Eesti uudised

Rein Lang Sirbist: Tehke või B-proov! Jätke vandenõuteooriad kõrvale (45)

Toimetas Karoliina Vasli, 20. november 2013 13:38
Foto: TEET MALSROOS
Sirbi ümber toimuv on kultuuriminister Rein Langi jaoks närvesööv teema. "Jätaks vandenõuteooriad kõrvale," kurjustas ta täna. Ometi lubas ta kaaluda ka ettepanekut tagasi astuda. 

Lang sõnas kell 13 alanud loomeliitude ja ministeeriumi esindajate kohtumisel, et ühest intervjuust jäi tõesti mulje, et ta ei tea, mis Sirbis toimub. "See ei vasta tõele. Olen teadlik, mis toimub. Urmas Klaas on pidevalt kursis hoidnud."

Ta rõhutas, et kiskuge ta või neljaks, tema pole Urmas Klaasi ja Toomas Väljatagat survestanud. Lang vuristas ette, et asjaga pole seotud ei Kristen Michal, Rain Rosimannus, Andrus Ansip ega Reformierakond laiemalt. "Tehke B-proov. See pole mingisugune vandenõuteooria." 

Lang: mina ei vali Sirbi personali

Samal teemal

"Jätaks vandenõuteooriad kõrvale," sõnas minister ärritunult. Sõna "vandenõuteooria" tuli üle ta huulte korduvalt. Lang kritiseeris, et tõendeid pole, aga kõik räägivad, et praegu toimuv on valskus ja vale. "Ma ei langeta Sirbi personaliotsuseid ega hakka langetama. Kui mind just ei valita mingitel asjaoludel kultuurilehe juhatuse esimeheks."

Ta märkis, et probleem on seegi, et Sirpi ei tahtnud juhtima minna ükski arvestatav ajakirjanik. Tema ise vestelnud sel teemal kahe konkreetse inimesega, kes vastasid eitavalt.

Lang ütles, et tema kuulis Kenderi soovist lehte juhtida Väljataga kaudu. "Hoo, väga huvitav," meenutas Lang oma reaktsiooni. Kenderi visioonidokumenti Lang kiitis.

Lang: kaalun ettepanekut tagasi astuda

Näitleja Ain Lutsepp imestas tänasel kohtumisel korduvalt, mis vandenõuteooriatest Lang küll räägib. Ta tõi välja, et ministeerium peaks professionaalselt käituma. Langi see ei heidutanud, ta selgitas, et jutud "tagatoa otsustest" ongi vandenõuteooriad.

Ometi ütles Lang sedagi, et kaalub loomeliitude ettepanekut ministriamet maha panna. "Kindlasti ma kaalun seda. Loomulikult, iga ettepanek väärib kaalumist. Aga ma ootaks ära selle, mis Sirbist saab."

Kella 14.30 paiku pani Lang kohtumisele ootamatult punkti. Kui ta püsti tõusis, oli mikrofon veel sees. Ülekande vahendusel oli kuulda, et ta võttis olukorra kokku kui poliitilise tsirkuse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee