänes (Laine Randjärv) - tema inkvisitsioon ja tagakiusmine Neeme Järvile oleks pidanud päädima ministri tagandamisega. Et seda ei toimunud., kasvas ülbus ja süüdimatus ning REF läks sealt edasi ja aina ülbemalt.
Üks mitte väga uuritud punkt selles kultuuriinimeste rahulolematuse paketis on KULKA politiseeritus. Loomeliitudest on tulnud hääli, et KULKA komisjonide liikmete määramisse on minister sekkunud tugevamalt kui hea tava lubab. Ja tal on formaalselt selleks õigus - minister kinnitab lõpuks isikud kohtadele, kuid praeguseks on juhtunud nii, et paljud Langi sõbrad on sattunud nõukogusse just minister Langi initsiatiivil. Seega - Langi kui persooni küsimust ei saa me sugugi veel lõpetatuks lugeda.
r
Rahvalaulik/ 23. november 2013 13:23
Kõigi maade kultuurianarhistid, ühinege!
See on alles algus, õigemini püha jürituse õiglase järjepidevuse taassünd. Maailmarevolutsiooni marksistlik-leninlik tee tuleb väärika lõpuni käia. Kultminni ja Ilvese heakskiidul ühinevad ajalehed KesKus ja Sirp. Uueks kultuurilehe nimeks saab Iskra.
m
ms parteitu/ 23. november 2013 10:36
Urmas Vadi kirjutab väga õigesti, lühidalt ja otse probleemist, mitte nagu ajakirjanikud, kes nägid ainult oma ninaotsani, kui sedagi.
Laiendaks valitsejate kultuurivaenulikust - majandusvaenulikusega mida on tänaseni vaenatud veelgi räigemalt. On hävitatud tööstus, põllumajandus ja maaelu, koos infrastruktuuriga. Reformidega on muudetud väga raskesti kättesaadavaks arsti ja õiguabi. Eestimaal vohab kasvavas tempos vaesus, töötus ja pidev elatustaseme kallinemine.
Lausa kuritegu on noortele tehtud ja tehtav ajupesu, mis on kordades õõvastavam nõukaja omast.
r
RABI/ 23. november 2013 09:12
Kui TV jutusaates küsitakse Kenderilt,mis on ilu,siis peab mõtlema ja vastab-KÕVA.On siis sellel mehel kupliall kõik korras??Ropendav kulturnik,haritust sendi eestki.Sirbi juhtkiri Kenderi sulest,nii enesekeskne,võrrelda end kirurgiga,andeks ,sellist inimese ligi lasta oleks küll viimane tegu.Aga Ilves oma RABI paika sokutas ja Lang selle teostas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee