Kodu

Väikesed koristusnipid aitavad kodus aega säästa (5)

LISA KOMMENTAAR

peki või rasva-tihane 18. detsember 2013 16:26
aga vot ei ole mina leidnud lappi. mis klaasid / peeglid nii poleeriks. et ilus. ei jääks jutte. kasvõi miski nurga alt vaadatuna. Vileda kallis klaasi-lapp on ka jama ! olen aastatega kõik ää katsetand. ja ainus - mis toimib. on miski hea paksem WC paber . isegi Grite - lätlaste oma vist - sobib. see paksem versioon. tolmud võtan aga silikoon-lapiga. hea lolli-kindel :p WC poti nühin valgeks aga tavalise pesu-valgendiga. aga õigus on neil. kes siin ka ütlevad. et hoia asjad kontrolli all ja sul endal on kergem. hea perenaine ei hakkagi nädala-vahetust koristamise peale raiskama. kõike annab sättida ja planeerida. ja muidugi ka see. et lastel oleks elementaarne korra-armastus. mis muide jääb ikka aja jooksul külge küll ! ka naabri-laste pealt on hästi seda näha. kus ikka kodud nagu h--ramajad. selliste kodude lapsed on ka küla peal nagu prükkarid. loobivad ja läbustavad. keegi peab lapsele rääkima- seda jah- aga isiklikku eeskuju ju ka näitama ! sa võid olla vaene või töötu või mida iganes. aga koristada enda järelt ju ikka saab ! ja nutikas pere-naine loob koduse miljöö ka väga väheste vahenditega. kui on soov elada ilusas puhtas korras kodus. siis seda ei saa küll keegi inimesele keelata ! ka mitte sellises inim-vaenulikus riigis - nagu seda on eesti :p
2. detsember 2013 01:26
Kuna lapsed kipuvad ikka ja jälle oma mänguasju elutuppa tassima siis on sinna hea panna üks korv/kast kuhu kõik need asjad kokku korjata, et ei peaks mitu korda jooksma ja tassima.
Lapsi paneb magama mees, mina koristan niikaua kõik kila-kola kokku, pesen mis vaja ja panen nõudepesu masina käima. Enne magama minekut nõud kappi, et hommikul saaks sinna kohe musti nõusid panna.
Iseenesest erilisi nippe ei olegi, tähtis on käigupealt koristamine, et oleks pidev kontroll.
Ma maadlesin pikalt terasest kraanikausiga, proovisin isegi sidruni-sooda nippi aga üks hetk avastasin, et domestos teeb väga puhtaks, muidugi tuleb see korralikult puhta veega ära loputada ja lapiga kuivaks teha.
Klaaspindade jaoks fiiberlapid! Nende pluss on see, et saab aknalt ainult konkreetse musta ala puhtaks teha(laste käejäljed) Üks märg lapp millega pesed ja kuiva fiibriga poleerid kuivaks.
PARIM 29. november 2013 08:05
ÕHTULEHE AJAKIRJANIK PEKI TIHANE..??? NEED EI OLE NIPID TIHANE !
need on... 24. november 2013 17:21
...kõige elementaarsemad "koristustõed", mida teab mu 14-aastane tütargi, mitte mingil juhul NIPID.
Nipid 22. november 2013 09:31
on muidugi aegumatud, kuid noortele ikka kasulikud. Aga parim on siiski kirjutaja varjunimi - paneb ehk mõne naise mõtlema enne lapsele nime panekut. Kuigi kärol, tsennihver jne on naljakamad kodumaises kirjapildis esitatuna, on peki koos tihasega sisult väga lõbus!