Eesti uudised

Ansip: ma ei saa vastata, et Lang on rääkinud tõtt ja ainult tõtt (21)

Toimetas Karoliina Vasli, 20. november 2013 14:15
Rein Lang ja Andrus Ansip Foto: ARNO SAAR
Peaminister Andrus Ansip keeldub otse vastamast, kas kultuuriminister Rein Langi võimalik tagasiastumine on valitsuses päevakorral. "Minu meelest märksa olulisem on välja selgitada tõde, see, mis tegelikult juhtus."

Sots Sven Mikser ütles tänases riigikogu infotunnis, et ajakirjandusele ja avalikkusele on kujunenud mulje, et Lang on Sirpi puudutavas süstemaatiliselt vassinud ja hämanud.

Samal teemal

"Kas teie hinnangul on minister Lang rääkinud avalikkusele tõtt ja ainult tõtt," küsis ta peaminister Andrus Ansipilt. "Kuna mul ei ole toimunust täit ülevaadet, siis loomulikult ei saa ma vastata tõsikindlalt seda, et ta on rääkinud tõtt ja ainult tõtt või väita ka vastupidist. Ma ei ole piisavalt informeeritud," kostis Ansip.

"Minu jaoks on oluline see, et Kaur Kender pakkus ennast Sirbi peatoimetajaks märksa varem, kui leidis aset kohtumine kultuuriministri kabinetis," rääkis peaminister, pidades silmas seda, kui Kender ja Toomas Väljataga käisid Langiga vestlemas.

Mikser küsis, kas Lang on peaministrile väljandanud valmisolekut ametist lahkuda. "Või, kas teie ise olete kaalunud Rein Langi vabastamist kultuuriministri ametist. Kui, siis millal me võiksime sellekohast teadet oodata?"

Ansip otsest vastust ei andnud, vaid rääkis üldisemalt: "Jah, üks käitumise võimalus on selline, et nii kui kriitika alla satud, siis ütle, et mul on asjast juba villand ja ma ei taha selle asjaga enam tegelda. Me oleme sellist käitumist näinud ka – ka siin riigikogus kunagi. Minu meelest märksa olulisem on välja selgitada tõde, see, mis tegelikult juhtus."

Lang: kaalun tagasiastumist

Tänasel loomeliitude ja ministeeriumi arutelul kultuuriministeeriumis sõnas Rein Lang ise, et kaalub loomeliitude ettepanekut ministriamet maha panna. "Kindlasti ma kaalun seda. Loomulikult, iga ettepanek väärib kaalumist. Aga ma ootaks ära selle, mis Sirbist saab."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee