Õhtuleht.ee 21. november 2013 14:00
Tänasest alustab Õhtulehe veebiküljel igal neljapäeval ilmumist toidukool nimega „Nämm-nämm!", kus õpetussõnu ning lihtsaid ja maitsvaid retsepte jagab restoranide Olde Hansa ja Clazz peakokk Emmanuel Wille ehk lihtsalt Manu.

Tänases esimeses toiduvideos annab mees lihtsa idee maitsvaks hommikusöögiks: värsked õunapirukad.

Meisterkoka retsepti jälgimiseks läheb vaja:
Õunu
Kaks plaati lahtirullitud ja eelmisel õhtul sulama jäetud lehttainast
Natukene suhkrut, jahvatatud ingverit ja kaneeli.
Näpuotsatäie jagu soola
Üks muna kuldse läike saamiseks.
Ja natukene võid. Kui läheb praadimiseks, siis alati natukene võid!

Esmalt koorige õunad ja lõigake nad väikesteks tükkideks. Pange kuumale pannile killuke võid ning kui alus on ilusasti määritud, asetage õunatükid pannile.

Seejärel raputage peale suhkru, ingveri ja kaneeli segu. Eks igaüks segab koostisained kokku oma maitse järgi, ent Manu paneb nelja supilusikatäie suhkru kohta ühe lusika kaneeli ning pool lusikat ingverit. "Pärast panen selle purki ja sellest jätkub mulle mitmeks-mitmeks hommikuks," ütleb mees, et muidugi ei kasuta ta kogu maitseainesegu kohe ära.

Seguga kaetud õunu tuleks praadida kiiresti ja suurel kuumusel. "Et õunad jääksid seest krõbedaks, aga väljast karamelliseeruks," selgitab belglasest köögivõlur.

Lisada tuleks kindlasti ka näpuotsatäis soola, õpetab Manu. "See tõstab ingveri ja kaneeli maitset esile."

Kui tundub, et õunad on ilusa suhkrukooriku saanud, pista nad hetkeks külmkappi jahtuma. Samal ajal võib valmis teha lehttaigna.

Ega see endast midagi muud kujutagi kui sobilike pirukakujude väljalõikamist ja nende läbiklopsitud munaga ülepintseldamist.

Siis võtke natukene jahtunud õunatükid, pistke ühele taignapoolele, keerake teine pool katuseks peale, mätsige pirukaotsad kinni, veel üks kiire pintseldamine ja kerge suhkrupuistamine, et pirukas ikka hea ja krõbe jääks, ning siis ahju!

Enne söömist lasta veidi jahtuda! „Ma teen südamega, armastusega, siis tuleb alati välja," jagab Manu oma salaretsepti.

Järgmisel neljapäeval õpetab kokk meile belglaste ühe meelisõhtusöögi, tomatikastmes hakklihapallikeste valmistamist.