Maailm

Lotoga 190 miljonit eurot võitnud inglise paari abielu läks pauguga lõhki (32)

Aadu Hiietamm, 22. november 2013, 07:00
Foto:
Mullu augustis poseerisid inglased Gillian ja Adrian Bayford üliõnnelikena kaamerate ees. Nad olid võitnud EuroMillionsi lotoga tänini suurimaks jäänud võidu – 190 miljonit eurot. Paar tegi suuri tulevikuplaane. Paraku muidusaadud raha õnne ei toonud ja nüüdseks on paar otsustanud abielu lahutada, kirjutab ajaleht The Sun.

Üheksa riigi ühislotos EuroMillions loositi mullu 10. augustil Pariisis välja Euroopa kõigi aegade suurim lotovõit 190 miljonit eurot. Võitjaks osutus Ida-Inglismaal Haverhillis elav abielupaar. Naelsterlingitesse ümber arvutatuna tegi 190 miljonit eurot tollase kursi järgi 148 656 000.

Võitjad tulid avalikkuse ette

Neli päeva hiljem tulid Gillian ja Adrian Bayford üliõnnelikena kaamerate ette ja neile anti sümboolne tšekk 148 656 000 naelsterlingile.

Samal teemal

Naine töötas võidu saamise ajal lastehaiglas õena ja mees pidas kodulinnas väikest muusikapoodi. Neil oli ka kaks väikest last: tütar ja poeg.

Värsked lotovõitjad tõusid mullu augustis Briti rikkurite edetabelis 516. kohale ja olid näiteks rikkamad popstaar Tom Jonesist, kelle varandust hinnati siis 140 miljonile naelsterlingile. Näitleja Gwyneth Paltrow ja laulja Chris Martin jäid vastavalt 95 miljoni ja 72 miljoni naelsterlingiga Bayfordidest juba kaugele maha.

Lihtsatest oludest pärit Gillian ja Adrian Bayford rääkisid ajakirjanikele, et lotovõit tuli väga õigel ajal, sest lubab neil senisest palju rohkem aega veeta koos lastega. Õnnelikud lotovõitjad lubasid toetada ka sõpru ja sugulasi ning annetada heategevuseks.

Esialgu jätkas Bayfordide perekond varasemat tagasihoidlikku eluviisi. Endiselt elati neljakesi kolmetoalises ridamajas. Lotovõitu tähistati üheskoos pitsarestoranis ja puhkusele lennati nagu varemgi odavlennufirmaga Easyjet.

Pikapeale otsustas paar siiski hakata raha kulutama. Kui naabrid ostsid endale uue Opeli, siis vahetasid ka Bayfordid oma vana auto kahe uue luksusliku sõiduki vastu. Seejärel loobus naine tööst lastehaiglas ja mees sulges muusikapoe, kus ta seni oli vanu plaate müünud. Edasi osteti endale kuus miljonit eurot maksnud vana villa, kus on seitse magamistuba, neli peosaali ja neli vannituba.

Paraku ei tähendanud uus ja luksuslik elu igavese õnne ja armastuse garantiid. Sel nädalal kirjutasid Briti ajalehed, et

Gillian ja Adrian Bayford on otsustanud abielu lahutada. Adrian ostis endale juba 500 000 naelsterlingi eest uue maja ja kolis sinna elama.

Suur raha viis õnne

Paar teatas, et nende abielu on pöördumatult purunenud ning ees seisab lahutus. Lotovõidu seni veel kulutamata osa lubati siiski sõbralikult ära jagada. Ametliku versiooni järgi sai Gillian ja Adrian Bayfordi abielule saatuslikuks üleöö sülle kukkunud varanduse pärast tekkinud stress.

Tegelik põhjus võib olla siiski proosalisem, sest ajalehe Daili Mail andmetel pahandas Adriani Gilliani armuafäär villa aedniku Chris Toveyga. Gillian eitab abieluvälist suhet ning väidab, et need on vaid kurjad kuulujutud. Miski pidi Adriani siiski endast välja viima, sest ta üritas aednikule golfikäruga otsa sõita ning aednik kaebas ta selle eest kohtusse.

EuroMillionsi lotot mängitakse üheksas riigis

EuroMillionsi pileteid saab peale Suurbritannia osta veel Iirimaal, Itaalias, Austrias, Belgias, Luksemburgis, Portugalis, Hispaanias ja Prantsusmaal.

Peavõidu saamiseks tuleb ära arvata viis numbrit viiekümnest ja lisaks veel kaks Lucky Stari lisanumbrit üheteistkümnest. Tasub teada, et EuroMillionsi asutamisel 2004. aasta veebruaris oli lisanumbreid üheksa. Nende arvu suurendati kahe võrra 2011. aasta mais.

Gillian ja Adrian Bayfordile tõid mullu 10. augustil rekordilised 190 miljonit eurot põhinumbrid 50, 21, 17, 48 ja 11 ning lisanumbrid 9 ja 10.

EuroMillionsi suuruselt järgmine võit – 185 miljonit eurot – läks 2011. aasta juulis samuti Suurbritanniasse, Šotimaal elavale abielupaarile Christine ja Colin Weirile. Kuna toona oli euro naelsterlingi suhtes märgatavalt tugevam, siis said Weirid 161 miljonit naelsterlingit ehk üle 12 miljoni naelsterlingi rohkem kui Bayfordid.

100 miljonit eurot ja rohkem on EuroMillionsi lotoga siiani võidetud 16 korda.

32 KOMMENTAARI

n
:) 25. november 2013, 10:46
njah, pileti ostis ikka üks neist. küllap võib nüüd kiruda, et vaiksemalt asja ei ajanud :) jah summa on suur ja piisavalt suur ka kümnele, aga lasta ...
(loe edasi)
h
harry 24. november 2013, 21:17
4
Jumalale meelepärasest elust
1 Viimaks nüüd veel, vennad, me palume ja keelitame teid Issandas
Jeesuses, et nagu te olete meilt saan...
(loe edasi)
Loe kõiki (32)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee