Eesti uudised

Andrus Kivirähk Rein Langist: moraalne puue on ohtlik, kui invaliid saab kedagi kuhugi määrata (45)

Õhtuleht.ee, 20. november 2013 15:29
Andrus KivirähkFoto: Viljar Voog
Katrin Lust usutles täna Õhtulehe videointervjuus Andrus Kivirähki, kellega rääkis Sirbi skandaalist ning teistest viimase nädala kõmulisematest teemadest.

"Ma olen terve eelmise aasta tegelenud Reformierakonnaga, kes tundub, et üldse muud ei tee kui valetab, vassib ja ülbitseb. Tundub, et tuleb edasi teha seda tööd, sest midagi pole muutunud," alustas Kivirähk kultuuriajalehe Sirp ümber toimuvast rääkimist.

Samal teemal

Mehe sõnul ei tasu olla invaliidi peale kuri, et tal puue on, sest inimene ei saa ise ju sinna midagi parata. Ent kui moraalse puudega inimene on positsioonil, kus ta saab teha kandvaid otsuseid ning inimesi ametikohtadele määrata, siis võib ta juba ühiskonnale ohtlikuks osutuda, vihjas kirjanik kultuuriminister Rein Langile.

Kriitiline on Kivirähk ka Sirbi peatoimetaja kohusetäitjaks määratud Kaur Kenderi suhtes: "Sirbi peatoimetajaks ta minu arvates väga ei sobi. Sama hästi sobiks ma Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopiks." Siiski tõdeb arvamusliider, et kui Kender oleks ametisse pandud konkursi teel, siis poleks tal ilmselt suuri vastuväiteid. Praegune ainuisikuline määramine jätab mehe arvates kogu loole lihtsalt halva maigu külge.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee