Eesti uudised

Tallinna sadamas korraldati taksojuhtidele lauskontroll (6)

Toimetas Sander Silm, 21. november 2013, 16:27
Foto: Teet Malsroos
Munitsipaalpolitsei ja politsei korraldasid Tallinna sadamas taksojuhtide lauskontrolli, mille tulemusel alustasid Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti liikluse- ja taksojärelvalve inspektorid ühe väärteomenetluse ja määrasid kaks hoiatustrahvi.

Raepressi teatel alustasid ka Põhja Prefektuuri piirivalvebüroo piirivalvurid menetluse keelava liiklusmärgi ja lisaks tõkkepuu alt läbi sõitnud taksojuhi suhtes.

Tallinna kordoni juhi Toomas Kaarjärve sõnul saab politsei mupot sadama piirkonnas toetada liiklusalaste rikkumiste tuvastamisega.

Mupo Liikluse- ja taksojärelvalve osakonna peaspetsialist Rein Milli sõnul on taksondusalane koostöö politseiga siiani olnud tulemuslik ja vajalik.

"Viimase pooleteist kuu jooksul oleme koos väljas käinud kolmel korral ja tulemused sadama piirkonnas on märgatavad," ütles Mill. "Halb märk on, et taksojuhid eiravad endiselt massiliselt keelutsoonis parkimist," lisas Mill. "Samuti tekitavad probleeme agressiivsed taksojuhid, kellel puudub sadamaga leping viibida taksopeatustes. Need juhid kasutavad Tallinki taksodega sarnast välisilmet, trügivad peatustesse ning "napsavad" kolleegide eest kliente".

Milli sõnul ei ole Tallinna suure taksode hulga juures mupo ja politsei mehitatus piisav, et taksonduses kiiret ja lõplikku korrastatust tagada. Tehakse üllatusreide ja pistelisi kontrolle, mis on olnud tulemuslikud, kuid mitte piisavad lõpliku korra saavutamiseks. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee