Lugejakiri

Repliik | Milleks Riigikogule infotund?  (27)

Heimar Lenk, riigikogu liige, Keskerakond, 21. november 2013, 17:02
Foto: TAIRO LUTTER
Milleks mängida Riigikogu infotunnis küsimustele vastamist, kui vastuseid ei tule?

Viimane näide pärineb eelmisest kolmapäevast. Toon loo pisut lühendatud stenogrammi vahendusel ka lugejateni:

Heimar Lenk: „Lugupeetud peaminister! Kui vaadata viimaste aegade arenguid: Autorollo, Jürgen Ligi ülbused, pensionireformi tupik, üha suurenev väljaränne Eestist, teie erakonna populaarsuse langus 18% ehk miinimumini peale ja kui siia panna seesama Sirbi skandaal ja kultuurirahva ülestõus, millesarnane tegi omal ajal alguse ENSV lõpule, on mul küsimus: mida te kavatsete ette võtta? Kas meeles ei mõlgu tagasiastumise mõtteid? Aitäh!"

Peaminister Andrus Ansip: „Aitäh! Mina ei võtaks intelligentsi käitumist teie kombel üldistada. Ma pean professor Mihhail Lotmanit näiteks ülimalt intelligentseks inimeseks. Minu jaoks on ta kahtlemata suur arvamusliider ja mina teda väljapoole intelligentsi mitte kuidagi paigutada ei julgeks. Ma soovitan ka teil  tõsiselt mõelda, kui te küllalt suure osa Eesti intelligentsist ja kultuuriavalikkusest paigutate väljapoole kultuuri ja intelligentsi.

Ei ole päris nii, et tegemist on väga ühemõttelise küsimusega. Mina ei ole see inimene, kes võiks kuidagimoodi hakata lahterdama ühele poole Kaur Kenderit ja teisele poole Jan Kausi. Kui mina peaks  tegema valiku, kummast võiks saada lehe peatoimetaja, või ütlema, kumb on parem kirjanik, siis ma tõstaksin käed üles. Mina ei oska! Minu jaoks on mõlemad autoriteetsed inimesed, nii Kaur Kender kui ka Jan Kaus, ja taevale tänu, minul ei ole ka seda kohustust nende vahel vahet teha. Ma palun teid ka väga intelligentseid inimesi mitteintelligentsete hulka mitte liigitada. Aitäh!"

Järgmistel kolmapäevadel uued teemad ja vastajate uued vassimised.

27 KOMMENTAARI

m
Ma ei saa aru. 18. jaanuar 2014, 12:02
Miks tehakse kohalolekukontrolli, kui lõpuks on kohal alla kümnendiku? Äravoorimine hakkab kohe.Nendest viimastest olijatest pooled tukuvad.Vt. eelviimast imfotundi, hea materjal "Ärapanijale"
h
Herbert 15. detsember 2013, 19:22
Kas keegi on kuulnud ka mõnda asjalikku küsimust küsijate poolt?Küsimuse põhisisu on oma partei upitamine ja vastaspartei mahategemine.Üks suur enese näitamine ja muud ei midagi.
Loe kõiki (27)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee